Jump to content

Колони за домашно кино


Recommended Posts

кажете ако някой има наблюдения върху колоните за домашно кино- какви са предимствата на различните марки, кой какви ползва.....като гледам по магазините лидерите са Jamo и Pioneer

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточним: ако става въпрос само за кино, гледане на филми, а не и бичене на музика в паузите, то варианта на колегата iwanst е също перфектен, само да можеш да си го вържеш към DVDто, а повечето тип Елит могат. Просто DVDто трябва да има 6 броя чинчове отзад и тогава връзката ти към такива колони е безпроблемна. Самото плейърче си има Dolby Digital и евентуално дори и DTS декодер вграден, така че то ще върти каналите без да имаш нужда от допълнителен усилвател с тези декодери.

Ако си мераклия да отделиш повечко пари и да си купиш пакет колони от онез, които си гледал, то със сигурност няма да сгрешиш. Просто защото гледането на филми не изисква кой знае какви технологии за да ти достави удоволствие. Имаш говор, който минава ИЗЦЯЛО през централната колона и ефекти, които се въртят през останалите 4 на брой. Събуфера е ясен...

Пиша всичко това от лични впечетления от преди 2 години някъде, когато сглобих един абсолютно прост Елит DVD player с комплект 5.1 скапани колонки, точно по начина, по който ти го описах по-горе с 6те чинча. Бях потресен от качеството, което получих за тези смешни пари, които бях инвестирал.

... хайде все пак да те посъветвам за да не излезне, че съм ептем безпристрастен :2gunsfiring_v1: След тази збиршина от евтини боклуци се upgrade-нах на доста качествен усилвател с 5 колони, като послушах съвета на един приятел да инвестирам по-сериозна сума за централна колона. Така и направих - метнах се на един Магнат за 250лв, който има широчината като на предните две колони. Трябва да ти кажа, че ТОЛКОВА се кефя конкретно на яката централна колона, че ти е бедна представата!!! Понеже е много мощна допълва смогва да пее със силата на предните колони като ги допълва МНОГО приятно и музиката се чува по КОРЕННО различен начин!!! Отделно гледането на филми е също в пъти по-готино, защото не се напрягаш в нито един момент да чуеш какво се говори, а както ти казах самото Dolby Digital кара говора да минава единствено и само през централната колона. Та, съвета ми е ако можеш да инвестираш в комплект с готина централна колона. Това като първо, а като второ комплект с по-мощен събуфер също ще спечели повече точки в класацията :bia: Аз предпочетох добрите отношения с майка ми пред тази 5та колона и ми липсва откровенно....

Та така :gut:

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от парите, оттам тръгват и предложенията за конфигурация. Важен е слуха и доколко си вманиачен. Всеки възприема различно идеала за звук. Според мен ресивър Yamaha с колони Jamo, много е важен басбокса-той коренно променя нещата. Ако ти се дават повече пари мога да ти кажа и по-сериозна комбинация. За недотолкова големи изисквания и ограничен бюджет има нелоши системи за домашно кино. Просто отиваш на магазина, караш да ти пускат моделите, които ти харесват и си избираш.Аз вече се кротнах на тази тема, като си начесах крастата инвестирайки доста сериозна сума. Според мен изборът ти трябва да е личен по метода "това ми харесва как звучи". Аз направих така. Обиколих Техномаркет и Технополис. Сравнявах и избрах. За пример давам баса си. Взех си Jamo за 700 лв., като в същия ценови клас не харесах дървеното звучене на JBL(което много ме изненада).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега да кажа и аз по въпроса, колегите са прави ако си фен- повече пари вкарваш, а ако си фен и нямаш толкова си правиш сам нещо което за малко пари звучи като онова за много :bia: е са да ни си помислите нещо говоря за неща до 1 000лв. кото се прави и за 200лв.

Но моят въпрос сега е да си купя център или да си направя? Мисля за коледа да си взема един ресийвър Сони 6.1 с HDTI и гледането на филми да е по-приятно от сегашното ми ( само 4 колони), но както се спомена по-рано центъра е много важна част от това нещо и същевременно просто- две среди и едни високи и е готов. Ще мина по няколко Хипер-пмагазина ще видя какво имат и ако е повече от 200лв. ще си направя един за 40лв. и ще сравнявам, дори и да е зле ще отиде за задния център :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...значи докъде я докарах с проучването....

