Jump to content

Recommended Posts

От край време в България маската са на двойни цени. Отделен е въпроса, дали са истински. Преди 2-3 год бях внесъл мобил 1 5W50 и с печалбата и пътя включени, го продавах почти наполовина от великите официални дистрибутори в България. Много хора повториха и потретиха, как един недоволен нямаше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 167
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз не мога да разбера кво го мъдрите толкова. Маслата които АСЕ-то продава стават. Тва е проверено от доста потребители. Аз с неговите масла направих 100к. км. на чипната /тва ако влезете в темата за 4ф ще ви изядат с парцалите и ще ви кажат че по този начин ще сменяте дюзи на 10 000км. :hilezh: / 4Ф 3,0тди и този на който я продадох още си я кара без грижи.

Райно ви предлага оригинално масло от Унитрейд. Не знам дали знаете ма те са под една шапка с Порше.

Цените и на двамата са доста оптимистични. Не виждам кво има за мислене толкова. :rolleyes:

Другият вариянт е да слушате Гъсъбъ-то втория във випуска с двете дипломи /по външно и вътрешно горене, да не забравим да споменем :hilezh: / и да наливате кинти в уж официални вносители.

Ма както вече е коментирано всеки сам си избира.

п.п. 0W30 не знам кой го препоръчва, ама определено не е за нашите ширини.

Редактирано от IVO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пфууу... и аз съм за масло .. са ме вкарахте във филма :gruebel:

и в крайна сметка.. не разбрах от официалния вносител или от .. лв да си купя .. :hilezh:

и.. казвате 0-30 тънко ще да е за тия ширини..а се бех запътил и аз на там

п.п. на 2,0 TFSI ква боза да му сипя.. до сега карах с репсол еволюшън 5w40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

п.п. на 2,0 TFSI ква боза да му сипя.. до сега карах с репсол еволюшън 5w40

Аз бих те окуражил за пробваш с нещо друго 0W40 или 5W40 примерно кастрол. Ама ти си знаеш де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата ACE ме посъветва същото .. ще си взема от него.. :zustimm:/>

има доста добри отзиви за маслата му и ще споделя впечатления..

а.. по темата..и аз съм търговец но не с масла.. цените на една стока било то масла или каквото и да е било варират в изумителни граници :hilezh:/> говорим за една и съща стока която се взима от едно място и се продава на друго със 100% надценка

Редактирано от stodi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пфууу... и аз съм за масло .. са ме вкарахте във филма :gruebel:/>

и в крайна сметка.. не разбрах от официалния вносител или от .. лв да си купя .. :hilezh:/>

и.. казвате 0-30 тънко ще да е за тия ширини..а се бех запътил и аз на там

п.п. на 2,0 TFSI ква боза да му сипя.. до сега карах с репсол еволюшън 5w40

ако си доволен от същото продължи с него :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Райно ви предлага оригинално масло от Унитрейд. Не знам дали знаете ма те са под една шапка с Порше.

Юнитрейд и Порше под една шапка? ДА ама НЕ :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали?

В порше не монтират части ако си ги занесеш. Ама ако си ги купил от Уни-то, нЕма проблем. И гаранция дават. :rolleyes:

Ако знаеш нещо повече сподели, щот подобно твърдение подкрепено само от "Да ама Не" си е чист спам. От този провинциалния... дразнещия. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете за късния реплай,но бях командировка

Та,взех си 6те литра масло от Ибей,немски риселър,излезе ми 122 лева с DHL доставка!И то 6 х 1 литър опаковки,произведени преди 2 месеца

Освен това бешесложил 2 стикера вътре,не че ще ги ползвам,но ако бях тунер щях да им се радвам

Никога повече няма да взема масло от България

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам колеги аз съм в Испания и Кастрола 5В30 ФСТ го купувам на цена от 65 евро пет литрова туба.

до скоро нямаше пет литрови туби но от няколко месеца вече има,и понеже отзад на тубата пише и на български език пише,че вносителя за България е Мотобул пише адрес и всичко.

