Jump to content

Колко километра изминавате с едно зареждане


stani76

Recommended Posts

колата е Пежо 307 1,6 16V HDI /от аватара/

резервоар 60л извън градско 4,8-5,5 в града 6-7/100

зареждам предимно на ЛУКОИЛ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тук имаме таланти, които със сигурност могат да напишат бест селър от сорта на "Да накараме S4 да гори под 20 градско!", "Моето АГУ е моя най-добър приятел" или "Тайната да не зареждаме под изминати 850км!".

:hilezh:

За сьжаление аз не сьм от тези... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук имаме таланти, които със сигурност могат да напишат бест селър от сорта на "Да накараме S4 да гори под 20 градско!", "Моето АГУ е моя най-добър приятел" или "Тайната да не зареждаме под изминати 850км!".

:hilezh:

Уизи, аз чесно казано не виждам лошо в това човек да кара икономично, пък като му се забавлява да си натиска педала до ламарината. Все пак не ринем пари с лопата, макар че и мен малко ме дразнят теми от сорта може ли на XXX двигател с турбо да сложа газ :D

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз си карам колата до 1500 оборота. Не защото така ми е по-икономично, ами защото така ми е кеф! Надявам се и масата от останалите споделени разходи са такива, а не породени от липса на средства, които да компенсират по-тежък крак. Надявам се....

А ако имам S4 2.2l turbo бъди сигурен, че няма да даде под 22-25 градско. Това е и 80% от удоволствието за мен да има човек такъв автомобил... Иначе си взима Ауди 100 2.0 16V и крета уеко и спокойно - пак е Ауди, пак е такова на външен вид, к'во толко'?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги каквото и да си говориме истината е,че все още няма такава измислена кола дето хем варви хем не гори!

Ако искаш икономия взимаш си една А2-ка 1.2ПДТДИ и си свиркаш с разход 3.0/100 това е....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Иначе си взима Ауди 100 2.0 16V и крета уеко и спокойно.....

Без намеци за прекрасната ми кочина,2/3 от София оставям зад гърба си,другата 1/3 е с S4-ки :D:D:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, като цитирате разхода на газ, казвайте и колко бензин ви лапа колата на 100 км. градско, защото това мисля е съществено.

При мен разхода на градско е: газ 10-11 л. бензин 2,5 - 3,3 л. за 100 км., като при студен двигател паля на бензин и изчаквам да загрее до 50 градуса, след което преминавам на газ.

Моля, просветените да пишат правилно ли постъпвам - колата е от подписа, моножетроник с газова уредба с ръчен ключ и електронен изпарител. Благодаря за мненията предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tюх, голямо смятане ще падне.

Баба Лада - резерватив 45л - А92 , мотор 1200цм3 /55к.с.

Градско лятно 10.0/100км - пробег 400км

Градско зимно 11-12/100км - пробег 340км

Извънградско 120км/ч (повече не може, няма 5та и ще литне)- 8.6/100км - пробег 470км

Винаги зареждам при резерва - отразил съм го в пробега.

Ауди80 Б3 - презервоар 68л - А95, мотор 2000цм3/ 113к.с.

Градско от 9 до 11/100. Последното не е доказано защото рядко карам градско. За няколко ходения на сбирки (Дружба до НИМ и обратно) показа 9/100 обаче в неделя и без много светофари. - пробег 550-600км

Извънградско - много стабилните 7.7/100. Най често София - СтараЗагора за малко под 2 часа. - пробег 780км

В книжката пише че при 90км/ч разхода е 5.3/100 а при 120км/ч е 6.8/100. Последният път като го пробвах ме глобиха за превишена скорост. :hilezh:

ИЗВОД:

---------

Голямите матори са по-икономични от малките. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

падне ли ми стрелката под средно ниво - зареждам. хич незнам колко ще мина с цял резервоар, на борда наи-много ми е давало около 1000км. - ако съм бил внимателен шофер :hilezh::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Ауди 1.9 тди - 130 к.с. 2002

пълен резервоар 70 л от ОМВ София

В четвъртък тръгвам за Русе и стигам там без стрелката да е мръднала от пълното (феномен). На таблото среден разход 6.0

Върнах се от Русе в събота Общ пробег 850 км. и ресурс за 260 км., като не съм щадил колата. По магистралата 170 с трима души, багаж и климатик.

