Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 167
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди мноого години съм карал с Repsol Elite 5W-40 и не беше нищо особено, наистина нямам добри наблюдения от тази марка, самият факт че дори в Испания (то е испанско) никой от тези които се интересуват от коли и от масла не кара с него не е случаен. Това че на мене не ми харесва не означава че и на тебе не трябва да ти харесва. Ако мотора ти работи добре с него и ти го дават на добра цена к'во толкова...

Редактирано от Thebimmerfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди карах с Repsol 5W-50, доста мазно работеше мотора.

Следващия път може би ще взема TOTAL 5W-40 или Motul 8100 5W-40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай само Total-а да не е от румънския (или от друга балканска съседна нам страна :hilezh: ), че се напълни с евтин Total, който няма нищо общо с френския (който иначе изобщо не е лош, ама трябва да ти го донесат от Франция), за Motul X-cess 8100 5W-40 гласувам с двете си ръце - абсолютна класика, не би могъл да сгрешиш с това масло за ежедневно каране. И Yacco имат добри масла, едва ли би останал недоволен и от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мене снимки в руските сайтове са ми образец за "достоверна информация"...

В този бизнес конкуренцията е огромна, има компании които се опитват да "сринат" имиджа на своите конкуренти чрез лъжи и интернет е идеалното място.

Познавам много хора, които карат с Motul, специално двойно естерната им синтетика е без аналог според мен, а руските сайтове ги мани...

имат аналози и разликата не е толкова голяма, изобщо ако я има. това си беше частен сайт. дори си спомням че бяха казали че се свързали с представителя на мотул, от там само измрънкали нещо и това е. другия сайт беше български. или най вероятно някой човек просто беше снимал тубите и при него същата работа. всеки с предпочитанията си но за мене това е най прехваленото масло и никога няма да си купя такова, като мога по евтини и добри варианти :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ве. Xenum, Bardhal C60 - имат естери. Някои масла имат и молибден, не MoS2, а други съединения.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. кое му е класиката на ексеса 5-40? обикновенна хидро крак боза? :)/>

Motul 8100 X-cess има и PAO, както вече казах никой не прави масла съставени само от група 4 или група 5...Важното е да не караме с масла съставени само от група 2 от варел :hilezh::( ... X-cess си е класика, това го знаят по цял свят, ти карал ли си с него че толкова го отричаш (не е правилно да си градиш мнение за доказал се продукт на базата само на снимки в интернет, пуснати от частни лица). Маслото си е напълно прилично, а и някои колеги го предлагат на добри цени, за тези пари не ми хрумват много по-добри варианти.

Пак ти казвам - има и други добри марки, но Motul е една от най-добрите, по-специално 300V е сууупер, единствено бих го сравнил с Yacco Galaxie. Ако караш на писта ще ме разбереш ( много хора с най-различни марки коли, които практикуват дрифт, драг, ходят по ралита и тн. казват същото като мен ). Ползвал съм и Xenum и Bardahl и както казах в предишен пост - супер масла са (особено от Bardahl имам много добри впечатления от това с фюлерина), но за "рейсингово масло 300V си остава the best...

В края на краищата всеки е свободен да каара с каквото предпочита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

X-cess е най-обикновен хидрокрек от група 3, ако има PAO е сигурно от 1% до 10%.

Абсолютно същия хидрокрек го слагат и на CASTROL MAGNATEC 5W-40 и не смятам, че Мотула го превъзхожда. Мотул бих сложил щото в момента е с повече сулфатна пепел - цинк, фосфор и т.н., докато Magnatec 5W-40 стана C3 - демек с намалено съдържание. Но пък има разни други добавки против износване.

Между другото има хидрокрек от група 3+ -това е съвременния Мобил1

Мобил Супер си е група 3 и 2

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мързи ме да търся, но наскоро някъде бях срещал PDF файл с компонентите на X-cess и маслото си е предимно 4 група. Като предпочиташ вземи си Magnatec, k'во толкова?

Редактирано от Thebimmerfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно същия хидрокрек го слагат и на CASTROL MAGNATEC 5W-40 и не смятам, че Мотула го превъзхожда.

Гарантирам ти, че нямат нищо общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мързи ме да търся, но наскоро някъде бях срещал PDF файл с компонентите на X-cess и маслото си е предимно 4 група. Като предпочиташ вземи си Magnatec, k'во толкова?

