Jump to content

Recommended Posts

Колеги,предстои ми поредната смяна на масло,и реших този път да пробвам Castrol EDGE FST 0W-30

Да обаче.....разликата в цената на 5 литровата опаковка в предлаганото у нас е ..просто драматична!Срещат се цени от 80 лева та до 190!

Каква е вероятността да попадна на менте при него?От къде идва тази потресаваща разлика в цената?

При колегата Казаков,тук от офертите във форума го гледам 90...някой има ли впечатления от него?Обикновено не се стиснявя за части и масла,но в този случай разликата просто е очевадна,дайте акъл моля!

мерси в аванс!

П.С

Не робувам на марки,бих пробвал и друго,сега за сега съм с Мотул Ow30,но цената му е...

Редактирано от NikX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 167
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А според теб при цена, наполовина спрямо тази в официалния вносител, дали е истинско. Пазарът е залят от евтин Кастрол. Ако беше истински, защо големите дистрибутори и официални вносители на се конкурират и цената да падне. Просто, който продава истински Кастрол, а не някакво масло в туби на Кастрол, не може да го дава на 50% отстъпка към краен клиент. Няма такава търговска отстъпка. Също така тези 5л опаковки не знам за какъв пазар са предназначени. Но не са за нашия, а маслата са различни според климатичните зони, за които са предназначени и вискозитета е само част о цялата истина.

http://www.motobul.com/bg/products_castrol.php?id=18 - това е страницата на Мотобул - няма други разфасовки освен 1 и 4 л.

С други думи, ако си купуваш масло от интернет, вероятността да попаднеш на менте е огромна, еле пък Кастрол, който е най-фалшифициран.

EDGE 0W-30 4L СИНТ. МОТОРНО МАСЛО - 148 лв - това е цената в Ауто Плюс. Там може да имаш гаранция, че е истински. В Тех-ко цената е същата но нямат 4л туби.

Литровките са по 38 лв. Аз мога да ти осигуря отстъпка от 30% за маслото в Ауто Плюс и 25% от Тех-ко. И за двете фирми е гарантирано, че маслото е истинско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го приемай като лична нападка , но как точно можеш да го гарантираш ми стана интересно :steinigung:/>

Ако отговора е "Пробвал съм го нямам грижи" или "Има всички документи за произход" по-добре не ми отговаряй.

А относно колегата който е пуснал темата, моя съвет е да си избереш друго масло като марка. Арал или Лики Моли. Досега не съм чул да има менте от тях на пазара в БГ, а като качества неотстъпват по нищо на прослувутия Кастрол. Арал само в Германия са произвежда , Лики Моли в Германия и (Холандия или Англия), просто непомня къде имаха втора фабрика. Все пак преди около година пак гръмнаха по медиите за незаконен цех за пакетиране на Кастрол в Благоевград.

Редактирано от Rad0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно поради това пуснах темата,много го хвалят този Кастрол в германския Ауди форум,та реших да попитам

В интерес на истината в Йбей 4 литровата туба от този кастрол е 31-2 паунда,а 5 литровата е 42,като говоря за оторизирани риселири на Кастрол,така че на този фон....не че ще тругна и масло от Ибей да купувам

от както имам колата,тоест 3 смени на масло или 2 години,съм слагал Мотул

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа и аз 4г. си карах предишната кола с Мотул от колегата от Пловдив и не съм имал проблем, а сега слагам на новата Мобил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не че ще тругна и масло от Ибей да купувам

защо не, какво му е на това примерно? http://www.ebay.de/itm/Castrol-EDGE-FST-0W-30-Motorol-5-Liter-BMW-Longlife-04-LL04-MB-229-51-5L-/121032909797?pt=Autopflege_Wartung&hash=item1c2e1fa3e5

Редактирано от jim1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях изправен пред същата диалема, дори бях пуснал пост с който търсих колега да си разделим разходите по доставката на Кастрол от и-бей Германия.За 10 дни и маслото пристигна на домашния адрес, купих го от търговец от Германия, който има много /повече от 86 х.продажби /и 100% одобрение на купувачите. http://www.ebay.de/itm/170662531965#ht_4703wt_1153 / Препоръчвам ти го. По голяма сигурност от това здраве му кажи.За мен този начин е най-добър.Трябва само да намериш някой с който да си разделиш разходите по доставката - за 4 и за 25 литра е с една цена и струва 20,5 евро.Не искам да кажа нищо лошо за нашите търговци, но в момента има много ментета на пазара, не само на масло, но и на части.Маслото много трудно може да се разбере дали е менте или не.

Редактирано от stefan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не му е,там дори литърчето е 6.9 евро,аз точно това визирах,че и има оторизирани риселъри на марката

6те литра с транспорта до тук идват за 62 евро,или 120 лева,докато Авто + цена стъпва на 190

И точно това е дразнещото,в моят сектор,аз също съм в търговията,% печалба не минава 15%,хубаво официален вносител,разбирам че сме малък пазар но 10% печалба от внос на консумативи...еми извинете,не е 1994та

Та,на този фон,е възможно офертите на някой хора относно това масло да са за оригинално такова,но да,в общи линии обаче сигурно преобладаващото предлагане са пакетирани "някъде" с "някакво" съдържание

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та,на този фон,е възможно офертите на някой хора относно това масло да са за оригинално такова,но да,в общи линии обаче сигурно преобладаващото предлагане са пакетирани "някъде" с "някакво" съдържание

:zustimm::zustimm::zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега го погледнах - в Англия, при реномиран доставчик е около 90лв тубата, цена на дребно. Това без промоции, а често има по 10-15% промоции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интернет е доста лъжливо място за пазаруване. Никога не знаеш кой е отсреща. На фона на милиони потребители в немския Ибай 86 000 положителни мнения са нищо като процент. Освен това на тая цена е нормално да са положителни. Факт е че не минават и 2-3 месеца без да се разбие поредното депо за пакетиране на фалшив Кастрол.

