Jump to content

Пълен ценоразпис


Recommended Posts

CHASTI_AUDI.jpg

 

2 втулки TRW - 25 лв

2 кормилни накрайника Delphi - 31,20 всеки (62 лв)

1 стабилизираща щанга Delphi - 32,40 лв

труд - 60 лв за 2 часа

реглаж преден мост - 25 лв

Редактирано от STEYN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 503
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Ауди 80 б3 1.8 90 коня карбуратор: гарнитура глава Виктор Рейнц - 20 лв. Гарнитура капак клапани, гумена с метална основа , не коркова - 20лв. Въздушен филтър - 7 лв. Маслен филтър Манн - 8 лв. Ангренажен ремък Гейтс - 8.80лв. Има още много, но не се сещам точните цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Ауди А4 Б6 1,8т AVJ. Смяна на уестгейт клапан, блоуофф,триножник на картерната вентилация и смяна на гарнитурата под хидр. обтегач на разпределителните валове. Поправка и на предния "кантар" за ксенона. 210лв с труда.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, bobitovn написа:

Е как я докара цена, като само блоу офа е около 75лв.Може ли някаква разбивка?

Нямам разбивка. Това ми каза майстора. Човек от форума е не вярвам да ме е метнал. Владо в сервиз близост до Кауфланда на Студ. град. 

Изключително доволен между другото от отделеното време и бързина на ремонтите.

 

Реално отидох с теч на масло и неработещо турбо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е добра, дано е отстранил проблемите, които си имал.Минал си леко, че обикновнно ако не случиш на майстор започва едно дране на кожи.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е той хидр обтегач е започнал да заминава. Поръчах един от немския ebay(като на Косьо тук от форума) и го чакам да дойде - 130 евра. Ще го сменям заедно с ангренажа и маслото, че и при двата случая се сваля ангренажа да не плащам двойно труд.

 

Ами това с турбото го отстрани, но аз сега не усещам много голяма разлика с турбо днес и без турбо предната седмица(може да е внушение) или да има още проблеми някъде. Но това ще почака.

А това с теча на масло е от некачествана работа в Д-Брос според мен. Хем се връщах втори път тогава заради г-ра капак клапани която смениха ама течеше супер много масло и трябваше да оправят. Тогава ми казаха че са проверили обтегача и евентуално тогава тая гарнитура под обтегача дето е полумесец е паднала.

 

Аз лично вече само при Владо ще ходя. Да се надяваме да е по-рядко и без последващи проблеми.

 

Сори за ОФФ-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги я кажете как е по-добре да си събера аз частите и да знам какво ми слагат при обслужване на автомобила или е по-добре да закарам колата и те да ми я обслужат (с незнайно какви части). И мога ли ако дам рамата тук някой д ами каже какво трябва да си купя за обслужване, с ремък или версига ми е колата. Извинявам се за глупавите вапроси нов собственик съм на Audi A6 4F, 2.0  TDI с рама WAUZZZ4F06N098293. ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ ЗА ВСЯКАКВИ СЪВЕТИ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Пълен ангренажен комплект за 2.5 TDI (BAU) - 4 ремъка (ContiTech), 7 ролки (INA), водна помпа (HEPU), термостат (BEHR), 2 демпфера (SNR) и някаква основа за пистовият ремък - близо 1000лв с добра отстъпка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега виждам темата и понеже скоро сменях консумативи:

Масло  Bardahl-XTEC 5W40 , добавка Full Metal и BDC

4 филтъра Knecht

= 210 лв.

+ 40 труд

Всичко излезе 250 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 month later...

audi a3 1.9 105hp 2005

водната помпа се оказа здрава и не я смениха, кастрол 5в40 е маслото 4литра.

частите се виждат общо 440лв +200лв труд

= 640лв общо (как ви се струва)

 

image.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Monceravelkos написа:

 

водната помпа се оказа здрава и не я смениха,

 

Колега, как си можал да допуснеш това?

Разбери, че при твоя двигател водната помпа е консуматив и се сменя всеки път независимо, че при смяната изглежда здрава и без луфтове в лагерите. Не го сравнявай с HDI моторите на PSA Group, при които първоначално вградената помпа се сменя чак на 160 хил. километра, но след това е желателно на всяко обслужване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веско, при теб водната помпа не се задвижва от ангренажния ремък и причината е била, че дълго време не си я сменил.

Нейната смяна няма нищо общо с обслужването на газоразпределителния механизъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31 юли 2016 г. at 19:02, Passi написа:

На мен ми се вижда като грабеж.

Защо крабеж колега?

200лв е мн за труд ли? колко е нормално да ми вземат за всичко което съм сменил с труд :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Monceravelkos написа:

колко е нормално да ми вземат за всичко което съм сменил с труд :)

 

 

Това се пита ПРЕДИ, А НЕ СЛЕД ТОВА!

Ако не ти се пита затова е тази тема - търсиш и сравняваш.

Има и още 2 ценни теми - къде да ходим и къде да не ходим.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,

този път реших да пиша преди а не след смяна...

потропва ми предницата и предполагам е тампон. Въпроса ми е за цена и какъвто и да било съвет от рода на - задължително смени всички , или мога само където потропва. 

Като цяло какво да правя? защото оставя ли им я ще кажат че всичко е за смяна разбира се и ми трябват цени за евентуалните части за да мога да сравня , Благодаря.

 

п.с. а3 2005 105кс 2вратка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако само той потропва смени него. Обикновено като се смени оригиналната част и се почва омагьосания кръг за честа смяна, така че здравите няма смисъл да ги пипаш според мен.

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...