Jump to content

RAZHOD NA GORIVO


Guest boriana_w

Recommended Posts

Zdravei te, napalnih si rezervuara do gore sabra mi 64 l. minah 100 km gradsko, i otidoh da zareda otnovo za da vida kolko har4i imah samneniq, 4e e mnogo. Okaza 25 l. Kolata ne pipa masloto, a i maistora mi izomq kato men! Lamda sondata be6e smenena kato kupih kolata o6te e v garanziq na BOSH e. Vazmojno li e da e ot neq, ako e nqkoe tursko mente? Ili spored vas e ot ne6to drugo?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко оборота държи на празен ход (при студен и топъл двигател)?

Нормалното е преди да загрее да поддържа около 1100-1200 об./мин, а като загрее около 750-850 об.

Дави ли се, прекъсва ли ?

25 л/100 е страшно много дори и за скапана Ламбда !!!

Виж я на канал за теч - от медните горивопроводи и от резервоара!

По-добре не я карай, докато не е сигурно, че не е теч!!! Много е опасно. Пред очите ми изгоря едно Ауди за 5 мин. !!! Виж като начало дали мирише на бензин в багажника.

Иди на диагностика в сервиз на Bosch, както ти бях писал в другата тема, ще покаже проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си бензиностанцията и тоя приказлив бензинджия.Такъв капан са ти направили след като си казала до горе. Бензенджията се е надул с двайсет лева след като си си тръгнала. Предния прпосто е сипал за 20,00 лв което е около 16 л и като добавиш твоите 9 л градско за това ауди стават точно. Не си пипай колата повече ако до сега не си имала постепенно увеличаване на разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ei molq Vi kagete kakvo mislite za problema mi!

skif sega.. fani i svali edna-dve sveshti.. pogledni gi kakvi sa na cviat, ako sa mnogo 4erni, no suhi, ako i auspuha e 4eren.. to zna4i si na mnogo bogata smes.. no 4estno kazano i az nedoumiavam kak ot mnogo bogata sha moje da stane 25/100

i tova ot 4 cyl 2.0 motor.

kolata triabva da e iako zadavena s toia razhod.. osven ako ne karash samo na I-va i postoianno da potegliash de :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е невероятен разход, дори и за скапана ламбда :D

При такъв разход колата трябва да върви много лошо или ноистина има теч.

Според мен, а и както казва колегата по-горе, най вероятно са излъгали мноооого на някоя бензиностанция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ei molq Vi kagete kakvo mislite za problema mi!

kolata forsira li se kato horata varvili , kak ja karash no 25 e mnogo

njama ot kade da mine toja benc , da ne teche njakade

az edvam vdigam 13l/100

dai poveche info

Kolata q imam ot 1 mesez!

Sled smqna na potenziometar na drosovata klapa oborotite sa normalni predi bqha niski na prazen hod. Kolata ima rqs. Nqma te4ove.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко оборота държи на празен ход (при студен и топъл двигател)?

Нормалното е преди да загрее да поддържа около 1100-1200 об./мин, а като загрее около 750-850 об.

Дави ли се, прекъсва ли ?

25 л/100 е страшно много дори и за скапана ...

Kolata darji 1100/1200 ob. kato e stodena i kato zagree 900/950 ob.

Ne se davi i ne prekasva. Dnes smenih lambdata! Zameriha predi6nata ne rabote6e. No ima ne6to drugo koeto neznam dali e normalno?Kato spilam po-rqzko obor. padat kam 800 i posle pak si se vastanovqvat na 950 ob.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sve6tite sa dobre. Kato kupuvah kolata v serviza v koito q zakarah za da q vitat mi kazaha 4e im izliza lambda, no taikoto tq be6e smenqna 11.2003g. / 3000km a i az ne poznavah kolata i ne bqh zasekla razhoda si mislih 4e ne e ot tova. Zakarah q v Avtotehnika na diagnostika za niskite oboroti koito darje6e i tam mi kazaha samo za pot.na drosovata klapa i ni6to za lambdata i do v4era mislih 4e ne e ot lambdata. Dano da se otkaje 4e bilo ot neq!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Imam chuvstvo che karash v avarien rejim, zabelqzvash li oranjevata lampichka s neshto kato dvigatel na tabloto da sveti dokato karash? A na kontakt izobshto svetva li?

Mai shte e dobre da q izkarash malko mejdugradsko i q pokarai spokoino mejdu 90 i 120 na 5ta.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Imam chuvstvo che karash v avarien rejim, zabelqzvash li oranjevata lampichka s neshto kato dvigatel na tabloto da sveti dokato karash? A na kontakt izobshto svetva li?

Mai shte e dobre da q izkarash malko mejdugradsko i q pokarai spokoino mejdu 90 i 120 na 5ta.

Dokato karam ne mi e svetila tazi lampa. No ima problem s tabloto na kolata/uredite/. Poradi tazi pri4ina i po - gorni izbroeni dokato ne zasqkah kolko gori si mislih 4e e po-malko.A ima i dr. Minalata sabota hodihme do Dupniza i spored men kolata har4i grubo okolo 15/100km.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ei molq Vi kagete kakvo mislite za problema mi!

skif sega.. fani i svali edna-dve sveshti.. pogledni gi kakvi sa na cviat, ako sa mnogo 4erni, no suhi, ako i auspuha e 4eren.. to zna4i si na mnogo bogata smes.. no 4estno kazano i az nedoumiavam kak ot mnogo bogata sha moje da stane 25/100

i tova ot 4 cyl 2.0 motor.

kolata triabva da e iako zadavena s toia razhod.. osven ako ne karash samo na I-va i postoianno da potegliash de :D

Sve6tite sa dobre no vse pak 6e gi pogledna, no auspoha naistina e 4eren. Kade mogat da proverqt dali e bogata smesta?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest Lord of the Rings

Колеги, момичето пише, че свещите й са наред. Ако причината е в ламбда сондата или в дроселовата клапа за празният ход за да даде такъв разход сместта трябва да е толкова богата, че свещите ще са съвсем черни! Не виждам, как ще я излъжат на бенциностанцията :?: :?: Каквото и да правят тя си плаща по брояча на колонката.... (освен да сипват в някаква туба :?: :?: ) не ми се вярва.

