Jump to content

Разлика в окачването A6/A4/PASSAT


Viktor Dimchev

Recommended Posts

Колеги здравейте,

Нов съм във форума. Досега карах едно лудо ферхонде, но дойде времето да се разделя с нея и вече трябва да се запозная с новата ми кола. Иска ми се да е нещо немско, за да може поне малко да се приближи до японската здравина, но това няма да го коментирам. Имам основни няколко въпроса на които ще се радвам, ако ми отговорят компетентни колеги, които са имат реален опит и достоверни знания да споделят, а не само слухове.

Първият въпрос;

1. Има ли разлика в окачването между A6/A4/PASSAT в периода за А6(ц5 около 2000-2003г.), А4 (2000-2004г.) и пасат същите годинки? Кое е най-здравото от тези 3? Детци болести?

2. Какви са различията и кои са по-подходящи за нашите пътища. Интересувам се най-вече от здравина и цена/пробег.

3. Купетата на колите до колко са защитени от ръжди имат ли разлика в обработката на ламарините и имат ли слаби места, където раждичка може да се зароди в следващите години из нашите географски ширини?

4. 1.9 най-подходящ ли е от към цена/разход, здравина и поддръжка?

5. 4х4 на VW и Ауди еднакво здрави ли са?

Това е като за първа темичка у форумеца :)

Само да вметна търси се кола за около 6000-8к лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окачването на 3те модела коли е еднакво.Няма по-добро,по-лошо,по-здраво или по-чупливо. Характерно за него е,че не е от най-здравите и трябва да си по-внимателен.Давам ти пример с мен-взех колата преди година и половина и имах два разбити носача.Смених ги и от тогава съм минал 22-23000 км,без да се е разтропало нищо,но винаги минавм бавно през дупки и неравности.

Като цяло-чупливо е,но не чак толкова че да ти е голямо притеснение.Комфорта който предоставя е на много високо ниво и според мен си заслужава.

До колкото ми е известно тези коли нямат проблеми с ръжда-съдя по моята и много други,така че това изобщо не трябва да те притеснява.

Относно двигателя едва ли 1.9tdi или 1.8T(бензиновия) са добър избор за тежки коли като А6 и Passat,но това е мое мнение.По-подходящи са за А4 и там вече идва въпроса каква кола търсиш,защото А6 и Passat са много по-подходящи за семейна кола.

Относно 4х4 на VW нямам впечатления,нз как седят нешата,quattro на Audi е неразрушимо.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти като не си наясно, че пасат и А4 са едно и също как даваш съвети.

И някакви си 20000 как може да са критерий за здраво окачване. Ако кажеш 100 000 вече може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти като не си наясно, че пасат и А4 са едно и също как даваш съвети.

И някакви си 20000 как може да са критерий за здраво окачване. Ако кажеш 100 000 вече може.

Ти си много зле.Много ясно съм написал,че окачването е чупливо-не е здраво като на 80 или на 100ците.Давам пример с мен и посочвам колко съм изминал,къв ти е проблема бе?!?!За това че Passat и А4 са едно и също-добре,явно греша,но не съм казал нещо грешно или невярно-тези коли са идентични в техническо отнешение.Избора опира до лични предпочитания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окачването е здраво ако бръкнеш един път и го смениш с хубаво.Аз мога да кажа,че издържа 100 000 в България с душманско каране,стига драми.

Имам впечатления от 1.8т 150кс на А6 ,добър е и поддръжката му е евтина,но идва малко слабичък.180 коньовият вариант е доста по-приятен Остава да избереш дали искаш по-малко екстри и комфорт от към А4 или Пасат или по-голямата А6ца.

Редактирано от Angelpleven
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти като не си наясно, че пасат и А4 са едно и също как даваш съвети.

Моля за линк с информация, където е написано, че са еднакви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Passat B5 и A4 B5 са еднакви.Вече B5.5 е едно ниво по-модерна и може да се сравнява с А6ците.

А теглото на колите трябва да се сравняват коли с еднакво обурудване,например кожен салон или шибидах,който е доста тежък,резервна гума или патерица и други.

Редактирано от Angelpleven
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Многораменното окачването (В5/С5) е доволно здраво и с по-добро пътно поведение от (В4/С4) . Поне аз имах много повече проблеми с окачване на 100 C4 quattro от колкото имам с А6 С5 на предно. Разликата между А4В5 и А6С5 е между 200 и 250кг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Passat B5 и A4 B5 са еднакви.Вече B5.5 е едно ниво по-модерна и може да се сравнява с А6ците.

...

