Jump to content

LPG конвертиране на ALT 2.0i 20V


Recommended Posts

Здравейте колеги,

притежавам Audi A6 C5 FL с двигател ALT 2.0i 20V + Мultitronic, имам желанието да конвертирам колата на газ (като за целта разполагам с ГИ BRC 24 Sequent), но преди това бих искал да разбера от други собственици с такъв мотор какви проблеми срещат или са срещнали, а и също така с какви свещи карате, имате ли проблеми с ламбда сондите, имате ли проблеми с натрупване на грешки в ЕКУ и как справяте, как се държи двигателя при каране от типа "пали - гаси", какъв разхода ви дава при градско каране и съответно при извънградско, евентуално регистрирани ли са някакви проблеми с клапаните и др.

 

Изминавам около 16-18хил.км на година, от които 2/3 са извънградско, като разхода на бензин ми е 11,4 градско и 7,9 - 8.1 извънградско. По мои данни спестовността, която ще се получава при използването на газ вместо бензин е приблизително 450-500лв за една година, и ако тези пари си остават спестени ще е добре, но ако се налага да ги влагам в ремонти и подмяна на части заради LPG то по-добре да не се занимавам.

 

Изчетох доста теми за успешно конвертиране на други Audi мотори, но не срещнах никаква информация за ALT двигателя, така че ако темата се развие ще може да послужи и на други колеги в размисъл. 

 

Ще се радвам да разбера вашето мнение и опит.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При каране на газ ALT-а харчи малко повече масло, отколкото на бензин...

Ако ГИ е настроен добре, няма да видиш чек-лампата да свети от бедна смес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега за инфото за маслото там работата е ясна - теча е контролиран, но мен също така ме интересува и какво е положението с ламбда сондите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо страшно в газифицирането на този двигател. Какво се притесняваш да им стане на сондите? Ако е добре настроена не би трябвало да има грешки. Ако има, може да се чистят периодично от газовия компютър, което не е много ОК според мен. Разходът ще  е сигурно 13-14 градско и 9-9,5 извън. Може би е добре да си сложиш читави бързи дюзи, изпарители има много, които да захранят мощността, електрониката е субективен избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, благодаря за инфото и аз допускам че разхода ще такъв, а за ламбда сондите питам понеже ALT-то е слаборазпространен ДВГ, и за да не ме изненада и да се наложи да ги сменям твърде често поради прегаряне от работата на газ. А с компонентите и електрониката нямам грижа, те са BRC, газовата рейка е BRC с бързи дюзи на Keihin, досега системата работеше на другата ми кола без да ми създават никакви ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...