Jump to content

Проблем с LED светлина


nikif1

Recommended Posts

Преди няколко дни,лед светлината на десният фар премигна няколко пъти и спря да свети.......

Това е грешката.Колата е Q5 2009г.

Има ли някои идея какъв може да е проблема?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че са взаимнозаменяеми и ще може да се пробва с модулa от другият фар...?

Редактирано от nikif1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Има ли развитие? При мен даде същата грешка. След като покарах колата няколко дни вече левият LED  си свети нормално. Чудя се от какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Колеги здравейте. Аз съм нов във форума но карам АУДИ от доста години. От три дни имам същия проблем. Карам AUDI Q5 3.0 TDI. Присветваше ми датчика за проблем в десния преден фар след което светна постоянно и ми изгасна дясното лед осветление. На компютъра дава грешка номер............... липса на захранване. До куплунга на фара има захранване.може ли да се оправи проблема или ще горя с нов фар!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,във фара е модула (сваля се капака и модула е на 2 винта) и не,не подлежи на ремонт.....трябва нов.

Редактирано от nikif1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря.Сега възникна нов проблем.Моя модул е 8R0907747 а този който предлагат е с буквата А или буквата В след номера.Въпроса е кой е правилния.Най вероятно в началото е бил един а после са станали два.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ще продължа с темата.Всичко е точно. Модулът за моя модел е с буква В на края на номера. Смених го и LED веждата светна. На платката на модула има един сдвоен диод който обикновено гори. Струва 60 стотинки. Сменяте го с малко по мощен и имате вечен модул за 60 стотинки вместо за 370 лева.Сега имам и резервен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Че постни една снимка бре колега.. и огради с кръгче въпросния проблемен елемент. Аз платката съм я виждал .. но не са едно и две диодчетата .. нито единичните, нито два в един корпус ..

Да не се лутаме и ние да откриваме топлата вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 6 months later...
На 13.10.2014 г. at 21:18, Koher64 написа:

Много ти благодаря.Сега възникна нов проблем.Моя модул е 8R0907747 а този който предлагат е с буквата А или буквата В след номера.Въпроса е кой е правилния.Най вероятно в началото е бил един а после са станали два.

 

1_Q5_1.JPG

14slgk0.jpg

400x200.jpg

здравейте, имах същия проблем и от един руски сайт видях за какво става въпрос. Това е платката във фара. Гори един диод (маркираното). Струва стотинки и всеки телевизионен техник може да го смени. успех.

https://www.drive2.ru/l/6653081/   това е руския сайт.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • 1 month later...

Появи се същият проблем с десния модул. Преди се разминах с 340лв в Порше, сега се надявам някой да насочи мен и колегата към техник , който може да ремонтира модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Здрваейте колеги, някой свалял лие фаровете - искам да рциклирам лупите  - дали трябва да се сваля бронята, гледах едно видео че го махат без демонтаж на бронята но аз не успях да го измъкна?  

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм свалял, за да сменям стъклата и рециклирам рефлекторите. Излизат без сваляне на бронята, но трябва да се свали и пластмасовият водач под фара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес стигнах до този извод и го свалих през подкалника! При рециклирането стъклата разлепиха ли ги или ги рязаха? Какви пари ти взеха за рециклирането?

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как са ги отваряли и честно не помня точно колко пари бяха за труд, понеже си купих чисто нови халогенни фарове, за да им ползвам стъклата. Всичко ми излезе около 1200лв с нови ксенонови крушки, това преди няколко години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз отстраних проблема като свалих модула и смених диодчето , не ми излезе никакви пари , само някакви стотинки, телевизионен техник ми го смени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...