Jump to content

Въпрос към разбиращите от автоматици.


irusev

Recommended Posts

Здравейте фенове на Ауди! Карам от 3 години Ауди А6, 2.5 ТДИ '95год ААТ- мотор -автоматик.

Имам навика на всяко спиране на светофар, колкото и кратко да е то, да изключвам от скорост и да изчаквам на свободна. Въпросът ми е вредно ли е или е полезно за автоматичната скоростна кутия това често превплючване?

Също толкова често освобождавам от скорост по надолнище и карам по инерция... при включване към директна понякога скоростната кутия не може да вземе решение на коя предавка да включи... Опасно ли е това за кутията?

Благодаря предварително на всички отзовали се съфорумци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е необходимо да изключваш от скорост (D) на светофар, държиш на спирачка.

Същото е валидно и за спускане по наклон.

Затова имаш автоматична скоростна кутия, за да не си играеш на превключване на скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е необходимо да изключваш от скорост (D) на светофар, държиш на спирачка.

Същото е валидно и за спускане по наклон.

Затова имаш автоматична скоростна кутия, за да не си играеш на превключване на скорости.

Благодаря Fory! А дали това често превключване се отразява зле на кутията, или е безобидно?

По наклон изключвам, защото моторната спирачка ми убива скоростта и пускам по инерция да не давам газ по надолнища, но се опасявам, че някой зъб може да ми се обиди като включа директна с над 100 км/ч. Дали е опасно това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия път когато сменях масло и консумативи на автомата зададох същити въпроси в специализирания сервиз "Джемини". Майсторите бяха категорични че тези неща не трябва да се правят. Дори казаха че и тегленето на автомобил с автоматични скорости не е препоръчително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия път когато сменях масло и консумативи на автомата зададох същити въпроси в специализирания сервиз "Джемини". Майсторите бяха категорични че тези неща не трябва да се правят. Дори казаха че и тегленето на автомобил с автоматични скорости не е препоръчително.

по въпроса

не е добре за скоростната кутия постоянно да я ръчкаш, като спираш на светофар или за малко някъде(стига да стоиш в колата) е по-добре да си останеш на директна + спирачка

като си на наклон нормално е автомата да убива скоростта до някъде, след това сам ще се изключи от скорост или там каквото прави, но трябва да мине малко време да си сметне простотиите

препоръчвам ти ненужни превключвания между режимите да не правиш(особенно в движение между D и N), по-малко ще те боли главата после, сменяй му масълцето редовно и се наслаждавай на комфорта

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също толкова често освобождавам от скорост по надолнище и карам по инерция... при включване към директна понякога скоростната кутия не може да вземе решение на коя предавка да включи... Опасно ли е това за кутията?

Колега, това е най-голямата глупост която можеш да направиш! Погледни си в книжката на колата( ако имаш такава) - там си пише да не караш на неутрална в никой случай. По принцип скоростите на автоматика ( P,N,D,R) не е добра идея да се сменят без колата да е напълно спряла( аз лично даже изчаквам 1-2 сек да "усетя" че е захапала предавката когато например вкл. на задна). Ако не се спазват някои прости правила при карането на автоматика, живота му се скъсява доста. Няма смисъл от такова "пестене" при каране по инерция ако това ще ти коства един скъп ремонт на ск. кутия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това е най-голямата глупост която можеш да направиш! Погледни си в книжката на колата( ако имаш такава) - там си пише да не караш на неутрална в никой случай. По принцип скоростите на автоматика ( P,N,D,R) не е добра идея да се сменят без колата да е напълно спряла( аз лично даже изчаквам 1-2 сек да "усетя" че е захапала предавката когато например вкл. на задна). Ако не се спазват някои прости правила при карането на автоматика, живота му се скъсява доста. Няма смисъл от такова "пестене" при каране по инерция ако това ще ти коства един скъп ремонт на ск. кутия...

