Jump to content

Знаете ли нещо за техниката с марка LOEWE?


Recommended Posts

Правя си извода, че Pioneer Kuro действително е страхотен телевизор, но Loewe не отстъпва чак толкова, колкото хората, които не са се зачитали в неговите харектиристики, си мислят. Факт, че цените са им височки и вероятно затова не ги вкарват в общите класации, те са по-бутикови така да се каже. Серията Individual дава възможност да си вземеш ТВ, който до максимум да се съчетава с интериора в хола. Дистанционното е страшно пипнато и ръководи всичко...а и най-важното - досега не съм чул никога някой, който е ползвал Loewe да каже, че не е доволен. Ама нито един такъв не познавам!

И последно да попитам - каква беше разликата между ЛСД и плазма. ЛСД не беше ли по-добре? Защо Куро-то са плазми?! Нещо съм си пропуснал урока...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като ти чета посления пост, ти вече си решил да взимаш Льовето. Искаш да те разубеди някой ли ?

Ти представяш ли си да има недоволни от телевизори по 15-20к ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притежавам LOEWE ACONDA 9381 32" с плосък кинескоп, закупен преди 5 години от Техномаркет.

Тогава обзавеждах ново жилище и бях поставен пред дилема да купя качествена техника, съобразена с размерите на хола (8,50х5,40).

Според научните препоръки се спрях на този размер екран но за избора на марка бях раздвоен, тъй като съм лаик в тази област. За това прибягнах до помощта на приятел, който завеждаше секцията в магазина (и също притежава Loewe).

Прекарах в магазина над 2 часа в разглеждане и гледане на какви ли не TV включително плазми и др., докато сам не се убедих в предимствата и качеството на картината на Льове - ИСТИНСКИ ОБРАЗ И ДЪЛБОЧИНА НА КАРТИНАТА.

Това ми каза и приятелят ми, след като сам го констатирах като допълни, че качеството което дава тръбата на дядо Рьонтген скоро няма да бъде постигнато от другите. Предполагам че нещата са се попроменили от тогава но знам ли...но пък имам двама съседи които си купиха плазмени TV и не можаха да им се порадват дори една година и заминаха на боклука.

От тогава до ден днешен TV работи безотказно и тук ще вмъкна, че когато попитах дали се разваля ми отговориха, че няма да съм толкова време жив за да изпитам тази тръпка :respekt:

Няма да описвам възможностите на TV (а те наистина са големи) само ще добавя за колегата който твърди че не е виждал дистанционно за TV с което да се командва и DVD - това моят TV го прави :nixweiss:

Според моето скромно мнение TV Loewe си заслужава всяка стотинка.

Редактирано от Fory
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като ти чета посления пост, ти вече си решил да взимаш Льовето. Искаш да те разубеди някой ли ?

Ти представяш ли си да има недоволни от телевизори по 15-20к ?

Ами всъщност не съм решил. Даже напротив - искам някой да ме разубеди :nixweiss: Досега четох за Плазма vs LCD и гледам, че плазмите даже идват по-добри. LOEWE-то сред LCD-та се класира на високо място, но определено не е топ ъф дъ топ. Това, което ми харесва е възможността за индивидуално напасване на всичко и контрол с едно елегантно дистанционно.

Ако има 50 инча бяла/сива/кремава плазма на Pioneer, към която може да се добави уникална звукова система на същата марка с малки, но мощни колони и стабилен суб и всичко това контролирано от едно дистанционно, то определено щях да имам стимул да се пренасоча...

А иначе само за справка - Loewo-то с всичките си екстри и съраунд с плеъри и т.н. би излезнало малко над 10К в лева към момента. (говоря за 40 инча). Ясно, че е супер скъпо /и това го пише навсякъде :respekt: /, но защо другите марки от най-висок клас не си правят презентацията така добре?!.. all in one и знаеш, че си имаш всичко и не се разправяш повече за дълги години напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше една тема на Вертер за едно Блу-рей хоум синема на Сони, цената беше 2-3к. Това заедно с едно 40Z5500 на Сони, което също е 2.5к ми се струват доста добра комбинация за двойно по-малко пари. Вярно ,че Сонито го има само в черно де... Но пък нищо не ти пречи да цъкнеш в гугъл и да видиш характеристиките на тв-то и киното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше една тема на Вертер за едно Блу-рей хоум синема на Сони, цената беше 2-3к. Това заедно с едно 40Z5500 на Сони, което също е 2.5к ми се струват доста добра комбинация за двойно по-малко пари. Вярно ,че Сонито го има само в черно де... Но пък нищо не ти пречи да цъкнеш в гугъл и да видиш характеристиките на тв-то и киното.

