Jump to content

Схема на инсталацията на светлините


billy_boy

Recommended Posts

Здравейте колеги,

нужна ми е схема на инсталацията на светлините. Конкретно фарове и габарити. Връзката ключ /лоста за включване на светлините/ (най-вече той), контактен ключ и самите фарове.

Рових, но не открих такава тук във форума, а и не само.

Благодаря предварително :zustimm:

П.С Би била полезна и някоя снимка на свален ключ за светлините и конкретно буксата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно и ти ще си слагаш дневни светлини :dance:

И аз търся също,ама за сега не откривам.В неделя сядам с мултицета и ще пиша ако успея :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pav3l Точно това ни трябваше. Благодаря :dance:

п.с. Кой сега ще каже на тези дет' грам не улавят схемата какво трябва да сложим/купим/монтираме за да имаме DRL ? :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единият ви вариант е SmartDRL, другият е CarDRL, третия е някоя алтернатива...

Най общо казано:

Ако ще свързвате към късите светлини - това са Жълто-Белия и Жълто-Черния кабел.

Ако имате желание можете да свържете DRL-a и преди бушоните (20-ти и 21-ви) към Жълтия кабел.

Ако ще свързвате DRL-a към дългите - това са Бяло-Жълтия и Бяло-Черния кабел,

Съответно преди бушоните (18-ти и 19-ти) към Белия кабел.

Нататък -> [+] от контакт, от габарити и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам,че последната схема е за а4 1.8т ajl каквато е и моята кола да не се окаже, че го имам заложено фабрично?!

П.С Иначе аз измислих вариант, който се реализира с 3 релета.

На кратко едно реле нормално затворено и 2 нормално отворени. + 12v от алернатор минават през веригата на първото нормално отворено реле. + на релето (за включването му т.е. отваряне на релето) се взима от бушон на габарит през диод. Т.е когато се включат габаритите релето се отваря и схемата спира да работи. Ако не са включени релето е затворено и подава + на другите 2 релета, който прекъсват +12v и подават едното + на габарити при бушоните, а другото + на фарове пак при бушоните.

На кратко ефекта:

Палите колата и след като се стабилизира напрежението се включват габарити и фарове. /Ключа е в положение изключено/

Ако превключите на габарити, колата остава само на габарити, ако превключите на фарове колата е на фарове който ще светят и при контакт.

Редактирано от billy_boy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постнал съм схемите за твоя модел, но принципно са еднакви за почти всички А4-ки, като важното в случая е годината, не мотора.

Има А4-ки с фабрични DRL-и, като за тях схемите са различни през различните години. За това съм ги постнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се изразих правилно явно именно моята а4ка е 99та 07ми месец. Как да разбера дали реално има такъв модул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18.JPG

19.JPG

Ето моето изобретение има още малко за доработка към схемата няколко диода и всичко е готово. Функционалността според мен е доста добра, защото всичко се контролира от ключа за фаровете. И имате възможност да оставяте колата на габарити. Това не е модул за дневни светлини! Това е алтернативно управление на фаровете! Включва фаровете и габаритите.

Очаквайте продължение. :rolleyes:

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се изразих правилно явно именно моята а4ка е 99та 07ми месец. Как да разбера дали реално има такъв модул.

И аз искам да разбера същото. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямат такъв модул, 100% сигурно е! Ако имахте, нямаше да пишете тук по въпроса. :bia:

Просто в схемите е показано за моделите, на които има такава екстра, ако нещо се прецака да знаеш къде да пипаш :rolleyes:

Ако желаете можете да свържете на вашите автомобили за същите точки, така да се каже.

И между другото, възможно е, но само е възможно, да има оставено място за такъв модул на някой от Вашите автомобили.

Можете да проверите дали на стойката за релета под волана имате оставени букса без реле на 8-ма позиция:

post-2052-0-36685700-1321307719_thumb.pn

Всъщност ако изключим товарния резистор, който да понижава напрежението към лампите, то въпросния оригинален "модул" си е едно обикновено двойно реле!

Редактирано от Pav3l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ето линк ако някой има интерес към реализирането на схемата

Редактирано от billy_boy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...