Jump to content

Коя бензиностанция предлага най-качествено дизелово гориво?



Recommended Posts

Колеги знам, че има подобна тема във форума, но ми е интересно да разбера какво мислите конкретно за това къде според Вас предлагат най-качественото дизелово гориво? :P Под качествено имам предвид работа на двигателя, вървеж, икономия и т.н.! :P

В крайна сметка трябва да си "храним" колите с хубав мАтрял... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 280
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Служебната печка я "храним" с обикновена нафта от ЕКО и засега лично аз съм доволен много. Преди зареждах на ОМВ, но разхода беше с около 2литра от горе градско и на извънградско рядко падаше под 8.5 - сега извънградско си дава заводските данни за разход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ROM-PETROL!!!!!!!!!!!!

Euro5-diesel!!!!!!!

Точно и само там, странно как я няма в гласуването, при условие че и децата знаят че по-добро от там няма. Не съм им никакъв но ефекта от 2 пъти зареждане на макс е фрапиращ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мое и от името на многото колеги, с които контактувам още поне 10 гласа за Ромпетрол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм чувал само добри отзиви за Ромпетрол, но за съжаления я няма в някой градове.

Относно другите бензиностанции- според мен зависи от доставката. Зареждах предимно от Шел, веднъж колата ще върви перфектно, веднъж се чуди какво да прави като натиснеш педала. Сега зареждам и от Еко и Лукойл. Разлика почети няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега съм зареждал на Шел,ОМВ и Петрол най доволен съм от Петрола!Малък разход прилично вървене!Обаче тези ромпетрол където казвате не съм ги пробвал!Трябва да пробвам стига да има в Варна.Ако някой колега от Варна се сеща къде има да драсне едно ЛС!Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой колега от Варна се сеща къде има да драсне едно ЛС!Благодаря!

Eто списъка

Ако забелязваш някъде по средата има делителен ред. Тез под реда са франчайз доколкото разбирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ромпетрол . Задължително да не от франчайз партньори , нямам доверие на никой . Изключение правим само за бутилирана в туби от мин. вода , ако се намери изгодно :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ромпетрол

п.п. А този който е в Дружба (София 3) май вече е франчайз, защото данните от фактурите вече не са на Ромпетрол България.. и т.н. ами от друга фирма. Дано не развалят горивото. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е бензиностанция - Ромпетрол, но напоследък само бутилирана в туби от мин. вода (както каза Монк) :bia: Доставчика да не ни е един и същ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При възможност Ромпетрол.Като нямам време да ходя до Дружба сипвам на ЕКО обикновен дизел,който ми се струва да е със задоволително качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ко напраихте с тоз Ромпетрол бе? :steinigung:

Да взема и аз да го пробвам. Само един дизел ли предлагат?

Аз сипвам само нафтата (V-power) на Шел. Измежду ОМВ, ЕКО и едно зареждане на Лукойл според мен е по-добра. Колата ми винаги си върви и харчи малко, когато трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги честно да Ви кажа не бях чувал тази бензиностанция по простата причина, че в Пловдив има само 2 (сега проверих в сайта им). Извинявам се, че не съм я включил в анкетата... :respekt: Последно бях заредил цял резервоар от Еко и сега съм до половината, но като гледам какви отзиви давате за тази бензиностанция определено ще отида до Карловско шосе, за да видим какъв ще бъде резултата! :flehan:

Поздрави! :hilezh:

п.п.: Каква е тази нафтичка в туби и т.н. и какво ще рече "да не е франчайс"? Простете за невежеството :hilezh:

Редактирано от Sambata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п.: Каква е тази нафтичка в туби и т.н. и какво ще рече "да не е франчайс"? Простете за невежеството :bia:

Най-простото обяснение за "франчайз" - спираш примерно на Petrol - логото е на Petrol, визията, цените, униформите, продуктите са като във всеки Petrol, НО реално обекта е, да речем, на фирмата на бай Иван и той има договор и спазва всички условия на Petrol....От друга страна Петрол си имат и техни си собствени обекти, които не са на други фирми и те сами си ги управляват... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-простото обяснение за "франчайз" - спираш примерно на Petrol - логото е на Petrol, визията, цените, униформите, продуктите са като във всеки Petrol, НО реално обекта е, да речем, на фирмата на бай Иван и той има договор и спазва всички условия на Petrol....От друга страна Петрол си имат и техни си собствени обекти, които не са на други фирми и те сами си ги управляват... :bia:

Благодаря за пояснението колега! :) Аз също си мислех нещо такова, но не бях сигурен просто!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе така като пишем и гласуваме, някой дава ли си сметка, че за да отговориш кое е най-доброто дизелово гориво трябва да си ги пробвал всичките, при това многократно. Тук в анкетата мисля се получава, кой къде зарежда.

Аз поне така гласувах. Имам доста добри наблюдения на нафтата на ОМВ и тази на Шел и от по-скъпата им. От Еко и Лукойл само по веднъж съм зареждал, като даже от Лукойл по принуда.

Някой пробвал ли е всичките изброени и пак ли отговорът е Ромпетрол????

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес зареждах на Петрол и гледам колонката с дизела запечатана....Питах ги защо - Нищо нямало, просто в цистерната с нафталина имало толкова гняс, че пистолета блокирал :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе така като пишем и гласуваме, някой дава ли си сметка, че за да отговориш кое е най-доброто дизелово гориво трябва да си ги пробвал всичките, при това многократно. Тук в анкетата мисля се получава, кой къде зарежда.

Аз поне така гласувах. Имам доста добри наблюдения на нафтата на ОМВ и тази на Шел и от по-скъпата им. От Еко и Лукойл само по веднъж съм зареждал, като даже от Лукойл по принуда.

Някой пробвал ли е всичките изброени и пак ли отговорът е Ромпетрол????

Колега май наистина се получава нещо такова... :motz: Макар, че до тук като гледам, всички категорично посочиха Ромпетрол, но е интересно да се направи някък сравнение, защото човек като си зарежда от едно и също място няма как да има впечатления за другите! :motz: Аз зареждам предимно от Еко и чат-пат от Лукойл или ОМВ за разнообразие...сега като ми свърши резервоара ще заредя от Ромпетрол да видя дали ще има някаква коренна разлика или поне осезаема! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

//офф

Аз мога да кажа само за Шел.

Разликата между нормалната и в-пауъра не е малка.

Най-вече се изразява в по-равномерна работа на двигателя и подобрена динамика.

Това на база тестове с двигатели комън-рейл и турбо-дизел, след многократни проби.

//офф

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Тук в анкетата мисля се получава, кой къде зарежда...

...Някой пробвал ли е всичките изброени и пак ли отговорът е Ромпетрол????...

Е, не е точно така. Който кара дизел отдавна, най-вероятно е минал през повечето.

Макар, че пак всичко си остава субективно, де.

Зависи от много работи, например:

-В коя точно бензиностанция от дадена верига си зареждал

-Точния период, когато си зареждал в тая бензиностанция

-Дали колата ти е била в същото техническо състояние, както и когато си зареждал в другите вериги

-И най накрая има и психологически фактор - еди кой си (а той е голям разбирач) ми каза, че в еди коя си бензиностанция дизела е супер и на теб почва да ти се струва верно супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...