Jump to content

Лампата за горивото ? 8L


venksta

Recommended Posts

Здравейте!

 

Някой да ми каже само,кога се включва лампата за горивото на таблото.

Развали ми се датчика за горивото и сега показва 1/2....

Колко литра остават след като се включи лампата ?

Да си имам някаква идея колко остава в колата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервоара събиря около 55 литра когато дойде до резервата и светне лапата остават м/у 6 и 7 литра гориво.

Ако датчика ти е наред и ти светне лапата знаеш че можеш да минеш около 60 км безпроблемно докато не загасне .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е дъвкана многократно тук във форума колега и все различни мнения се дават. Но от това което съм прочел и засякъл аз лично на моята кола е както казва колегата Screamm. 5 до 7-8 литра гориво. Сега колко километра ще минеш много зависи бензин ли си дизел ли си? Не си го споделил това. Аз на градско на лампа докато вземе да прекъсва съм карал 30 до 40 километра в зависимост от това колко пъти гася колата и на какви разстояния карам и дали е на студен или топъл двигател. Но повече от 42 км. не съм минавал. При разход на бензин 12-13 смятам че това прави около 5-6 литра гориво в резервата. Колата ми е 1.8 чист 125к.с. На извънградско съм минавал на лампа макс 75км. при разход 7-8/100. От 15 000км. съм на газ обаче и отдавна не съм проследявал тея неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Що толкова ти харчи градско колега,понастъпваш ли я? Със същият двигател съм и градско ми е 10 11 макс...а извън градско това 7 си е легенда..8 са по може и след 120,130 вече фащаш пътя.Това на газ си е добре,но пак както и да е,аз също карам от около 15к км на газ,как е при теб с какъв инжекцион си?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега разхода ми е такъв поради 2 причини: Едно че дето викаш не я карам много нормално и си я понастъпвам и друго че все пак карам във Варна. Сутрин задръстване, вечер пак задръстване... и така :) Иначе за това 7 извънградско... най малко съм я докарвал до 7.3/100 при бабешко каране 90км/ч и то още като я взех за да я видя. След това нямам такъв разход. От 8/100 нагоре. Последно преди да сложа газовото за 1000 км пробег засякох 8.5 . Това беше Варна -> Родопи -> Варна с 4 човека в колата и климатик през поне половината път, което си е добър разход. А иначе си прав след 130 наистина фащаш пътя :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах дали ти се е прекарало таблото или е нивомера  резервоара,защото ако е той,ще влияе и на резервата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми напълних я до горе и стрелката направо легна на 0,5см след 1/1

Карах към 800-900км и на таблото показва 1/2 а в същото време ми светна лампата.

Като дам на контакт,не започва от там където трябва ами от средата между 0 и 1/2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, искам да попитам защо на таблото ми показва, че съм в резерва а пък на дисплейя не ми сигнализира, че съм на резерва става въпрос за Audi A3 1.9 TDI 2001 Година 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Колеги мойто питане е следното,напалних резервоарад догоре почна да ми тече нафта отдоло под задна дясна гума,оказа се че е уплатнение на помпата,смених го дали не сам вкарал ваздух в системата и дали това уплатнение трябва да се намаже с силикон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и при мен е така. Запалвам колата имам, нямам нафта стрелката отива на 1/2, което много позитивно :D Падне ли под 1/2 ми изписуква, че нямам нафта. Проблема ми е в таблото и по конкретно в стрелката на горивото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен не отчита правилно стрелката, но пък на дисплея се появява колонката, когато падне доста и на стрелка. Проблемът си е в таблото (ако сте с Jaeger) и това е казано милион пъти. Колонката на таблото НЕ Е свързана със стрелката и аз лично бих се доверил на нея. До това заключение стигнах, след като колата работи на едно място няколко минути и стрелката падна под последната червена стрелка, където отдавна трябваше да е сигнализирала чрез дисплея. Моята пък и догоре да я напълня до повече от 3/4 не стига стрелката, просто не се вдига нагоре. А по време на тест с VAG-COM си отива до края. Аз съм в тъча... :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...