Jump to content

Gaz-Injection za ACE dvigatel-2.0/16V-????


lz1cbk

Recommended Posts

Kolegi,

ot mnogo vreme me interesuva v koi serviz za montaj i obslujvane na gazovi uredbi moje da

montirat gaz-injekcion na ACE dvigatel ?? Kolata e audi 100-C4, 1993, 2,0 E/16V.

Vijdal sam v mnogo takiva koli , vneseni ot Italia i Holandia ,4e ima montirani gaz-injekcioni.

Takiva uredbi se proizvejdat i u nas otskoro-firmata se kazva BSM(Bulgarian sound machines), namira se na 7mi kilometar, sre6tu Metro.Za sajelenie, te ne sa zapoznati sas

K-Jetronika na ACE motora(mehani4niat injekcion). Serviza s koito rabotiat(Bulavto) sa6to ne sa zapoznati i te smiatat 4e na K-Jetronik ne moje da se postavi Gaz-Injection, za6toto tozi tip uredbi sa prednazna4eni za KE-Jetronic(t.e. za Elektronen Injection) i v kola s mehani4en injection niama ot kade da se vzemat 4etirite signala za djuzite na 4etirite cilindara.No az sam vijdal 4e to4no tozi motor raboti sas Gaz-Injection.

Po kakav na4in-ne znam...

Ako niakoi kolega ima takav motor sas takav injection, ili e dobre zapoznat sas K-Jetronic,neka spodeli ili izprati snimki ot kade to4no se vzemat 4etirite signala.Tova e edinstvenata spanka za momemta.

Ina4e otzivite za Gaz-Injection sa mnogo dobri,za sajalenie do skoro cenata na takava uredba struva6e okolo 2000 lv,no ve4e se proizvejdat i tuk i cenata na palen komplekt sas butilka i kompjutar e 1000 lv.

www.bsm-bg.com

Mislia 4e vaprosa interesuva i mnogo drugi kolegi i 6te bade dobre da namerim otgovor.

Blagodaria predvaritelno !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Двигателя не е ли K-motronik,a?

Това е механична инжекция.

Не е за препоръчване газ.

Така мисля аз ,проучи добре въпроса.

Успех.

Редактирано от cecocekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с гас на същото ауди но не става газов инжекцион защото е механична инжекция . Но няма проблем и об газово стига да има добър специалист просто поставят една специялна клапа от кадето ако има детонации да излизат от там и нямаш грижи. Аз сжм от една година на газ и няма проблем.Газовото ми излезе 650лв всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само разбрах, че става дума за газ на АСЕ. Ама другото не можех го прочетем.

Ако го напишеш на български, може и да съм полезен с нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иам ли АЦЕ-то комп??В смисъл ЕКЮ??Как се контролира запалване и сместа?Ламбда?Или няма никаква електроника?Интересно ми е,че един приятел си купи онзи ден и иска на ЕЛКОН да го води,дали има смисъл от интервенцията след като е механичен инжекцион?В характеристиките в Златния Фонд пише че е КЕ-Мотроник,което би трябвало да е Абривиатура за ел.инжекцион или???А от долу и МП???Нещо като "Механична"или Мануал???До колкото чувам от специалистите в нашия форум този вид система е доста пипкава за настройка и подръжка?

П.П.Сори за спама в тази тема,но нова не си заслужава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигател ACE е със BOSCH система KE-Motronic. На диагностика няма проблем да се върже. При мен един приятел се върза през K-line и L-line, разбраха се с ЕКУ-то, чуха се и с АБС-а и даже и с компа на климатроника :D

За газов инжекцион нема да е много лесно, защото при стандартното изпълнение на ГИ-то компа на газовата взима сигнала от инжекторите, преправя го малко и го подава към газовите инжектори, а при механичните дюзи на ACE-то няма от къде да се вземе такава информация. Единствения вариант, за който се сещам е чрез цял компютър с таблица за управление на впръскването с електромагнитни дюзи и т.н.

Не, че е невъзможно... ама... зор... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...