Jump to content

Зареждане на необслужваем акумулатор


rexxxxx

Recommended Posts

Здравейте колеги,

През изминалите студове - колата на жена ми не се караше и съответно акумулатора е паднал.

Акумулатора е на OPEL необслужваем (maintenance free) и има прозорче което в момента е черно (не знам дали някога е било друго не съм го гледал до сега).

Интересува ме дали при зареждането на тези акумулатори с зареждачка има някакви особености или се зарежда като обикновен такъв.

Също така - функцията на прозорчето каква е ?

П.С. при измерване с мутлицет покзава напрежение 6,5 V

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш го на зарядното и да поседи 10-12часа.

Удари му после пак един мултицет да видиш какво е станало.

А окото,което си видял,че е черно при зареден и изправен Хакумулатор трябва де бъде зелено.

Това е контолна индикация за състоянието на акумулатора.Когато почернее не е добре,но пробвай първо да го заредиш.

По принцип акумулатора не трябва да остава повече от месец без да се използва.Клетките му сулфатизират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом акумулатора ти показва 6.5 волта за мен е за смяна. Няма значение че само по студовете не е палена колата. Аз с моята професия се случва по половин година да не я паля, никой не я кара и след това пали без проблем. Явно имаш някакъв консуматор който го разрежда здраво или зарядното реле на алтернатора не ти е работело както трябва. Може да пробваш акумулатора да го заредиш със зарядно но едва ли ще има особен ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз досега съм има сигурно6 или 7 необслужваеми акумулатори и всичките съм ги зареждал когато паднат. Проблеми няма. Сега някой химик ще каже, че при зареждането се отделя водород и къде отива той? Не знам къде отива. Практиката показва, че зареждането става без проблеми.

И още нещо полезно за хората които все още карат обслужваеми акумулатори в София. Наливайте смело вода от чешмата - пробвано е многократно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черното прозорче означава, че акумулатора е за смяна. Ниското напрежение-също. Достигнал е доста дълбок разряд...затова препоръчва първо да го зареждаш е по-малък ток(1А) докато достигне нормално напрежениеи след това вече да му пуснеш 1/10 от капацитета за 10 часа ;)(пример 70А/часа=7 А )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

по принцип на самия акумулатор има означение кой цвят какво значи.

Най, често зеления е зареден акумулатор, черния - че трябва да се зареди, а бяло да се смени акумулатора.

Имам монбат необслужваем който беше с бяло "око" т.е. за смяна. Реших преди да го сменя да разпробия 6 отвора с 10 мм бургия за да долея вода и да го заредя.

След като долях дистилирана вода окото от бяло стана черно, след като го заредих окото стана от черно - зелено и до момента държи без проблем.

Явно търговсия трик при необслужваемите акумулатори е течността да се изпарява през вентилационните отвори, а ти да не можеш да си долееш и така по-рано при тях за нов акумулатор.

След това си взех 6 самоняразващи се дюбела за гипскартон навих ги в отворите и запълних със силикон. Така след време отново ще мога да ги развия и да си долея вода ако трябва.

Акумолатора е на 1.8 тди мотор, а там си трябва доста ток. В студовете се държеше нормално и дизела си пали без проблем ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за кометарите колеги, включих го да се зарежда на средна сила.

Показателя на зареждачката показва 5 А, ще го оставя цяла нощ + утре до едно време - дано се събуди !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших преди да го сменя да разпробия 6 отвора с 10 мм бургия за да долея вода и да го заредя.

Ако е като моите последни два, отгоре под шаренията пластмасата се изважда и отдолу си има 8 тапички :) :)

Редактирано от matako
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е като моите последни два, отгоре под шаренията пластмасата се изважда и отдолу си има 8 тапички :) :)

Има и такива, които се отварят с такъв капак, но те пак са обслужваеми но с "око".

Аз говоря за наистина "залят" отгоре с пластмаса акумулатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...., а бяло да се смени акумулатора....

Бялото обикновено е "CHECK".. т.е. да се провери гъстотата и нивото на електролита и да се зареди естествено. Ако не помага тогава вече е нов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...