Така че най вероятната причина за този ОГРОМЕН :!: разход трябва да е теч. Така че провери си резервоара и бензопроводите, а след това, ако се налага останалото....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, момичето пише, че свещите й са наред. Ако причината е в ламбда сондата или в дроселовата клапа за празният ход за да даде такъв разход сместта трябва да е толкова богата, че свещите ще са съвсем черни! Не виждам, как ще я излъжат на бенциностанцията :?:  :?:  Каквото и да правят тя си плаща по брояча на колонката.... (освен да сипват в някаква туба :?:  :?: ) не ми се вярва.  

Така че най вероятната причина за този ОГРОМЕН :!:  разход трябва да е теч. Така че провери си резервоара и бензопроводите, а след това, ако се налага останалото....

Сори LOTR но за да те минат на бензиностанцията не е необходимо непременно да сипват в туба :D .Все пак това е електроника,дори преди няколко месеца затвориха една бензиностанция точно заради това.Другото е че се сипват добавки с които разхода ти се вдига значително и не на последно място ако не е било на бензиностанция на някоя по-голяма фирма може изобщо да не са нулирали литрите на този който е бил преди нея....незнам :roll: :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mackata zarejda na Lukoil taka 4e edva li sa ia izparjili.

I az glasuvam za te4.Pogledni otpred kadeto trabi4kite zavivat kam dvigatelia.Ima edna lamarinka koiato predpazva benzinoprov. ot dopir s trabite na auspuha, ako po niakakav na4in sa se dopreli to lamarinkata e sriazala mednite trabi4ki (kakto se slu4i pri men).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ISKAM DA SHEMATIZIRAM VSI4KO OTNOVO:

1. POTENZIOMETARA NA DROSOVATA KLAPA E OPRAVEN.

2. SMENIHA E LAMBDA SONTATA/iskam da vi vmetna 4e tazi koeto smenih be6e smenqna predi 3000km na 11.2003g. v garanzionen srok na Bosh no maistorat mi kato q svali se okaza 4e e nqkakva MTE-THOMSON/

3. Ogledaha kolato obstoino za te4./NE BE OSTAHOVEN

4. Zarejdam v edna i sa6ta benzinostanziq Lukoil i imam i dr. kola koeto zarejdam samo tam dosta otdavna.

5. Maistorat mi kaza 4e spored nego ne e i ot glavata na igekziona za6toto kolata varvi dobre ima rqz i podarja normalni oboroti na prazen hod.

6. Hodih do sega 2-ti na Diagnistik

SEGA DA :?:

1. Ako ima te4 ne e li redno da namirisva na benzin i da ima sledi pod kolata? / uverqvam vi nqma takiva priznazi/

2. Ako e bogata smesta kakvo trqbva da napravq?

KADE DA OTIDA NA DIAGNOSTIKA OTNOVO NO SE NADQVAM DA E NQKADE KADETO STE HODILI I STE OSTANALI DOVOLNI OT OBSLUJVANETO

BLAGODARQ ZA RAZBIRANETO

DNES MINAH S KOLATA 20km I ISKAM DA SPODELQ OTNOVO STRELKATA NA BENZINOMERA TRAGNA NEESTESTVENO BARZO V LQVATA POSOKA :D /20km/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bogata smes se hvashta vednaga na gaz analizator-a kolkoto i da e kuc maistora. Sus sigurnost shtqha da ti kajat v unitrade ako imashe takova neshto. Ako iskash si zapishi sledvashtiq pyt pokaazniata za CO%

pri prazen hod, pri 3000 oborota, moje i ti da vidish dali sled dostigane i rabota izvestno vreme na 3000 oborota CO% zapochva da pada (ecuto obednqwa smesta po danni ot lambdata)

Predpolagam ti e provereno predvarenieto na zapalvaneto? Tam vseki procent razlika ti vdiga s syshtia procent i razhoda.. Izrichno pitai maistora da ti izmeri predvarenieto.

Vsyshtnost, kakuv benzin i sipvash? Da ne e A92?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dnes, zakarah kolata na diagnostika v serviza na Bosh, koito mi prepora4a Itzo75 /pod mosta 4avdar/ tai kato nqmah tarpenie do stote km i otnovo benz. /dobriq star i izpitan na4in/

Mom4etata q zaka4iha i kazaha 4e: "vsi4ko e v normite kato za nova lambda", /e tq nali si e nova :) / Za tqh kolata ve4e trqbvalo da ima normalen razhod. Ostavat mi 15 km do zarejdane, toest utre 6te razbera kolko e normalnoto.

A otnosno dali ne zarejdam A92, ne 95H. A i to mai ve4e ima samo 92H :) . /Lukoil/

Utre 6te vi drasna kolko e izlapala kolata tozi pat.

LEKA I BLAKODARQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 100 км. не можеш да я засечеш коректно... Какъвто и резултат да даде, няма да е точен. Трябва да се засича поне на 200 - 300 км., за да получиш истински данни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest Lord of the Rings

И аз щях да препоръчам този сервиз....

Интересно какъв е резултата :!: Нямам идея каква е тази ламя, къято гълта толкова бензин :!: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...