Jump to content

Има ли полза от нефабричен парктроник?


Recommended Posts

Искам да си сложа парктроник,но нямам кой знае каква информация относно нефабричния.Интересува ме върши ли работа,какъв да си купя,колко парички и каде се прави монтажа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да си сложа парктроник,но нямам кой знае каква информация относно нефабричния.Интересува ме върши ли работа,какъв да си купя,колко парички и каде се прави монтажа?

Здравеи,аз си сложих модела от 97 лв..който купих от топспиид(http://www.topspeed.bg/catalogue.php?cid=273) и сьм много доволен.Запалих се заради един пост на СУМИСТА,и да ти кажа не сьжалявам.Работи доста точно,а монтажа го направих миналата година и то на -5 градуса. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, няма полза.

не съм виждал парктроник с чувствителност по-малка от 25см. на 25 см вече пищят та се късат.

Е ако караш и паркираш в Софето, вЕрвай ми никой няма да ти остави за разкош по половин метър отпред и отзад колата че да си бръмкаш и пиукаш докато паркираш.

като излезе модел с чувствителност до 5 см. тогава ще си сложа. иначе ще се осланям на опита си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...иначе ще се осланям на опита си

...и на слуха си,нали!? :hilezh:

Сериозно и аз съм на твойто мнение,тия 25см. си ги знам,като паркирам... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като излезе модел с чувствителност до 5 см. тогава ще си сложа. иначе ще се осланям на опита си
...и на слуха си,нали!? :)

Сериозно и аз съм на твойто мнение,тия 25см. си ги знам,като паркирам... :hilezh:

има камери за целта,там вече "Скиваш" :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еййй няма угодия значи :P Аз замислям един радар да си пльосна.....,от ония дето ги правеха едно време в Радиозавода тука......,с камион ги возеха..... :bia:

А иначе има широкоъгълни(късофокусни) камерки,с тях можеш да си видиш едва ли не ушите,камо ли да има "мъртва зона",въпрос на желание и място на монтаж.И относно опита да споделя,ето днес например съгласно моя си личен такъв(не малък мисля :P ) при успоредно паркиране в тип "софийско паркомясто" не видях,че предния има теглич и стана ъйц сичуейшъна,така че ако ще и очи на тила да имаш, пак шанса да обелиш боята е налице.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и камерите са пръчка невероятна....

не стига че ти е крива перспективата ами пак имаш 25 см умряла зона...

Не мисля че на фабричната "пръчка" има умряла зона...вижда се точно до ръба на бронята....после зоната верно умира ;) щото мачкаш бронята вече. С камерата мога да спра с точност 3-5 см.

Редактирано от kokonai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че на фабричната "пръчка" има умряла зона...вижда се точно до ръба на бронята....после зоната верно умира ;) щото мачкаш бронята вече. С камерата мога да спра с точност 3-5 см.

верно виждал съм едно кю7-че да паркира на една боя и ми стана интересно отпред как се контролират нещата,пак ли на камера,или със сензорите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да си сложа парктроник,но нямам кой знае каква информация относно нефабричния.Интересува ме върши ли работа,какъв да си купя,колко парички и каде се прави монтажа?

Върши чудесна работа. Преди 2 седмици си сложих на пасата в "ШЕН Компания" и за сега съм доволен. Имат различни видове на склад, така че може да си избереш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Q-то парктроника под 20 см свири вече постоянно...другото е камерата. Всъшност тя точно тази работа върши ...да спреш на боя разстояние и да видиш за някоя бетонна саксия зад теб. За паркиране на заден си остават доброто старо средство - огледала.

Мястото на камерата и ъгъла и е много добре измислено и смятам че на други коли би могло да се докара подобен резултат...въпрос на място и монтаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върши чудесна работа. Преди 2 седмици си сложих на пасата в "ШЕН Компания" и за сега съм доволен. Имат различни видове на склад, така че може да си избереш.

Каде се намира това и предлагат ли монтаж?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За паркиране на заден си остават доброто старо средство ....

Доброто старо средство се нарича всъщност ... чувство за ориентация в пространството ...

Нито парктроници, нито огледала могат да помогнат при неговата липса ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...И относно опита да споделя,ето днес например съгласно моя си личен такъв(не малък мисля :hilezh: ) при успоредно паркиране в тип "софийско паркомясто" не видях,че предния има теглич и стана ъйц сичуейшъна,така че ако ще и очи на тила да имаш, пак шанса да обелиш боята е налице.

Думата в червено е ключова... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каде се намира това и предлагат ли монтаж?

Да, те ми го монтираха ...

Шен Компания ООД

София, ул. Петър Величков № 57

Тел 0888571591 - Стефан Петков

Факс 028392527

E-mail shenairco@yahoo.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Интересува ме какъв е оригиналния парктроник на Audi A3(8L)? Някой ако може с картинка да го покаже ще съм много благодарен :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали има смисъл.. май не. Много ще се изнежа с такива екстри.

Кратка случка: Крадат огледалото на един колега...на косъм от катастрофа се оказва защото "когато погледнах в огледалото.. не видях никой"

...а всъщност няма огледало. Когато свикнеш с такава екстра , и се качиш на нещо без такива гъзарии може и да си отвориш проблеми.

(Може и да не, ама риска нараства ....т.е не съм на мнение че ако карам Q7 няма да ми трябва, но за момента се справям и без такова нещо)

Мисля че за гъзария бих си сложил един такъв дето е в огледалото. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих в "Шен Компания ООД "преди около 2 седмици и съм адски доволен.Първо искам да ви похваля сервиза,работят безупречно,търпеливи са и изпипват нещата до край.Оказа се че парктроника е много хубава екстра,вече паркирането си е удоволствие,а и ми е особено полезен когато съм расеян и съм пропуснал да видя някое и друго колче,саксия и тн.Така стана,че благодарение на коректността на служителите на "Шен" си сложих от моделите с дисплей и му намерихме прекрасно място-малко зад задния плафон на тавана.Абе много съм доволен заслужава си парите.

Колега K4m3n фабричния парктроник се намира на спойлерчето на задната броня,тоест тази най-долната част,която е от по релефна пластмаса.Ако ти го монтира човек който разбира ще стане направо като фабричния

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...