Jump to content

Уникален свръхефективен и свръхдискретен ароматизатор!


Recommended Posts

Колеги, предлагам ви нещо достойно за един истински автомобил, какъвто е всяко АУДИ .Аз го пробвам вече 6 месеца и съм супер доволен.

Представлява едно казанче от Лада за спирачната течност на съединитела /но капачката е с поплавък-от спирачната помпа/ и един страничен изход за маркуч. Там е свързана една помпичка за пръскачи на чистачки-от каквато и да е кола. И от нея излиза един маркуч и отива във филтъра за купето, където завършва с пръскалка. Всичко това е в двигателния отсек.

Вътре в купето има едно бутонче и един светодиод. От бутончето при натискане впръскваме парфюма във филтъра, и от там той бавно се изпарява и ароматизира перфектно!Достатъчно е еднократно натискане за 1 секунда, и ефекта е моментален. В зависимост от парфюма- едно такова впръскване е достатъчно за 2-3 дена или поне 300 км.... И най-важното- аромата е напълно равномерно разпределен в купето, и не се усещат зони с разнородни миризми.

А когато намалее парфюма в казанчето, поплавъка сработва и светодиода ни подсказва да налеем!

То събира 200 мл и е достатъчно за много дълго време! Аз вече тествах системата 5-6 месеца, и съм супер доволен. Най-хубавото е, че вътре в купето веднъж завинаги изчезват досадните висящи грозни мазни и прашасали шишенца, борчета, плочки или каквито и да са джаджи- всичките пречат и са гадни... А така- избирате си наливен парфюм по ваш вкус, може и обикновен одеколон. И ви мирише колкото и когато поискате, а не първите 5-6 дена да пукнеш от аромат, а после -нема никой....Да не говорим, че излиза страшно по-ефтино. Един пълнител за стандартен ароматизатор струва 6-8 лв, и е само 10-12 мл. Докато аз например ползвам шишенца от магазин "JUMBO"- има най-различни хубави аромати, аз ползвам ВАНИЛИЯ, - Та едно шише от 250 мл струва 6 лв и стига за месеци...

Единственият проблем е първоначалното вграждане. Но направиш ли го веднъж, после се раждаш направо....

Имам и 2-3 снимчици, ама нещо не мога да ги кача. Ако някой може да помогне- ще му ги пратя по майла....

Айде отивайте да си правите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала ;)

много ми допада идеята, но за съжаление за 100- ците с климатроник е неприложимо.

Но пък и двата ни Сеата скоро ще се сдобият с екстрата :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай снимки да видим това творение

иначе къв е проблема с ароматизаторите недоумявам

аз лично на няколко пъти си взимам борчета и го слагам под седалката

пък и амбипур да си сложиш...кво пречи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислил съм да капвам парфюми на филтъра,да слагам ароматизатор за домашен климатик или прахосмукачка,но за ароматизатор с ''директно впръскане'':НЕ :bia: Идеята е интересна.....,но вече филтъра неможеш го изтупаш за втора употреба. :bia:

Аз си взема от течните, наливни пафюми или от ароматизаторите за коли ,дето са едни прозрачни мехчета с течност,дето се дупчат с една карфица и си пълня Амби Пурчетата . :hilezh:

Редактирано от georgi 80 avant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-хубавото е, че вътре в купето веднъж завинаги изчезват досадните висящи грозни мазни и прашасали шишенца, борчета, плочки или каквито и да са джаджи- всичките пречат и са гадни...

Идеята ти e страхотия колега :respekt:

Откога се чудя как да се отърва от подобни украшения.

Твойта система ще бъде инсталирана по спешност.

А индикацията 'парфюм на резерва' кърти :)

Казанчето при филтъра ли си го монтирал или е по-далече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала :lol:

много ми допада идеята, но за съжаление за 100- ците с климатроник е неприложимо.

Но пък и двата ни Сеата скоро ще се сдобият с екстрата :huh:

И защо да не става на 100-цата? Моята е 80-ка, също е с климатроник, с дигиталния дисплей. Не е ли същото? Просто слагаш пръскалката някъде на входа за въздуха в купето и готово. А може и някъде във въздуховодите вътре след вентилатора, но много разглабяне трябва...

Мислил съм да капвам парфюми на филтъра,да слагам ароматизатор за домашен климатик или прахосмукачка,но за ароматизатор с ''директно впръскане'':НЕ :) Идеята е интересна.....,но вече филтъра неможеш го изтупаш за втора употреба. :lol:

Аз си взема от течните, наливни пафюми или от ароматизаторите за коли ,дето са едни прозрачни мехчета с течност,дето се дупчат с една карфица и си пълня Амби Пурчетата . :lol:

Абе филтъра 1- 2 пъти го изсмуквах с прахосмукачката, и става, ама нещо му се олющи горният слой на хартията и другия път ще го сменя....