За сравнение: 2 години карах RENAULT MEGANE 1.9 - 120 к.с. - максимален пробег с 1 резервоар 58 литра 850-900 км. Градското на реното е с 1 литър повече извън градското е около 5.8-6.2 литра. Реното има по-еластичен двигател за магистрално шофиране.

Търся оригинално радио CD за АУДИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 2.8 Quattro - 80l резервоар. Не съм го пълнил досега, а както се казва във вица за волгата, ако забравя включен двигателя на бензиностанцията може и 200 литра да налея :-)

Ужас! - трудно падам под 9 на извънградско, а на градското 15-16 с климатика. Може и 14 да направя градско, но винаги се намира някой да ме ядоса. Като натисна газта по силно и се вижда как стрелката на горивото пада :-) Абе голяма кола - голям разход, а стара голяма кола - още по-голям разход. Който иска да пести да си купи Тико - аз в такова влизам само с помощта на хидрвалична преса!

А, забравих - на офроуд може и 100/100 да стигне разхода :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С А4-ката 60 литре резервоар 600км градско...и то всеки път е така :hilezh:

На дъл път не съм имал честа да я засеча,но и това ще стане скоро... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б4 1,6 на газ.Събира 40 литра и минавам около 380км. градско през лятото.През зимата 350-360.Сипвам само на Лукойл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

62 литра резервоар

1.8 А4 Б5

620 км

средно 10 л.на 100 км.

малко офф топик:Стъни , колко ти събира буренцето с винце в мазето и за колко време свършва?

Ха сега го умножи по 2 , че зимата като дойдааааааangryrazz.gif

Редактирано от wizard2000bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате мазето го разбиха, един съсед ми доложи, и въобще няма и да го погледна повече. Та ще трябва да те разнасям по кръчмите като дойдеш :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;):hilezh::):):multi:;)

Няма Такъв Като ТЕБЕ !!!

МНОГО ТА ОБИЧАМ, ДА ЗНАЙШ !!! :):);)

Само да се сберем :D

ole.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi Coupe 2.3 NG

Градско:

Газ: 10лв=12литра=50км

Бензин:10лв=4.90литра=18км

Средно:24-25л/100км

Извън гр.:

До 90км/ч -6.3 (газ или бензин)

До 120км/ч-8.3 (газ или бензин)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък смених газовата бутилка с 50л. и сега съм:

45л.- около 370-400км "мешана скара" :flehan:

Но, принцип ми е на 350 да пълня,без значение колко имам още!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А4 1.9 90коня автоматик, 65л ми е резервоара, не мога да кажа само градско или само извънградско, но смесено към 800км с един резервоар...всъщност като светне резервата наливам, така че сигурно имам 5л аванс :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Ауди 80 (В4) 1,9 TDI, 66 KW, 90 к.с.

Резервоарът е 65 л. догоре (без обезвъздушаване), като го пълня без изключение с Shell V-Power Diesel.

С тях изминавам:

950 км. градски цикъл.

Или 1200 км. извънградски цикъл (без магистрали!) със 100 - 120 км/ч.

Или 1000 км. извънградски цикъл (с яко ръчко по магистралата).

Това е. И е мноооого яко.

И при мен мисля че е същото, не съм засичал с точност. Аз зареждам само от ОМВ Спринт дизел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като бях на концерта на Depeche Mode - Несебър-София-Несебър някъде към 70-75 лв на газ,на отиване бяхме 3-ма човека с постоянно включен климатик,а на връщане 2-ма,без клима :flehan:

Малко ,малко ми се струва,но бележките от газстанциите още ги пазя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...