:respekt:

също така автоматик не се дърпа, пише че може до някакво малко разстояние със скорост не по-голяма от 50км, но както се пее в една песен "По-добре недеййййййййййй"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички за отговорите. Де да бях задал тоя въпеос преди 3 години, когато купих колата, сега ме е яд, че съм я ръчкал за всяко спиране и тръгване. Аз си мислех, че се натоварва нещо, като държа спирачката и съм на директна... и все изключвам да не тормозя кутията... Лек ден на всички... и безаварийно! :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите майстори казват, че на автоматична кутия на която не знаеш кога и дали й е сменяно маслото, по-добре да не се и занимаваш да го сменяш, че после може да береш ядове. Аз още се двоумя за моето, защото на първа и втора се чува дразнещо жужене, което изчезва на трета и четвърта. Но ако не се влошава и така се ядва, не ми пречи, чува се само на отворен прозорец лятото.

Иначе и аз сменях досега от D на N както на светофар, така и по инерция да я пускам, но ще си взема бележка от коментарите. Какво да го правиш - навик от ръчните скорости.

Та от опит да ти споделя, че включването на директна в движение с да речем 70-90 км/час става доста плавно и без тресене ако си дал малко газ достигайки 2000-2500 оборота. Обикновено почти нацелвам оборотите и прехода е неусетен, за разлика от превключване без газ, когато направо жал да ти стане за кутията.

Редактирано от smashed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите майстори казват, че на автоматична кутия на която не знаеш кога и дали й е сменяно маслото, по-добре да не се и занимаваш да го сменяш, че после може да береш ядове. Аз още се двоумя за моето, защото на първа и втора се чува дразнещо жужене, което изчезва на трета и четвърта. Но ако не се влошава и така се ядва, не ми пречи, чува се само на отворен прозорец лятото.

Иначе и аз сменях досега от D на N както на светофар, така и по инерция да я пускам, но ще си взема бележка от коментарите. Какво да го правиш - навик от ръчните скорости.

Та от опит да ти споделя, че включването на директна в движение с да речем 70-90 км/час става доста плавно и без тресене ако си дал малко газ достигайки 2000-2500 оборота. Обикновено почти нацелвам оборотите и прехода е неусетен, за разлика от превключване без газ, когато направо жал да ти стане за кутията.

старите майстори бате не ги слушай, че до преди няма и година(може и да се бъркам и да е малко повече от година) никой неможеше да прави автомати както трябва и те затова си говорят

маслото е най-важното за един автоматик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми се е случвало никога досега да ми тресе при включване от свободна на директна в движение, въпреки тригодишното ръчкане на всяко спиране на светофар. Единствения ми проблем е когато се спущам на надолнище и автоматика реши да превключи от 3-та на 2-ра предавка се усеща в купето силно претрисане за момент (същото като да отпуснеш рязко съединителя при висока скорост на автомобила при ниски обороти на двигателя)... Ей това много ме притеснява! Някой да има наблюдения за к'во иде реч?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми се е случвало никога досега да ми тресе при включване от свободна на директна в движение, въпреки тригодишното ръчкане на всяко спиране на светофар. Единствения ми проблем е когато се спущам на надолнище и автоматика реши да превключи от 3-та на 2-ра предавка се усеща в купето силно претрисане за момент (същото като да отпуснеш рязко съединителя при висока скорост на автомобила при ниски обороти на двигателя)... Ей това много ме притеснява! Някой да има наблюдения за к'во иде реч?

Как така като се спускаш по надолнище автоматика решава да включи от 3-та на 2-ра, това при положение , че си е на директна или ......, нещо не става ясно. Би трябвало да е обратно- по надолнище превключва на по- висока предавка с увеличението на скороста. Или искаш да кажеш като връща скоростите когато намаляш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз карам само автоматици от както съм взел книжка и доста хора са ми го казвали че на светофар не е хубаво да се ръчка от свободна на д или от П на Д

и както каза колегата гоустдог маслото е най най най важното в автоматика , пестиш ли там след време ти се ебава мамата......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз карам само автоматици от както съм взел книжка и доста хора са ми го казвали че на светофар не е хубаво да се ръчка от свободна на д или от П на Д

и както каза колегата гоустдог маслото е най най най важното в автоматика , пестиш ли там след време ти се ебава мамата......