качествени колони за молко пари няма! нищо чудно! като марка определено съм се спрял на Jamo. явно няма да се купува всичко на куп, щот не стигат финанси, а и мисля, че е по-добре да си купиш едно нещо, но качествено, отколкото две но по-некачествени.

за ресивър- определено pioneer като много е важно да има dolby digital ex и dts neo:6- това кара да свирят всичките колони едновременно като меша звуккът по някакъв си негов начин....

отделно вече ресивърите 6*1 са минало! сега на мода са вече 8*1....та така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като гледам по магазините лидерите са Jamo и Pioneer

:bia: Още един зарибен :2gunsfiring_v1: няма да съм само аз значи :gut::blink:

Виж тази тема все още избирам колони ,до момента само вдигам сумата и избор все още няма :bia:

Пожелавам ти да вземеш по-бързо решение за модела!!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е напълно нормално...аз събирам парици от 3 години са система за домашно кино и още нищо не съм си купил. идеята еволюира в мен поне 10 пъти! сега съм твърдо на мнение, че трябва да се събира на отделни компоненти!

за Jamo като че ли клоня към модела S 606 , ресивъра твърдо ще е PIONEER!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ресивър Yamaha с колони Jamo, много е важен басбокса-той коренно променя нещата. Ако ти се дават повече пари мога да ти кажа и по-сериозна комбинация.

Това в момента комбинация ли е? :flehan: Защото според мен цената на това, което предлагаш още от сега спокойно може да варира в хиляди лева :bia:

качествени колони за молко пари няма!

И аз така лесно стигнах до това като извод ;) Тръгнах с 500лв за две колони и се оказа, че всичко което ми харесва по магазините е на същата цена, но за бройка ;) За това си купих едни Магнат-ки от Авител за 460лв и съм от доволен, та най-доволен B)

това кара да свирят всичките колони едновременно като меша звуккът по някакъв си негов начин....

отделно вече ресивърите 6*1 са минало! сега на мода са вече 8*1....та така!

Разликата м/у 5.1, 7.1 и 8.1 е само в допълнителни сателитни колони, които правят преливането на звука от една колона в друга по-плавно, като минава през тях. Да оставим на страна, че Dolby Digital си е така или иначе само 5.1.... 7.1 е DTS. Освен ако не са се променили нещата през последните 2 години :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе някой знае ли дали в технополис пордават субуфъри на Jamo?

за преливането на звукът май играе роля NEO6 декодерът!...още събирам информация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

комай Jamo няма в технополис, в техномаркет - да, има.

Аз иначе избирам подобни неща само като съм им чул звука, ако ме радва - това е :flehan: Пък и Jamo е твърде скъпо за експерименти....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе работата е там, че имам едни ваучери за технополис, пък там няма Jamo......

Колега аз преди по малко от година си взех ONKYO от технополис. Ресивер със 5+1 колони за около 700 кинта мисля че бяха. Ако минаваш към технополис - мини да ги чуеш как свирят. Аз съм безкрайно доволен от комбинациата. Ресивера си има DTS, NEO и т.н. - всичко си е на 6.

Модела e ONKYO - HTS580

http://www.avitel-bg.com/popup1.php?ArticleID=1762

Има още един модел подобен на този но доста по мощен и е 7.1 Аз преди доста се чудих дали да не си взема него, но в крайна сметка този който си взех е напълно достатъчен да озвучиш стая с размери около 25кв. метра а и разликата в цената вече става двойна.

Ето и линк към по мощната система:

http://www.avitel-bg.com/popup1.php?ArticleID=1761

:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз преди по малко от година си взех ONKYO........

И двете ти предложения са просто повече от перфектни за едно чудесно домашно кино!!! Вторият вариант го има един приятел и е страхотно. Повече от това не ти е нужно за целта! Авител rulz!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е напълно нормално...аз събирам парици от 3 години са система за домашно кино и още нищо не съм си купил. идеята еволюира в мен поне 10 пъти! сега съм твърдо на мнение, че трябва да се събира на отделни компоненти!

за Jamo като че ли клоня към модела S 606 , ресивъра твърдо ще е PIONEER!

Jamo?!?!?!?! Pioneer??!??!??! :hilezh: Сори ма ще отида да повърна и ще се върна по късно! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...