Jump to content

Преглед на газова уредба къде?


Recommended Posts

Здравейте колеги и ЧНГ 2007!

Имам въпрос някой знае ли къде мога да си направая технически преглед на газовата уредба и колко струва?

Днес погледнах сервизната книжка на моята АГУ и видях, че е вече съм просрочил с една година.

Та реших да мина на такъв и да ми бият печатите в нея та да ми е спокойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и ЧНГ 2007!

Имам въпрос някой знае ли къде мога да си направая технически преглед на газовата уредба и колко струва?

Днес погледнах сервизната книжка на моята АГУ и видях, че е вече съм просрочил с една година.

Та реших да мина на такъв и да ми бият печатите в нея та да ми е спокойно.

Почти всички работилници, които поставят газовите уредби имат човек лицензиран за годишен преглед на АГУ. В Стара Загора, например струва 12 лева и трае 5-6 минути, ако всичко е в ред.(магазина на изхода за Хасково) :hilezh: Носи си книжката на уредбата (ако нямаш ще ти направят нова)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е кво правят на тия прегледи. Някой ходил ли е?

Проверяват дали не мирише на газ, дали не мирише от водната система, после със сапунена пяна проверяват връзките около бутилката и при изпарителя, гледа маркучите за газ дали не са яко напукани и дали не са се охлабили (много ги надсяват без скоби и след ~ 60 000 км те почват да "мърдат"), преглеждат и маркировката на бутилката и външния вид! Това е! Изполвай случая да проверят и вакуумните маркучета около далкото икарбуратора, да не пропускат въздух щото правят големи проблеми при ниски обороти, особено през зимата (а се откриват трудно) :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверяват дали не мирише на газ, дали не мирише от водната система, после със сапунена пяна проверяват връзките около бутилката и при изпарителя, гледа маркучите за газ дали не са яко напукани и дали не са се охлабили (много ги надсяват без скоби и след ~ 60 000 км те почват да "мърдат"), преглеждат и маркировката на бутилката и външния вид! Това е! Изполвай случая да проверят и вакуумните маркучета около далкото икарбуратора, да не пропускат въздух щото правят големи проблеми при ниски обороти, особено през зимата (а се откриват трудно) :hilezh:

Благодаря ти много за информацията!

Аз съм от София и предполагам, че тук е поне 20 лв. прегледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен е безмислено, такъв преглед може да си направиш и сам. Още повече, че тия книжки още никъде не се изискват и нямат смисъл. Да даваш 10 или 20лв. за някви ненужни печати... :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен е безмислено, такъв преглед може да си направиш и сам. Още повече, че тия книжки още никъде не се изискват и нямат смисъл. Да даваш 10 или 20лв. за някви ненужни печати... :flipoff:

А всъшност някой запознат ли е по закон или по някаква наредба дали се изискват за проверка тези книжки?

По някакъв мой блед спомен мисля, че когато правих годишен технически преглед на колата този дето я проверяваше ме пита за тази книжка (което беше чисто формално), тоест май че ако имаш монтирана АГУ и не ти е заверена книжката не можеш да минеш на ГТП но не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно има наредба за изисквания за безопасността на газови уреди, но е твърде неизвестна - има я някъде в интернет. Също така КАТ-аджиите биха могли да поискат документите на газовата уредба, но да стигнат чак дотам да се заяждат за преглед на газовата не мисля че е много вероятно. Аз лично смятам за безсмислено да ходя на преглед на газовата уредба, още повече че ми е относително нова бутилката, а сама уредба съм си я свалил от друга кола и съм си я монтирал сам на моята, а в момента съм сложил и друг карбуратор без щуцери за газ и карам само на бензин. Тия прегледи са още един начин да ни измъкват пари от джоба. А при ГТП ако има проблем поради прегледа на газовата просто можеш да отидеш на друго място и направо ти пишат документа без никакви формалности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... още повече че ми е относително нова бутилката ...

Абе да ти кажа, аз съм виждал със собствените си очи как чисто нова бутилка изпуска газ през заварката. :flipoff: Слагаме я, пращаме човека да зареди 5лв., за да я пробваме, той се връща и вика - Абе нещо съска... Отваряме отпред - от никъде не изпуска. Отваряме отзад, гледаме около нивомера - от никъде и чак тогава виждаме, че в единия край на бутилката си излиза газ. :wall: Та трябваше да сменяме бутилката на човека. А той горкия беше толкова стресиран, едвам се решил "да си сложи бомба в колата", някой го наплашил преди тва, а ние през цялото време го успокояваме, че няма от кво да се притеснява. :hilezh: Който си е с късмет, си е с късмет.

Та ми се струва, че тия тестове на бутилките на 25bar дето уж ги правят... Май и те са само печати в книжките. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно това трябва да е прегледа - изпитване на бутилката на налягане . А не само лепене на стикера - то и аз си имам един такъв, от първата година май. Затова мойта като навърши 8-10 години от производството ще я сменя профилактично и толкоз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по принцип в паспорта на всяка бутилка пише, че именно тази бутилка е изпитана с вода при 25bar налягане. Да ама не, явно. :D А мислиш ли, че някъде в БГ ще ти свалят бутилката, за да ти я помпят на 25bar?

Затова мойта като навърши 8-10 години от производството ще я сменя профилактично и толкоз.

Първите бутилки, с които работихме бяха руски. Щото уредбите бяха руски. После като се появиха италиянски уредби се оказа, че бутилките им са много скъпи (сигурно щото са истински и ги тестват хората) и италянските уредби почнаха да ги комплектоват с български бутилки. Или пък с турски. :D Така, че не знам дали е добра идея да си сменяш старата бутилка, като знам какви са новите. Моята лична кола е италиянска уредба и руска бутилка. :bia: Червена, даже мисля, че пише Огнеопасно на нея. :D Не мисля да я сменям някога.

Редактирано от Ivo-G
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е българска, от "МСМ ГАЗ" ООД Велико Търново, тип БВГ 40П, изработена от материал (стомана предполагам) марка В Ст 3 сп. Това го пише в паспорта. Произведена 2001, до 2003 е важал първия преглед, оттогава не съм ходил. Пише, че е изпитана в завода на налягане 2.451 МРа, ама кой знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на всички така пише. :bia:

Все си мисля, че взимат 2-3 бутилки от няква партида 100-200бр. примерно, правят един тест колкото да отчетат няква дейност и после бият печатите на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...