А амбипурчетата вече са ми толкос противни да ги гледам по таблото, че ме сърбят ръцете да си направя и на другите ми коли..... Нема нищо по-грозно от дърто прашасало и многострадално амбипурче ен-та употреба на таблото ти....И ново да е- некак си не се вписва в иначе съвършеният интериор на АУДИ...

Идеята ти e страхотия колега :)

Откога се чудя как да се отърва от подобни украшения.

Твойта система ще бъде инсталирана по спешност.

А индикацията 'парфюм на резерва' кърти :lol:

Казанчето при филтъра ли си го монтирал или е по-далече?

Ами казанчето исках да е до или над филтъра, ама нещо не ми хареса мястото, и сега е някъде пред филтъра, но си е в двигателния отсек....

Ами аде някой да си даде имейла, който може после да качи снимките тука....

А след краткият ми изпитателен срок на тази система, взех да си мисля- нема да е лошо да се направи някаква защита от прекомерно парфюмиране... Например с реле за време- като пусне ток за 1 секунда, и да не може да пуска поне още 20-30 сек, че ако си отървеш пръста да не избичи всичко помпата навън...

Пък ако иска някой- може да си направи двусекционна система за 2 вида парфюм- супер гъзария.... :):):wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно. Жена ми разви някакви алергии към ароматизаторите и сега не ползвам ароматизатор.

Това обаче ми връща надеждата.

Дай снимките на joro1981@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко снимки от колегата PROFESIONALISTA:

016538580-big.jpg

016538581-big.jpg

016538584-big.jpg

Още оттук се усеща как хубаво ухае ... :hilezh:

Редактирано от Marcus Aurelius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, много оскъдно. Сега трябва да импровизираме. Колега няма ли как да наснимаш по-подробно? То ще се прави на пролет, но да съберем частите дотогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, много оскъдно. Сега трябва да импровизираме. Колега няма ли как да наснимаш по-подробно? То ще се прави на пролет, но да съберем частите дотогава.

ЕЕЕ, ами то какво да снимам повече от това? Вътре бутона и диодчето ли? То е ясно всичко. Най-трудното е да намериш място за казанчето. Трябва да е колкото може по-близо до филтъра, за да са къси маркучите, трябва нивото на пръскалката да е над най-горното ниво на казанчето поне с 1 см, и трябва помпичката да е най-ниско. Останалото е да пуснеш 2-3 кабела и това е. Аз съм го направил да работи само при контактен ключ на АСС, тогава може да светне и диодчето ако е на резерва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре звучи. Малко бългериън хенд мейд, но пък ние какво ли не сме дали на света, защо не и това? Бих пробвал.

Евалла на изобретателя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре звучи. Малко бългериън хенд мейд, но пък ние какво ли не сме дали на света, защо не и това? Бих пробвал.

Евалла на изобретателя!

На Б8-цата ли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго решение:

Купувайте хубави парфюми на жените, любовниците и приятелките си.

И ги возете по-често в колите си.

:flehan::lol::lol:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго решение:

Купувайте хубави парфюми на жените, любовниците и приятелките си.

И ги возете по-често в колите си.

:lol::lol::lol:

Но се къпете и по -често......... :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Използвам темата, за да не отварям нова. Дайте акъли за ароматизаотри бре! Друга тема не открих по въпроса. Преди, като си поддържах колата в Ауди-сервиз ми я миеха безплатно всеки път, не че не си плащах 10ки пъти за което, и преди да опрахосмучат стелките поръсваха някакъв ароматизатор...... абе с две думи след това 2-3 седмици колата ухаеше страхотно! Без да висят разни неща от огледалото, или да се прикачват всякакви простотии по решетките на въздухопроводите..... Какво позвате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм решил проблема много просто. Затварям духалките и пръскам с парфюм. После отварям и готово. Предимства: не виси нищо от никъде, трайността е около 3 седмици, миризмата не е натрапчива като на борчета морчета и т.н., като омръзне пръскам друг парфюм, лесно е ( 10 сек. пръс пръс). Хубавото е че ако например имате 4 духалки, пръскате в 1 или 2. После силата на аромата може да се регулира много лесно като се усилва или намалява от самата духалка. И последно, като стои колата една нощ затворена, на сутринта не е нужно да се влиза с противогаз и да се проветрява :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парфюм директно върху пластмасата води до обелване на покритието и.

ММдааааа, аз така си обелих навремето панела под трите централни жалюзи.Разтече се едно шишенце.И тогава първо ми дойде една друга идея- махам жалюза, и отдолу защипвам едно торбе с миришещи топчета...нищо се не види, мирише дълготрайно и по малко!

И после и това ми омръзна, и направих пръскалката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо като шлюз ще да е, но требе да скърца.

Ако не е, поне се римува.

Малкия е заврял един ароматизатор (ама не е точно борче) под

филтъра на купето и вече доста месеци като пусна духалките

се усеща дискретно. Използвам и спрей чат пат.

Тази тема е за Направи си сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, предлагам ви нещо достойно за един истински автомобил, какъвто е всяко АУДИ .Аз го пробвам вече 6 месеца и съм супер доволен.

:gmorning::lol::):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...