Jump to content

Датчик за задна скорост!


v_iko

Recommended Posts

Датчик за задна скорост!Колеги някой знае ли каде се намира този даттчик защото не ми светят светлините за задна!

Редактирано от v_iko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да отива само 12волта + ... а да се командват по маса.Т.че провери как стоят нещата.

Иначе няма никаква логика ако отива ток, а не светят докато има ток :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

датчика на Б3 се намира на скоростната кутия погледни като отвориш предния капак до дясната полуоска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си първо кабела на задния капак,който се пречупва.Той е проблемен.

Е няма ли тогава да се изгубят сички светлини?

Защо само за задната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте колеги,аз също имах проблем с този датчик.При мен предишния собственик беше сложил от "пищяштите" крушки и беше много кофти.Проблема реших временно като го вързах на късо т.е. с мързеливо ключе под таблото,и когато връщам на зад го включвам.Малко е неудобно но върши работа и "пищенето" спря.Моля ако някой знае каква е цената на датчика ( за Б3-ка)да пише за да си спестя "неудобството".

Предварително благодаря . :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 дни сменях въпросния датчик! Проблемът при мен беше, че светлините светят постоянно! Колегата по горе казва точно къде се намира това чудо! на пръв поглед - проста работа - протягаш се, развиваш прикрепващшата планка, вадиш стария, слагаш новия, закачаш букста и...готово! Да, ама не!!! Новия датчик /има го, не е проблем - 130 лв/ е с уплътняваш външен -пръстен само с някакви си десети, може би и със стотни от милиметъра и след като влезе ведньж, засатав в неправилна позиция! резълататът - на 2-3 превключване отново блокира! наложи се пак да го вадя и да заменя пръстена с вече употребяван! накратко - отне ми 3 часа! А не съм технически инвалид все пак! желателно е който може да си купи нов датчик, защото старите са съмнителна работа - моят беше с износени контактни шифове, на всичкото отгоре и тотално блокирал! Ходене по мъките....!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех от "Автоморга" за 30-тина лева, само че си го тествах на място с мултицет и всичко си заспа. Вярно е , че е голям чанч да бръкнеш отдолу и да го смениш но с повече търпение става !! Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,аз също имах проблем с този датчик.При мен предишния собственик беше сложил от "пищяштите" крушки и беше много кофти.Проблема реших временно като го вързах на късо т.е. с мързеливо ключе под таблото,и когато връщам на зад го включвам.Малко е неудобно но върши работа и "пищенето" спря.Моля ако някой знае каква е цената на датчика ( за Б3-ка)да пише за да си спестя "неудобството".

Предварително благодаря . :bia:

А не е ли по-лесно да смениш крушката със зумер с обикновена такава :hilezh:

Аз пък съм си сложил също такава крушка и много се кефя. Като возя хора все се чудят какъв е този сигнал, а аз гордо им отговарям "парктроника" :hilezh: Умирам от смях. Освен това ми подсказва като съм е оставил на паркинг на задна до стена и дам контакт веднага се сещам да превключа, щото веднъж така бързах, скачам в колата, паля и тъкмо да се изтрелям с форсаж назад в един дувар и ПИУ ПИУ :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е горната картинка на линка по-долу - откачиха скоростната кутия от тампоните, за да го сменят.Взех го от колега от форума за 30лв на старо, до колкото знам нов е около 120лв.

http://audi-a6.5go.ru/html/9_2_6.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички Аудита болестите им явно са едни и същи, в което няма нищо чудно! Ама защо пък са откачали скоростната кутия на колегата ми е непонятно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...