Jump to content

горене на масло


swonsun

Recommended Posts

здр ,те днес както си карах извън града забелязах отзад зад мен страшни сини облаци от изгоряло масло,все едно кара след мен некой камаз взех колата от автокъща но беше стояла 4 год.без да е палена даже,но запали от ряз,може ли от толкова седене да са се прецакали гумичките на клапаните,и другото което е защо като махна капачката от която се сипва маслото колата направо гасне,не съм имал такъв случей :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях писал в една подобна тема но след мен никой не отговори.Моето АБК го карам на газ и като махна капачката за маслото не гасне.Но като сваля капачката от там излизат пръски масло.Свалях гофрирания маркуч от дебитомера до дросел клапата и видях че е оплескан целия с масло и дросел клапата също.Та явно тия пръски минават през клапана за картерна вентилация и се засмукват с въздуха и това е едно от местата където ми смуче маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 години ако не е докосвана колата куп неща може да не са съвсем в ред.

Гумичките на клапаните са бял кахър ако са дали фира, но може и да има залепнали сегменти например.

Пробвай първо с лесните неща, както ти каза Веско почисти картерната вентилация, т.е. свали капака на клапаните, над 4-ти цилиндър на него има решетка през която се вентилира главата-почисти я. След това почисти всички тръби и маркучи, които са на самата картерна вентилация, тръгват от лявата страна на мотора(на блока) от един пластмасов фланец, минава зад глвата и някъде при капака на клапаните се свързват заедно. Така и така ще е свален капака на клапаните, свали разпределителния вал и провери (или по-скоро направо смени) и гумичките на клапаните, струват едва 5-6лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...