Jump to content

Автоматични скоростни кутии


Nikieva

Recommended Posts

P R N D S +/- 

на панела 

01J301383S # MgAl9Zn1

GERMANI AUDI

 

Това е изписано на блока на кутията

Друго не успях да видя,дали е типтроник или мулти нека по-запознатите да изкажат мнението си.

Прави ми впечатление,че докато е студена подчти не се е....ва след час каране повече се усеща.

Ще сменим маслото(на машина с промивка) и диферинциялното разбира се,филтъра и него.

Надявам се, да се оправи,тамън и бях свикнал.

Редактирано от barash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 212
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колата ти е с Мултитроник със сигурност. Моя съвет е същия както на другите колеги по-горе - да я закараш на майстор който се специализира във вариаторни скоростни кутии като Мишо например. В противен случай ще изхарчиш доста пари за нищо. Не съм чувал до сега повреден мултитроник да се е оправил със сменяне на масло и филтър.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да прав си колега с пари и майстор който се учи на чужд гръб няма оправия.

Някаде бях видял номера на Мишо,но нещо не мога да го намеря.

И още нещо вчера ми огледаха ходовата част и се оказава,че този мултитроник няма картер?

Как му се сменя филтъра,да знам информативно да не ме пързулнат по-пързалката,

че е голяма практика да те таксуват за нещо което не е направено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не чакай ами вдигай телефона и звъни. Има някакъв проблем и трябва да се оправи. Маслото на кутията се сменя след всяка манипулация вътре в нея, филтъра също!!!  Само филтъра е около 600 лв..... но няма как! Не случайно ти споменаха няколко пъти вече за Мишо. Повярвай, не им дава процент от изработеното:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Така мина доста време но все пак да се отчетем,

Смених само маслото без филтър в сервиза ми заявиха,че тоз филтър се сменя на 300к както беше споделено.

Маслото което сложиха беше на Феби за варияторни кутиии плюс добавка за маслото.

Смяна 70лв масло 10л (7.8 у мултито 2.2 промивка нещо си) 190лв и добавката 40лв. по-малко от 2 часа и бяха готови.

Спомемаха нещо за ъпдейт или адаптация но не са я направили поради не знам точно какво.

Резултата - о да мултитрошляка работи доволн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Привет , пасата на майка ми (пасат б5 1.9tdi 90коня 99година обикновен 4 степенен автомат vw ag4 01n)   прави следната мизерия отскоро , на 1 и 2 рабти идеално , но смени ли 3 скорост и приплъзва . като в този клип :  https://www.youtube.com/watch?v=krKn4Vkln3E  . смених масло и филтър , нивото на маслото беше малко , източих 1л , налях 4л.   какво може да е ? заминали фрикционни ? соленоид (клапан) ? локъп? хидрото ? на ваг-ком години наред вадеше грешка на локъпа и си вървеше, но сега при четене вече не я вади .   

 

и втория ми въпрос е ако реша да сменя само кутията , от друга кола става ли или от друг мотор стига да е същата , знам че я слагат и в ауди А4 б5 , в мотор 110 коня АФН , както и при 1.8 и 1.8т .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, CheFolino написа:

Привет , пасата на майка ми (пасат б5 1.9tdi 90коня 99година обикновен 4 степенен автомат vw ag4 01n)   прави следната мизерия отскоро , на 1 и 2 рабти идеално , но смени ли 3 скорост и приплъзва . като в този клип :  https://www.youtube.com/watch?v=krKn4Vkln3E  . смених масло и филтър , нивото на маслото беше малко , източих 1л , налях 4л.   какво може да е ? заминали фрикционни ? соленоид (клапан) ? локъп? хидрото ? на ваг-ком години наред вадеше грешка на локъпа и си вървеше, но сега при четене вече не я вади .   

 

и втория ми въпрос е ако реша да сменя само кутията , от друга кола става ли или от друг мотор стига да е същата , знам че я слагат и в ауди А4 б5 , в мотор 110 коня АФН , както и при 1.8 и 1.8т .

Хидротрансформатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Колеги някой имали на идея къде е проблема ? Когато дам лоста на S колата е на директ а на N  e на задна , D е на свободна а на R лоста остава в някакво междинно положение ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
  • 2 years later...

Ако е А4, А5, А6, A8 или Q5 и е на предно, значи автоматика е Мултитроник. Визуално по лоста не може да се разбере.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...