Jump to content

Разлика между 2.0 115 к.с и 2.0 16v 136 к.с


scorpion526

Recommended Posts

Искам да попитам каква е разликата между тези 2-а двигателя (освен ,че единият двигател е с 16 клапана) ? Може ли примерно на двигателя с 115 коня да се сложи само главата на по-мощния двигател ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е невъзможно,трябва да се смени ангренажа също и делкото има възможност да опира в главата.Ако сложиш другото делко което е оригиналното на 16 клапановата глава трябва да махнеш стоиката на акомулатора и бобината със комутатора.Тази 136 коня глава не е ли със механична инжекция,това означава още преправяне за дюзи и реика,сигурн има и още нещо което съм пропуснал.Желая ти успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро е невъзможно, освен ако не е някаква самоцел.

Блоковете и буталата също са различни.......а като се сетя за механичния инжекцион.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисал хвърляш пари на празно продай абк-то комплект или на части и двата двигателя варират между 300-400 лева махни абк-то и сложи аце-то комплект с инсталацията и бензиновата помпа защотото тя е на друго налягане. Може и километража ако не ти прави разлика на абк-то е до 220 а на аце-то е до 260 . акумулатора пак си е на мястото не трябва да го сменяш.

Редактирано от Achoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

136hp е 6А, не ACE. Но е все тая, почти еднакви са.

Редактирано от chocky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисал хвърляш пари на празно продай абк-то комплект или на части и двата двигателя варират между 300-400 лева махни абк-то и сложи аце-то комплект с инсталацията и бензиновата помпа защотото тя е на друго налягане. Може и километража ако не ти прави разлика на абк-то е до 220 а на аце-то е до 260 . акумулатора пак си е на мястото не трябва да го сменяш.

Бензиновите помпи не са ли с едно и също налягане ? или бъркам 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са и недостатъците на механичната инжекция спрямо пълната? Ако реша да сменявам двигатлите трябва ли да се преправят стойките на тампоните на двигателя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При механичния има "глава", която по механичен начин определя съотношението гориво/въздух. Дебитомерът всъщност е един вид везна.

Всичко това може да го приемеш за сложен и прецизен часовников механизъм, който не подлежи на ремонт или настройка....а и се управлява от друг компютър, с друго окабеляване. Потърси в гугъла k-jetronik.

Окабеляването на 80-ката е правено против всякави правила и ваденото на моторната инсталация от останалата е невъзможно, т.е. окабеляването за 2.0/16в би било някаква смесица от старите снопове и пуснати нови......

Съединителят на АЦЕ е по-голям, акумулаторът е на друго място......

 

Самото механично насаждане на мотора в коша става за един ден и не е никакъв проблем.

 

Ако приемеш, че ще караш само на газ има по-голям шанс да се подкара 16 клапановия мотор.

 

Не знам с каква цел разпитваш, ако е от любопитство - добре, но ако наистина имаш намерение - по-добре се откажи:).

Ако искаш да си играеш с колата - имам цял мотор с документи и  почти цялата инсталация и система на механичния инжекцион. Свалил съм ги като безмислени за тунинг или доработки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма глупост ако ще заменяш АБК то по-добре да е за друг двигател от гамата отново с ел.инжекция.Лично на мен ми е голям мерак 2.3 20v (7a) , но си е стар мотор и трудно се намира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината просто ме интересуваше каква е разликата между двата двигателя.. за разлика от 20 конски сили между двата двигателя не си заслужава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че ако искаш 136+кс е по добре да сложиш 1.8Т .От електронна да я правиш механична........................играчка си е.Карал съм АВК,много добър и тих мотор е.Финансово най добре ще ти излезе да си я караш така,както досега,но ако твърдо си решил замяната,по добре се насочи към 2.0 16V от Голф 3-150 кс.Акумулатора трябва да изместиш пред левия фар.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...