Jump to content

Тъп часовник


Paulina_

Recommended Posts

Колеги, кажете ми как да си сверя часа, върви с час назад..от врътките нещо не ми се получава и се изнервям на макс..Как трябва да се въртят, какво точно трябва да направя, за да се оправи този час

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке пробвай да дръпнеш врътката която е до часовника,но на всяко дръпване местиш по една минута и така до точния час,поне при мен е така на а4 б5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има опция за задаване с колко часа напред или назад автоматично да се сверява. Т.е. с какво число да се прибавя или изважда от GMT, като часова зона, но не точно. На А8 това работи безупречно. Не помня обаче при активно радио сверяване кое бутонче се задържаше - минути или часове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

А как става това при 8-ците :blush: ?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това инфо, никъде в нета не го бях намерил. Мерси много. Много е полезно.

 

Ако искате да се свери сам часовника, просто го оставете 02:59 часа, в 03:00 трябва да се опита да хване автоматично сигнал. Ако има покритие ще се свери.

Редактирано от tvard
излишен ЦИТАТ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам няколко въпроса:

1. Това за какви табла се отнася в монтираните на ауди - VDO, Jaeger, Magnet Marelli?

2. Как изключвате и включвате антенката, демек радио-синхронизатора за авто-настройка, защото при мен не мога да я хвана кога съм я пускал и кога спирал, след ръчкане по часовника?

3. Пак не разбрах за часовата зона, при мен като се активира радио-синхронизацията винаги отива на СЕТ (централно европейско +1GMT, а ми трябва +2), та трябва ли да е на  ЧАС:59, или може по всяко време да се направи по начина от клипчето?

 

ПП Моето табло е фейслифтово на А6 - Jaeger, каквото се слага основно на ТТ

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да работи на всички табла.

Не го включваш или изключваш ти. Самичко тръгва да се сверява в 03:00, ако има обхват.

Веднъж задал GMT, не би трябвало да я смени. Поне до откачане на акумулатор.

Ето и карта на обхвата.

505px-Dcf_weite.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам радио сверяване. Но моето табло има лампичка за отворена врата, а не показва графика на борда коя е отворен- явно е по- стар модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радио сверяването е външен модул и се включва с малка букса към таблото. 

 

Отностно таблото, имаш ли ФИС?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има. Показва си му разход и прочее подробности от борда.

 

Усещам как ще преработва това онова. :hilezh:

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно как само се включва и изключва... Като се появи антенката седи с месеци, а като изчезне пак е с месеци. Последно миналата година ми светна в Бургас, което е супер странно, защото съдейки по картата горе, съм се отдалечил от предавателя. :nixweiss: 

 

ПП сега се сетих, че точно тогава почна да показва някакви безумия на дисплея на часовника и явно съм хванал някакъв друг мощен сигнал на тази честота, тогава ръчках копчетата, не помня какво направих, но антенката изчезна и успях да си сверя часа и да се покажат нормални цифри и така до сега. Във VCDS съм ровил много и нищо не може да се направи от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на мода, който оправи заглавието на темата :bia: ...ама все още очаквам някой да сподели по въпросите ми, че инфото в нета е много постно... Със сигурност на ТТ е точно както при мен (с това мое рядко табло за А6 - Jaeger), това предполага агресията на колежката... Като гледам на А8 е с отделни бутони за час и минути, а при мен (както и на ТТ) е мултифункционален бутон с дърпане навън, натискане навътре и въртене наляво и надясно. Ако това има значение - фиса покзава коя врата е отворена, разход и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Tvard, вие убеден ли сте за това - 2.59? При мен не сработи при така зададено време автоматичното сверяване в 3.00 часа. При мен се включва след около час, от момента на загубване на сверяването, обикновено ако е слаб акумулатора. Както ми се случи днес. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В английския форум за А8-ците го бях прочел, но пък може и на всеки кръгъл час да се опитва да се сверява. Там даже има показани модове за ъпгрейд на антената за по-голям обхват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...