А не, бих си взел и едното и другото. Просто си правим дискусия за масла. То май е добре да отворим отделна тема. :)/>/>

Не си мисли, че споря за да се заяждам, все пак кой каквото знае е добре да го споделя, нали за това са форумите? :)/>/>

Гарантирам ти, че нямат нищо общо.

Що така? да не си ги забърквал ти?

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах. Аз съм ги пробвал всичките, но не на една и съща кола. Освен това някои са вече със сменени спецификации... щото са доста години :)

Казвам, че до колкото си спомням X-cess и Magnatec 5W-40 са с еднакво базово масло, защото го бях видял в паспортните данни на времето, може да се поразровя пак да видим ако имате друга информация.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гарантирам ти, че нямат нищо общо.

И аз, карал съм и с двете.

А не, бих си взел и едното и другото. Просто си правим дискусия за масла. То май е добре да отворим отделна тема. :)/>/>/>

Не си мисли, че споря за да се заяждам, все пак кой каквото знае е добре да го споделя, нали за това са форумите? :)/>/>/>

Избора е твой, колега, аз споделям само опита си. Надявам се и моето да не се приема като заяждане, иначе и на мене маслата са ми "слабост" :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не карам на писта. 2 пъти съм карал и съм бил с мобил 5-40 и равенол 5-40 и при 2та случая никакъв проблем. за мене по важното е да е течно маслото. демек както виждаш на клипчето при - 20 като запалиш, бързо да отива там където трябва. а ексеса общо взето е най зле от всичките. е тогава за какво иде реч?... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не карам на писта. 2 пъти съм карал и съм бил с мобил 5-40 и равенол 5-40 и при 2та случая никакъв проблем. за мене по важното е да е течно маслото. демек както виждаш на клипчето при - 20 като запалиш, бързо да отива там където трябва. а ексеса общо взето е най зле от всичките. е тогава за какво иде реч?... :zustimm:/>/>/>/>/>/>/>

Значи викаш ти боклуци като Motul за нищо ги нямаш, щом в руските сайтове пускат клипчета срещу него, к'во повече ти трябва? С турския Mobil (нали си чувал че Mobil и Mobil 1 не е едно и също и двата термина далеч не са синоними) и със "световно признатия" Ravenol (който се произвежда "специално" за Таджикистан, Туркменистан, Казахстан, България - все пазари на страни прочули се с автомобилната си индустрия) си си бетон :steinigung:/>/>/>/>/>/>...Викаш важното е маслата да течат, другото го има в руските клипове... Е, радвам се че си открил истината за маслата, успех.

П.С. Каква дисциплина практикуваш на писта, колко ти траят сесиийте?

П.П.С Да нямаш зъб на колата си?

Редактирано от Thebimmerfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислите за това масло?

Ако не е некво менте вероятно е добро. Но пък аз да те питам, каква му е цената и заслужава ли си да се пробва изобщо? При положение че примерно Кастрол 0W40, немско можеш да вземеш за около 20лв/литър.

п.п. Радвам се че има хора като Йовчо /Спидито :hilezh: / и Thebimmerfan. В този диалог който проведоха, аз поне понаучих някои неща, които не знаех. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи викаш ти боклуци като Motul за нищо ги нямаш, щом в руските сайтове пускат клипчета срещу него, к?во повече ти трябва? С турския Mobil (нали си чувал че Mobil и Mobil 1 не е едно и също и двата термина далеч не са синоними) и със "световно признатия" Ravenol (който се произвежда "специално" за Таджикистан, Туркменистан, Казахстан, България - все пазари на страни прочули се с автомобилната си индустрия, си си бетон :steinigung:/>/>/>/>/>...Викаш важното е маслата да течат, другото го има в руските клипове. Е, радвам се че си открил истината за маслата, успех.

П.С. Каква дисциплина практикуваш на писта, колко ти траят сесиийте?

П.П.С Да нямаш зъб на колата си?

мноу тъпо мнение бро. равенол се произвежда и за германски пазар ако не знаеш. карай си с бозата мотулова и не бери грижи за нас :steinigung:/> . тъпаците се оправим по някъв начин.. аве ти си най големия пистов шовьор ве, ти караш ние гледаме и това е. цяло чене имам на колата фен, не зъб... :steinigung:

Редактирано от jim1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е некво менте вероятно е добро....

Не мисля, че е менте, скъпо е и е лилаво на цвят.

Не е за моята корубка, само питам, че тука са спецовете в тая тема.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...