Пасат Б5 е по-близо до Ауди А6 С5 отколкото до А4 В5, защото задният мост е почти еднакъв - амортисьора е отделно от пружината, докато при А4 амортисьора е заедно с пружината. Кое от двата вида е по-добро незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се изкажа и аз по темата, като собственик на А4. Първо за окачването. Много е относително. Зависи на каква кола ще попаднеш, моята когато я купувах беше на 320 000 + км, и си беше с оригиналните носачи, като смених всички освен тези които държат амортисьорите. Бяха наистина много здрави, но за годините си и изминатите за тях километри, в България за 15 хил им се видя сметката. Както казаха колегите, ако искаш здраво окачване, което на дали ще изкара 100хил, но ще изкара повече от носачите за 300 лв, трябва да дадеш много пари. Аз лично съм избрал тези от 300лв, пък колкото изкарат. С нашите пътища и кофти резервни части, нямам вяра в скъпите носачи. Относно еднаквостта, купетата са различни, всичко останало е еднакво. Ти търсиш в приода 2000-2004 г. Знай, че през 2001-2002 има смяна на поколенията и от там на окачванията, двигателите и други работи. При Пасата и А4 се познава по това че идва Б5.5 и Б6 серията, но А6 е със същото купе до 2004г. И за нея не съм сигурен дали има промяна в окачването, но пък идват новите двигатели. За ръжда, няма да се притесняваш. Дори чукната, ламарината много трудно ръждясва. Не е като японките в тези години, те се скапват. Място, където може да ръждяса търсената от теб кола е под праговете, ако е удряна при каране по черен път или друго. Ръждясва там, защото има пластмаси и някакво гумено покритие, което при удар може да отлепи и да застоява вода, особено зимно време когато има пясък и луга. Ръждясва и предния и задния мост, но това не е болка за умиране. Относно 1.9 tdi, това е най-добрия вариант за двигател. Здрав, най-здравия двигател на ВАГ, нисък разход, като поддръжка, не е от най-евтините, но не е и от най-скъпите. Ако искаш бензин, 1.8t но да имаш предвид, че ако не са се грижили за него, може да пийва повечко масло и турбината да играе ламбада. Същото е и за дизеловите двигатели, но те се славят, като малко по-здрави. А относно това дали са малки за по-голямото купе на А6 и Пасат, аз лично не мисля така, но въпрос на избор и предпочитания. Жалко, че след 2000 година няма AFN (мисля беше заменен от AJM пак 110 коня), който идва малко по-евтин за поддръжка от помпа дюза мотора, и има малко по-малък разход и като, че ли е по здрав. Има много теми по тези въпроси, ако ти се чете, чети. За 4х4 нямам преки наблюдения, но до колкото знам са идентични, напълно, като за здравина не мога да кажа нищо. И последно, за 6-8 хилв. след 2002 г. моделите трудно ще влезат в този ценови диапазон. Със сигурност ще откриеш, но ще е със забележки. Преди 2002 има доста и ще ти е лесно да намериш нещо за теб, но зависи какво желаеш. Ако искаш, когато купуваш такава кола, вземи с теб някой който познава модела, огледайте го и вземи най-здравото което намериш, дори и за по-висока цена. Вярвай ми ще и се радваш много и ще си спестиш доста пари. Аз когато търсех кола се бях спрял на здравината на японските автомобили, но ръждата ме отказа, за това избрах ВАГ.

Редактирано от sweetlioo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за всички отговори, до тук разбрах, че а4 и пасат са еднакви от към окачване. А6 С5 идентично ли е с другите две коли ? Питам за окачване не за екстри като кожи и прочие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и А8 е същото. Като А6 1.9 тди, 1.8т. са еднакви и като мотор, и съпътстващите го системи с А4 и Пасат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те не се ли различават след 2000 г. натам, и то в шарнирния болт? Може и да съм в грешка. Но окачването е идентично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента имам една А4-ка, 2000г, 1.8т комби, автомат с няколко еърбега (без завеси), рекаро без кожа, без ксенон. По табелка е 1411кг.

Старата ми А6-ца, 2000г (същия мотор АНБ), 1.8т, седан, автомат, с всички възможни еърбеци, ксенон с измиване, еднакви салони.....1500кг.

Фабрично А4 е с 15", А6 е с 16", разликата е около 6-7кг/колело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам но вече 3 ти път меря на разлиен кантар колата и все показва около 1850 килограма. това е а6 ц5 1.9тди 110 коня седан. мерена само с мен. тоест 100 кила, незнам защо много хора казват че е 1400 килограма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1565кг 1.9 бомба дюза, авант на 16-ки.

Едит: Има къде да замерим следните аудита и следващите дни ще го направим

- А6 Аvant 1.9TDI (AVG)

- A6 Avant 1.9TDI-PD (AJM)

- A4 1.9TDI quattro (AFN)

- A4 1.9TDI-PD (AJM)

Редактирано от netizen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си много зле.Много ясно съм написал,че окачването е чупливо-не е здраво като на 80 или на 100ците....

Нищо ясно не си написал. Изобщо не е чупливо окачването, а и сравнението с 80-ки е смешно. На база на многораменното окачване на новите модели, 80-ката може да се каже че нЕма окачване.

Другата глупост дет си написал че предлага коНфорт... не е заради комфорта, заради поведението на колата е такова. И А4 и А6 возят сравнително твърдо.

А примера с теб... тук ни закова. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едит: Има къде да замерим следните аудита и следващите дни ще го направим

- А6 Аvant 1.9TDI (AVG)

- A6 Avant 1.9TDI-PD (AJM)

- A4 1.9TDI quattro (AFN)

- A4 1.9TDI-PD (AJM)

Печка повер тиим :hilezh:/>/>

Трябва да се разберем за ден и час през работно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да мерите на един кантар и един след друг автомобилите.

То ясно,че на един,щяхме да ги мерим,но печките на а4 се скатаха :hilezh:/>

Ей го победителя :hilezh:/>

2012_11_27_15_51_17.jpg

AVG-то ми с малкия+детско столче и количка в багажника = 1560кг

AJM-ма на Недко 1500кг

И на двете резервоарите бяха на 1/2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...