Четох я тази тема на Влади. Там обаче ставаше въпрос за големи колони, а в моя случай търся малки, тъй като още от груб строеж съм си предвидил откъде ще ми идва звука, окабелил съм и сега ми остава да нанижа на жицата мощна малка колонка, която (заедно с другите 3 такива) да изпълни 25 квадратовото помещение. Място за високи колони около ТВ-то нямам грам..само субуфер ще мога да прикрия някак....При положение, че още нищо не съм купил, изключвам напълно варианта да си купя техника с различни марки. Предпочитам да си ми е комплектче и да си го ръководя от едно място цялото това нещо. Може да съм олд фешън, знам ли, ма така си ме кефи да е.

Ако някой може да ме насочи към друга алтернатива на Льове, не се колебайте да пишете!!! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато попитах дали се разваля ми отговориха, че няма да съм толкова време жив за да изпитам тази тръпка :flehan:

Бат Фори написал съм точно и ясно, че всеки компонент е тестван най-прецизно и изработката е перфектна, но някак си не му обърнаха внимание. :flehan:

В това се крие истината и това прави марката скъпа. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да Коко, така е било едно време при тръбните телевизори. Сега нямат нищо общо и са най-обикновени Шарпове. И честно казано, нямат продукти възхвалявани заради невиждано/нечувано качество. Залагат на дизайн и на интегрираност между компонентите, както и B&O. Просто за тези пари има по-добри вариянти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B&O са безумно скъпи, единствено музиките им може би си струват, но даже и при тях за тези пари може да се намери чудовищен hi-fi, който ще разплаче БЕНГ-а.

2301-beosound9000-3-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да Коко, така е било едно време при тръбните телевизори. Сега нямат нищо общо и са най-обикновени Шарпове. И честно казано, нямат продукти възхвалявани заради невиждано/нечувано качество. Залагат на дизайн и на интегрираност между компонентите, както и B&O. Просто за тези пари има по-добри вариянти.

Явно са се попроменили времената. То виждаш и с любимата ни марка какво става с качеството! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Льове - Мьове накрая всичко се прави в Китай. :flehan:

Или си мислите че те си правят процесорите, дисплеите и кондензаторите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че те помързява сам да потърсиш алтернативите...

http://www.sony.bg/product/hch-systems-wit...y-disc/bdv-e300

http://www.sony.bg/product/t32-z-series/kdl-40z5500

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че те помързява сам да потърсиш алтернативите...

http://www.sony.bg/product/hch-systems-wit...y-disc/bdv-e300

http://www.sony.bg/product/t32-z-series/kdl-40z5500

Мерси! Тук не става въпрос за мързел. Наистина нямам много време в момента, но и не необходимо някой да търси вместо мен. По-скоро ползвам форума да чуя от опит кой какво знае и какво може да ми препоръча. Иначе ми е ясно, че горе долу всяка марка ще ми намери нещо, което на пръв поглед да върши супер работа. Това Сони има добър вид, сега ще се разровя из нета да прочета какви са отзивите и рецензиите за модела. 

П.П. Нетът ми в момента е пълен отврат и цикли жестоко на всеки сайт...което ме побърква направо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:Absolut:

По принцип избягвам крайни коментари,относно неща които не познавам добре, но все пак...

Защо е тъпо да си купиш тия льовета:

1.Немска техника, правена от първокласни компоненти и страхотно качество като цяло - всъщност е ширпотреба,вътре има същото като във

всеки Самсунг,Сони и т.н.Тествани компоненти - дрън-дрън,как ги тестват тия неща?Един процесор, логика,кондензатор и т.н. или работи или

не, и никой не може да ти каже колко ще работи.Еди кой си имал льове от корекома, купил го 1990г и 2000 г. не стига че, още работело ами

и имало тхе бест картина.Ами има, то и едно сони тринитрон от 90 година има много по-добра картина от такова 2000 г.,защото тогава,

телевизорите взеха да стават евтина ширпотреба.