интерсното в случая е,че те специално не предлагат пет литрови туби,поне до скоро сега не знам :gruebel: това нещо ми много странно.

а при дилърите на VW същото масло излиза почти двойно,казвам защото съм проверил,тук дилърите сипват само Кастрол,друго не,питал съм в три представителства на VW.

цената при тях за смяна на масло Кастрол 5В30 и маслен филтър струва 196 евро,е ви си направете сметка каква надценка думкат тия :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за всеки филм си има публика. за източна европа кастрол продават май само в 4 л. туби. вкл. и за англия. просто фирмена политика..

Редактирано от jim1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

екстра си направил. само така :zustimm:/>

Аз съм скептичен човек,патил,все пак карам и ремонтирам гробници от 1993та,та преди да купя му задаох върпрос дали това са оригинални масла и каква е гаранцията ми за това,на което човека ми прави 3 сертификата,съответно за Мотул,Кастрол и Тотал,че е ексклузивен риселър за Германия

Не че и в България някои от тези масла не може да са оригинални,разбира се че може и да има,къде ми е гаранцията за това?А попитах 1-2ма наши търговци(от тези с евтините оферти) и освен устното им кълнене че са внос от Германия друго не видях...е хубаво

Та,при цена от около 200 лева в Авто+,срещу 122 с доставка до вкъщи.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам колеги аз съм в Испания и Кастрола 5В30 ФСТ го купувам на цена от 65 евро пет литрова туба.

до скоро нямаше пет литрови туби но от няколко месеца вече има,и понеже отзад на тубата пише и на български език пише,че вносителя за България е Мотобул пише адрес и всичко.

интерсното в случая е,че те специално не предлагат пет литрови туби,поне до скоро сега не знам :gruebel:/>/> това нещо ми много странно.

а при дилърите на VW същото масло излиза почти двойно,казвам защото съм проверил,тук дилърите сипват само Кастрол,друго не,питал съм в три представителства на VW.

цената при тях за смяна на масло Кастрол 5В30 и маслен филтър струва 196 евро,е ви си направете сметка каква надценка думкат тия :stupid:/>/>

Не знам от къде в Испания купуваш такъв скъп Castrol, аз съм живял 11 години там и винаги съм го купувал на съвсем различни цени. Мога да ти дам за пример този online магазин - pidenosaceite.com, виж цените и ги сравни с твоите. Цената на Castrol Edge FST 5W-30 e 34,40 eur. Никъде не съм виждал такива високи цени (да не купуваш масло от Corte Ingles?)

Редактирано от Thebimmerfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм скептичен човек,патил,все пак карам и ремонтирам гробници от 1993та,та преди да купя му задаох върпрос дали това са оригинални масла и каква е гаранцията ми за това,на което човека ми прави 3 сертификата,съответно за Мотул,Кастрол и Тотал,че е ексклузивен риселър за Германия

Не че и в България някои от тези масла не може да са оригинални,разбира се че може и да има,къде ми е гаранцията за това?А попитах 1-2ма наши търговци(от тези с евтините оферти) и освен устното им кълнене че са внос от Германия друго не видях...е хубаво

Та,при цена от около 200 лева в Авто+,срещу 122 с доставка до вкъщи.....

как ще продават фалшиви масла ве колега? нали са регистрирани по ддс с тел. и всичко. другото че няма как официален представител или някакво друго лице да не е купило от този продавач и да е направил някакво изследване примерно или от сорта или да не му е проверил документацията? хората са си нормални фирми, продават с ниски надценки заради голямата конкуренция и така. това с фалшивите истории го остави на нас... кои ще се хване да внася фалшиво масло в германия, нали директно отива в затвора :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено в България съм чувал израза "фалшиво моторно масло", преди да дойда тук не знаех че съществува такова явление в природата...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от къде в Испания купуваш такъв скъп Castrol, аз съм живял 11 години там и винаги съм го купувал на съвсем различни цени. Мога да ти дам за пример този online магазин - pidenosaceite.com, виж цените и ги сравни с твоите. Цената на Castrol Edge FST 5W-30 e 34,40 eur. Никъде не съм виждал такива високи цени (да не купуваш масло от Corte Ingles?)