:cowsleep:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така като се спускаш по надолнище автоматика решава да включи от 3-та на 2-ра, това при положение , че си е на директна или ......, нещо не става ясно. Би трябвало да е обратно- по надолнище превключва на по- висока предавка с увеличението на скороста. Или искаш да кажеш като връща скоростите когато намаляш.

ами от 3-та на 2-ра превключва сама, понеже мотора убива скоростта, когато не подавам газ... и когато скоростта падне за втора, автомата превключва с удар. По надолнище не ми се ускорява скоростта, когато не подавам газ. Когато отнема газта скоростта се намаля от съпротивлението на компресията на двигателя... Мисля, че се нарича моторна спирачка. Благодарско за коментарите!

Де да знаех по рано, че в тоя форум има толкова отзивчиви колеги, които дават безценни съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами от 3-та на 2-ра превключва сама, понеже мотора убива скоростта, когато не подавам газ... и когато скоростта падне за втора, автомата превключва с удар. По надолнище не ми се ускорява скоростта, когато не подавам газ. Когато отнема газта скоростта се намаля от съпротивлението на компресията на двигателя... Мисля, че се нарича моторна спирачка. Благодарско за коментарите!

Де да знаех по рано, че в тоя форум има толкова отзивчиви колеги, които дават безценни съвети.

Това превключване с удар не е на добре колега. Миналата година карах за известно време едно Мицубиши на което при превключване от висока на по-ниска предавка( а също и при много рязко спиране) имаше подобен удар и след няколко месеца му сменихме скоростната кутия :hilezh:

Оказа се някакъв съединител на кутията(или поне аз така разбрах). Пробвай дали ако спреш много рязко(от 60 до 0 например), дали ще се получи пак такъв удар, а също и при напълно спряла кола, с крака на спирачката провери дали при смяна на скоростите( P,D, R,) има такъв удар.

Може би е добра идея да идеш в някой сервиз да ти я погледнат, но си нямам идея кой в БГ разбира наистина от автоматици...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря DBoy! Когато превключвам на място предавките няма никакъв проблем, дори не се усеща, че съм превключил нещо. Маслото го сменям на 30 000 км за по сигурно. И в сервизи я карам- нямало проблем... внушавал съм си... Някой знае ли къде във Варна някой разбира наистина от скоростни кутии (автоматични) да я закарам за оглед?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, доколкото достигат моите познания за автоматици, никак не и е полезно на кутията често да я изключваш от скорост. Някакво налягане вътре падало и не се обмазвали добре нещата. Казвал ми го е механик от сервиз за автоматици.

Предполагам знаеш и че е абсолютно забранено да дърпаш друга кола или да те дърпат ако си угаснал.

Иначе да си кажа: Няма по-голям кеф, разтоварване и удобство от автоматика. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гр. Варна

ул. Ал. Дяков №3

тел. 052/ 910 373

GSM: 0899 136 644

http://www.avtomatichni-skorosti.com/

garo80, Много Ти Благодаря!!! ...И на всички останали за безценните съвети!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал досега тегленето на автомобил или каравана да е проблем за автоматика!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне трябва да е запален двигателя на теглената кола защото иначе не се върти маслената помпа в автоматичната скоростна кутия, която е "зацепена" за коляновия вал на двигателя и съответно се износват дисковете/верига вътре. Дори и да е запален двигателя не е добре да се тегли с повече от 40км/ч и на дълги разстояния пак по същата причина - диференциала се върти със скорост, която не отговаря на скоростта на въртене на маслената помпа вътре в автоматичната скоростна кутия и съответно пак се получава износване. Най-добрия вариант е да се качи платформа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро и аз карам автоматик. Наближава смяната на маслото по сервизна книжка, ходих при майстор и ми каза,че при смяната не може да се източи всичко. Оставали около 2 л, а новото се наливало под налягане. При капацитет на скорстната кутия 7 ми казаха да взема 5 л. + филтър и гарнитури. Така ли стоят нещата ?Колата е А6 2.6 95 год. АВС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе -долу си прав, само не съм сигурен колко точно литри се източват и колко остават!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал досега тегленето на автомобил или каравана да е проблем за автоматика!

Искаше да каже, че ако си автоматик и закъсаш не стаа да те теглят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...