Jump to content

Въпрос към разбиращите от автоматици.


irusev

Recommended Posts

Искаше да каже, че ако си автоматик и закъсаш не стаа да те теглят.

то стаа, ама ще има вредни последствия

пътна помощ бате, то това с дърпането само в бг го има, доста съм пътъвал по европа никъде не видях някой да го дърпат на въже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро и аз карам автоматик. Наближава смяната на маслото по сервизна книжка, ходих при майстор и ми каза,че при смяната не може да се източи всичко. Оставали около 2 л, а новото се наливало под налягане. При капацитет на скорстната кутия 7 ми казаха да взема 5 л. + филтър и гарнитури. Така ли стоят нещата ?Колата е А6 2.6 95 год. АВС.

Колега, аз съм със същия двигател и автомат, само, че при мен източиха 2.8 литра и толкова наляха. Така го дават по каталог. Другото масло не може да се източи ,защото остава горе в балона, това което е в картера на кутията само изтича, и по- точно маслото се "опреснява" отколкото сменя. За да се смени цялото се маха кутията, аз това го направих, когато сменях задна семеринга на коляновия вал. Но не знам дали си със същия автомат, в ЕТКА- та ги дават два модела за С4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да при повечето автоматици се източва само от към картера на кутията и вътре остава масло в онази другата част - врандлер ли кво се вика!?!?

И шефа ми се оплака, че на чисто новата му КИА било така, а пък при мене си има две пробки - и на картерчето на кутията и там където кутията се съединява с блока на двигателя - и по каталог и дават 7.1 литра и си ми ги побра :hilezh:

Иначе за изключването от скорост на сфетофарите - за кво си разваляш кефа от шофирането на автомобил с автоматик - карай си и си сфиркай - лоста го ползвай кат тръгваш за някъде и после чак като спреш :hilezh:

По наклон не трябва да се изключва на неутрална режимите с букви по кутията се преминават само с натискане на спирачката и колата да е спряла разбира се!!!

Никви такива в движение от Д на Н :bia:

Да те теглят ако колата ти е автоматик - също забранено!!!!!!!!!!!!!!!!

Може запалена с малка скорост както каза колегата по-горе и то за късо разстояние, но по принцип хич не е хубаво!

Редактирано от petertyp44
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
Някой знае ли къде във Варна някой разбира наистина от скоростни кутии (автоматични) да я закарам за оглед?

Само ще ти кажа в кой сервиз да не ходиш - и това е сервиза на Цанко Докторов!!! там не само неоправят автоматични скоростни кутии, но и колата ти е по-зле като излезе от сервиза им, даваш пари всеки път и само ти казват, че проблема е друг и друг и така всеки път, независимо, че си платил - колата ти не е ремонтирана!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си тема озаглавена "къде да не ходим" - там повече хора ще видят твоето мнение . Обръщай внимание на датата от която е последния отговор преди да пишеш ново мнение, 2008г. е бая далечко :rolleyes:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако все пак ви се наложи да теглите автоматик понеже нямате друг избор, знайте че колата се тегли със запален двигател, защото така помпата за масло на кутията работи и смазва кутията, и рисковете да заработи на сухо намаляват и щанса счупите кутията е по малък.

П.П. доколко важи това за мултитроника не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...