колега не знам ти от къде го купуваш на тия цени,аз също съм от десет години и такива цени не съм виждал :stupid:/>

и не не го купувам от Кортин Глес в Центро Комерсиали не ходя за такива неща ,купувам го само от Репоиства,магазини за авто-части,аз съм във град ВИТОРИЯ провинция Пайс Баско,ако знаеш къде е.

и във всички други магазини туби по четири литра не по пет,не съм виждал за по малко от 45евро.

ти в коя провинция си :icon_question:/>

а ти ги купуваш през интернет,там цените са други,не е като в магазина :rotcol:

Редактирано от bori
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно знам къде е Pais Vasco, знам къде е Vitoria (имайки в предвид правописа ти :steinigung:/>/>/>/>/>, предполагам че тези места си имал в предвид...)В Испания знам десетки магазини (не online), които продават Castrol Edge 10W-60 между 36 и 40 eur., дадох ти дори примери за магазини online, обаче не мога да те заведа лично, не съм там, sorry...Ако наистина си в Испания не може да не си влизал в Norauto, Aurgi, Eroski, Alcampo и да не си виждал навсякъде Mobil 1 5W-50 за 36,95 eur., Mobil 1 0W-40 за 39,95eur., Castrol Magnatec C3 5W-40 за около 25...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега писал съм имената на БЪЛГАРСИ ЕЗИК,ако не ти харесва правописа ми не чети постовете ми :steinigung:/>

и да ходил съм достатъчно пъти в тези магазини...........

говорим за масло 5В30 ФСТ 507/503 ,а не за изброените от теб

Редактирано от bori
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как ще продават фалшиви масла ве колега? нали са регистрирани по ддс с тел. и всичко. другото че няма как официален представител или някакво друго лице да не е купило от този продавач и да е направил някакво изследване примерно или от сорта или да не му е проверил документацията? хората са си нормални фирми, продават с ниски надценки заради голямата конкуренция и така. това с фалшивите истории го остави на нас... кои ще се хване да внася фалшиво масло в германия, нали директно отива в затвора :zustimm:/>

Сина на брат ми си купи Х6 от Автокъща,до колкото знам близодо Дюселдорф,и се оказа крадено(от Румъния),мисля го е споделил във БМВ форума....та така

В случая,човека имаше 120к ибей продажби,но аз да си попитам,обясних му защо(все пак при нас цената е70% отгоре)...пък и за сефте пазарувам масла от ибей...да си кажа право потребител от темата ме наведе на тая мисъл,да е жив и здрав и да иляди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз последните години само от там съм пазарувал и никога проблеми и винаги прясно масло. сега за коли и т.н. тези неща не знам. там е малко мамата си ебало... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....преди да купя му задаох върпрос дали това са оригинални масла и каква е гаранцията ми за това,на което човека ми прави 3 сертификата......

Колега, дай линк към страницата на продавача ако не те затруднява!

Редактирано от Костадинов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди всичко трябва да знаете, че маслата поевтиняват, поради това, че фирмите започнаха да влагат по-евтини суровини, т.е. по-евтини базови масла. Иначе нали се сещате, че петрола се вдигна драстично на времето, а маслата не чак толкова.

А това, че някои дистрибутори си карат на "старите цени" - еми монопол батки, дет се вика като си привърженик на топ-марките те дерат здраво тука в БГ... гарантиран произход уж, тва онова... амааа.... не е както трябва да е по отношение на цените :D/>

ПС. Абе то и с другите неща е така. На запад хем по-евтино от тука, хем и заплатите им високи...

А гаранцията наистина е гаранция.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип голяма част от цената на 1 масло се образува от реномето му/реклата му. кастрола не е по добър от тотал или шел или което и да е друго хидрокрак масло но по голямата му известност вдига цената. така е със почти всичко. купуваш суха марка в повечето случай :zustimm:/>

п.с. има пълни синтетики като адинол, мегуин, равенол и т.н. които са по добри като състав но малката им известност ги прави евтини.. и друга причина е политиката на компанията

Редактирано от jim1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...