Jump to content

A4 и антифриз


net

Recommended Posts

Имам следният въпрос- като се сменя антифриза на аудито трябва ли след това да се слага само концентрат или може да се разреди примерно до -30 градуса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zdraveite ia mi obiasnete za antifriza 4e niamam poniatie zashto 4erven??? az dosega sam slagal na lukoil i e sin ???? molia za otgovor speshno e skoro shte go smeniam, zashtoto garnityrata na bloka mi e izduxala

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zdraveite ia mi obiasnete za antifriza 4e niamam poniatie zashto 4erven??? az dosega sam slagal na lukoil i e sin ???? molia za otgovor speshno e skoro shte go smeniam, zashtoto garnityrata na bloka mi e izduxala

И аз с такъв карам, и на двете Аудита, проблеми нямам :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за А4 ли се отнася? Защото моя си е син и нищо не ми е разяло до сега. А на колко време трябва да се сменя антифриза? Миналата година, колата я взех с антифриз, замерих го, показа ми около -25 °С и не съм го пипал. Трябва ли периодично да се сменя, ако показателите на антифриза са добри и ако да - на какъв период?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Миналата година, колата я взех с антифриз, замерих го, показа ми около -25 °С и не съм го пипал. Трябва ли периодично да се сменя, ако показателите на антифриза са добри и ако да - на какъв период?

Мисля че на 2 години беше.Както и спирачната течност.

А как или с какво се мери ,че за първи път чувам за такова нещо :?: :wink::wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как или с какво се мери ,че за първи път чувам за такова нещо :?:  :wink:  :wink:

Мери се с ареометър (или нещо такова). Външно прилича на спиртомер. Има помпичка и засмукваш с нея антифриза и гледаш колко потъва - то е разграфено на градуси. Добре е антифриза в момента на измерването да ти е около 20 °С, за да ти е по-точно показанието. Аз имам такова уредче, което е комбинирано - за антифриз и за електролит на акумулатора - само сменяш онова, дето прилича на спиртомер за различните течности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако е син се сменя на 60000 км или 2 г. Немаш проблем и с 3г. Не знам червен или оранжев е другият, но доколкото съм информиран той е с повишена издръжливост (5 г. или 150000 км, но бил агресивен, към някои сплави).

За разреждането. Аз ползувам Мотул, кото си е готов и не се разрежда. Ако разреждаш знам, че най-добре е да разредиш като за -40 градуса. Друго не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...