Да цената в големите вериги е висока, обаче според мен си струва - причината е проста - големите пазаруват директно от големите. Няма прекупвачи, няма дребни търговци и тн. Тоест тея 15% дето ги визирате остават на едно място.

Я сметнете 2-3 прекупувания по 15% и ми кажете как 5литрова туба ви идва на половин цена? Е значи първия по веригата трябва да си купи само туби на Кастрол, а какво ще сложи вътре е въпрос на негов вкус. И честно казано ако сипе Тотал 10W40 и ви го шитне за Кастрол Магнатек 5W40 без химически анализ никога няма да разберете какво сте си купили наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагането на равенство между ибей и интернет е некоректно, за да не кажа нещо по-остро:)/>.

Да не говорим, че много големи търговци имат И ибей магазин, за който важат много по-строги правила отколкото за българското Метро.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, вероятно си прав, но пак не се връзват нещата, а аз имам опит в търговията, доставките и тн, вътрешна информация също не ми липсва.

Пазарът затова е свободен - всеки може да продава където и каквото си иска, да си определя цени, отстъпки, надценки, промоции и тн. Засега обаче най-сигурния начин за избягване на ментета и фалшификати е купуване от оторизиран дилър или официален вносител. Там правилата са много строги и вероятността за измама е много малка.

Аз също имам електронен интернет магазин, но там цените са официалните на пазара, отстъпките се изчисляват въз основа на тези цени и нещата са максимално ясни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я пак се похвали, и разкажи за тия (другите които продават масла) как са мошеници, и ако не си купиш масло от теб или официалният вносител 100% си се преебал.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашите "търговци" искат да ти отрежат главата през краката с 300% надценки най малко. как тези немски търговци с по над 50 000 продажби ще са фалшиви? хората са си регистрирани данъчно с история. просто си продават с минимална надценка както си трябва. пък и цените на маслата в германия са нормални, 1 туба в бензиностанция примерно варви към 55 евро - 5 литра. последно когато бях видял мобил. и при нас има официални дистрибутори които продават на по 90 лв. примерно 5 литра което е по нормално но за всичко си има клиенти и балъци. както се казва не е виновен този който яде баницата.. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм давал на химичен анализ Кастрол 10W40 и 5W40 купен от BG.официален вносител.Също и 2 туби х 5л 5w40,едната я купих от eBay.de а другата от голям on-line магазин в UK.Лаборанта на който дадох маслото (сещате се сигурно къде работи),ми каза,че маслото от Германия е най-добро,това от UK също ОК(беше старо).А за това от BG .... спомням си ме пита : - Пил ли са кафе от трета цедка:unsure:/>.Каза ми да карам с Германското:rolleyes:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям с две ръце мненията на колегите robobug,jim1 и edinak :zustimm:/>/> .Към колегата gsb - не си коректен колега :rotcol:/>/> , именно защото съм сигурен, че знаеш как стоят нещата с ментетата на масла и части на българския пазар.Трябва да знаеш и какво става с търговците на ментета в Германия - санкциите са безмилостни, а не като тук.100% позитивни оценки значи МНОГО. Не съм пазарувал от теб и затова не те коментирам, но миналатв седмица случайно научих от достоверен човек такива неща за един търговец от твоя сегмент /от който много колеги във форума са във възторг от цените/ ,че даже не мога да повярвам. Ти все пак недей да смяташ, че ядем доматите с колците.

Редактирано от stefan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не смятам, просто съм доста по-навътре в нещата от повечето в бранша, но разбира се щом смятате, че нещо може да е почти безплатно и в пъти по-добро - то си е ваше право. Само да вметна, че в Германия хората са поне 10 пъти по-платежоспособни отколкото у нас, съответно никаква логика няма да ни пробутват супер скъпо масло, че даже и на двойна цена. Просто никой няма да го купи. Това е една друга гледна точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен че стандарта в Германия е в пъти по-висок от този в България, там законите се спазват от всички.Тези които не го правят после дълбоко съжаляват. Ментета там не виреят :2gunsfiring_v1:/>. Искаш да кажеш,че reifenexpress24 като продавач от линка по-горе предлага ментета на високи цени, така ли да те разбирам. Приятелю, не се излагай, за съжаление всяка втора стока на нашите търговци е менте еле пък в твоя бранш.Коментирай поста на колегата kocetoMR :stupid:

Редактирано от stefan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е по-интересно да се коментира това:

... миналатв седмица случайно научих от достоверен човек такива неща за един търговец от твоя сегмент /от който много колеги във форума са във възторг от цените/ ,че даже не мога да повярвам...

gruebel.gif

Потребителят gsb не разбирам защо го коментирате... nixweiss.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... но миналатв седмица случайно научих от достоверен човек такива неща за един търговец от твоя сегмент /от който много колеги във форума са във възторг от цените/ ,че даже не мога да повярвам. Ти все пак недей да смяташ, че ядем доматите с колците.

Кажи са кой става дума колега,че ми стана интересно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми създавайте проблеми Колеги.Няма как да соча имена след като лично не съм установил фактите.Другото е набедяване.За мен извода е че трябва много да внимаваме за какво си даваме парите когато пазаруваме и не става въпрос само за авто части и консумативи :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...