Jump to content

Виене на диференциала


TpaHciMip

Recommended Posts

Колеги, маслото, което аз долях е 80/90. Днес ходих в един друг сервиз. След като майстора направи едно кръгче, беше КАТЕГОРИЧЕН, че това не е ромолене на диференциал, а чукане на тампоните на носачите(те наистина са ми за смяна). Интересното е, че той е втори който миго казва. Каза, че за това на гладък асфалт се чува по-леко, защото нямало такова съпротивлвние на асфалта - те и гумите ми че са много износение вярно, ама възможно ли е да оказват чак такова влияние тия глупави тампони? Ако е така значи съм се вкарал в е...... филма с тоя диференциал :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да вият и лагерите на колелетата,като минеш 80 влиза в един резонанс и не се търпи вътре в купето.Тампоните няма как да вият,вият мозъците в главите на "майсторите".Може да имаш и звук от гумите,вчера сложих летните и звука при мен изчезна-от самия грайфер се получава,както и настилката,ако е грапава има също неприятен звук, а на гладък изчезва.Най красив е звука от гумите на лада нива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и ти си прав, защото няма как да ромолят тампони. Но и лагерите не се чуват изобщо като ги завъртяхме на подемника. Гумите ми са доста износени, от тях ли да ми се струва така? Защото на гладък асфалт ПОЧТИ не се чува. А иначе няма разлика даликарам с 40 или 100 звука не се усилва все един същ си е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От пътната настилка ще излезе,там няма как да се увеличава или намалява звука или "виенето".

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а понеже от това ми остана, а събира 2.35Л, проблем ли ще е да й налея 2Л 75W90. и да допълня с 80/90 или ще го пресече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отново, колеги! Вече незнам какво да правя :steinigung:. Лошото е ,че вече не сум сигурен дали е диференциала. Странното е, че ромоленето се чува най-отчетливо при скорост от около 30 до 60км/ч, след 60почти не се чува, звука не се усилва със скоростта. Интересното е, че ПОНЯКОГА, ако не се вслушаш почти не се чува. В невидение съм от какво може да е :wall: . Изключваме лагерите на главините. Моля ви! Помогнете. :help:

Редактирано от PRILEP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, колеги! Имам тръгнал лагер на диференциала. Каляската е Б3 1,8, някой може ли да ми каже дали ще мога да сложа скоростна кутия от дизелов Б3-ка? Би трябвало и разхода да смъкне. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо, колега? Все пак са 90 кончета, а и тя е много по-бавнооборотна от мойта, е или поне аз мисля така? :gruebel:  При OPEL се получи.  

Редактирано от PRILEP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обикновенно дизеловите са дъъъълги защото има мнооого "крутящий момент" както казват братята руснаци но на никакви обороти на вала.

а ти с бензиновата (не гледай конете) тоя въртящ момент го придобиваш висоооко висоооко към 2000-5000 оборота

но ако ти се експериментира и 80+ кила кутия не те плашат да я слагаш и махаш два пъти пробвай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, колега! Разубеди ме. Явно ще си търся кутийка като моята. :zustimm:

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тъй като темата засягаше проблем с диференциал ще си изкажа и моя проблем тук пък да видим какво ще кажат знаещите.Колата е Ауди Б4 2.0 бензин. Преди около 18000 км смених маслото в скоростната кутия и месец след това започна да се чува едно тракане, което е съпроводено почти винаги и с тресене на колата, което първоначално отдадох на окачването, но половин дузина майстори се подписаха, че там всичко е наред, а и повечето неща са подменени. Минах и на реглажза всеки случай. И така стигна се до заключението, че всичко идва от скоростната кутия. За тракането: Започва да се чува след като покарам около 100 км и маслото в скоростната позагрее. Чува се много силно и се усилва в зависимост от това дали колата е в наклон (в завой или при надлъжен наклон). При подаване на газ рязко трака силно, а при изключване от скорост спира. Чува се главно на 5-та предавка над 80 км/ч. В града на кратки разстояния нищо й няма, но аз я карам предимно надалеч и вече е време за някакви мерки. Карах бая километри така, защото ту се чуваше, ту спираше, но сега вече се чува по-силно и по-чсто. На 99 % е скоростната кутия, но какво точно? Изчетох бая мнения и стигнах до извода, че е диференциал. Вие какво мислите?

Благораря предварително за всички компетентни мнения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A тези майстори, преди да се подпишат, погледнаха ли каретата? :rolleyes:

Наистина може да е счупена вътрешната гривна, в която се намират сачмите.Аз имах разни гадни щракания и вибрации и се оказа че същата гривна на карето на кардана се беше строшила на две точно по окръжността

2925122518048404721337243809mxcS6FUpJNOYE8HxAZNo.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами каретата са прегледани и са ОК. Пък и ако е каре ще трака постоянно предплагам, а не като мина 100 км примерно. А и при изключено от скорост няма да се влияе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега сложно е! До някъде съм съгласен с теб, но не забравяй, че като освободиш от скорост, освобождаваш кутията-от там полуоските ииииии..... -съответно каретата.

Но да не забравяме, че освобождаваш и диференцияла. А и да не забравяме, че незнаем какво масло си налял в кутията?

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.............като освободиш от скорост, освобождаваш кутията-от там полуоските ииииии..... -съответно каретата. .......освобождаваш и диференцияла.

И какво като "освобождаваш", значи не се въртят ли споменатите възли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво като "освобождаваш", значи не се въртят ли споменатите възли?

Колега, съгласен съм, че се въртят. Точно това се опитвам да обясня, че не е гаранция, както за едното, така и за другото. А и не може да се гадае при положение, че незнаем какво e маслото, което е налял. 

Редактирано от PRILEP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...