2.Не, след десет, а след две години - този телевизор ще е толкова морално остарял,че ще ти е мъка да го гледаш, а като се сетиш,колко,

пари си дал леко лошо ще ти става.(Потърси информация за OLED /да не се бърка с LED/телевизорите).

3.Едно дистанционно за всичко.А каква телевизия ще гледаш?Нали ще вземеш някой цифров пакет от сателит или кабелен оператор, а те ще

ти дадат техен приемник и 95% от времето ще ползваш дистанционно от 9 лв.

4.Страхотен дизайн/имидж - в истинският "гъзарски" интериор изобщо няма телевизор, защото най-големите "гъзари", не гледат телевизия,

а в добрият интериор телевизора има третостепенно място като акцент.

В момента истината е една:вземаш един средно или високо ниво Панасоник плазма + съответно там, което ти хареса озвучаване

за макс.3000 лв., а с останалите пари до 10 000 лв ,вземаш гаджето/жената и правиш едно януарско море някъде (Тайланд - примерно).

Само парите които си изхарчил за задника (кефа) си, са твои, другите не са ... ти си решавай.

Редактирано от hivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям колегата.

Освен това има едни устройства УНИВЕРСАЛНИ ОБУЧАЕМИ ДУСТАНЦИОННИ които решават много проблеми.

SONY - TP-504 примерно.

Друго такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:Absolut:

По принцип избягвам крайни коментари,относно неща които не познавам добре, но все пак...

Защо е тъпо да си купиш тия льовета:

1.Немска техника, правена от първокласни компоненти и страхотно качество като цяло - всъщност е ширпотреба,вътре има същото като във

всеки Самсунг,Сони и т.н.Тествани компоненти - дрън-дрън,как ги тестват тия неща?Един процесор, логика,кондензатор и т.н. или работи или

не, и никой не може да ти каже колко ще работи.Еди кой си имал льове от корекома, купил го 1990г и 2000 г. не стига че, още работело ами

и имало тхе бест картина.Ами има, то и едно сони тринитрон от 90 година има много по-добра картина от такова 2000 г.,защото тогава,

телевизорите взеха да стават евтина ширпотреба.

2.Не, след десет, а след две години - този телевизор ще е толкова морално остарял,че ще ти е мъка да го гледаш, а като се сетиш,колко,

пари си дал леко лошо ще ти става.(Потърси информация за OLED /да не се бърка с LED/телевизорите).

3.Едно дистанционно за всичко.А каква телевизия ще гледаш?Нали ще вземеш някой цифров пакет от сателит или кабелен оператор, а те ще

ти дадат техен приемник и 95% от времето ще ползваш дистанционно от 9 лв.

4.Страхотен дизайн/имидж - в истинският "гъзарски" интериор изобщо няма телевизор, защото най-големите "гъзари", не гледат телевизия,

а в добрият интериор телевизора има третостепенно място като акцент.

В момента истината е една:вземаш един средно или високо ниво Панасоник плазма + съответно там, което ти хареса озвучаване

за макс.3000 лв., а с останалите пари до 10 000 лв ,вземаш гаджето/жената и правиш едно януарско море някъде (Тайланд - примерно).

Само парите които си изхарчил за задника (кефа) си, са твои, другите не са ... ти си решавай.

Те това се нарича добре аргументирано мнение! :flehan: Като цяло си прав..бая си прав даже! Започвам да се ровя из алтернативите. Този КУРО бая го хвалят..ще взема да го прегледам по-обстойно, а после ще видя и Панасоник и Сони с какво ще ме изкушат..

Напълно подкрепям колегата.

Освен това има едни устройства УНИВЕРСАЛНИ ОБУЧАЕМИ ДУСТАНЦИОННИ които решават много проблеми.

SONY - TP-504 примерно.

Друго такова.

Нищо не знам за тези машинки, но ще се помотам из нета да видя до колко биха били приложими в моя случай. Сигурно и при тях има уловки разни... Иначе изкарват жестоки моделчета като гледам по сайтовете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...