Jump to content

Знаете ли нещо за техниката с марка LOEWE?


Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Почетох разни теми и видях, че във форума има хора, които са доста компетентни по въпросите с електрониката. Реших да пусна едно казусче за разискване..Наскоро ходих в магазина на LOEWE на "Скобелев", където имах възможност да видя множество уникални телевизори. Аз, признавам си честно, винаги съм бил фен на марката и винаги съм знаел, че хем са много качествени, хем обаче са и много скъпи. Ако сега се абстрахираме от цената, искам да попитам дали според вас тези ТВ-та са толкова добри, колкото се твърди и дали ако вкъщи имам нещо такова, съчетано с LOEWE колонки/system, то действително успешно ще си спестя многото дистанционни (ще имам all in one - TV+Receiver+Sound+HDMI/Video Player), няма да има връзвания на различни плеъри и колони с различни кабели, ресийвъри и т.н. Би трябвало всичко да сработи гениално, да няма уловки, плащаш си цената и забравяш за всякакви грижи. А дали е така? Това, с което разполагат тези телевизори и системи като оборудване дали е най-актуалното на пазара? Това, че са изредени много неща не значи, че едно Сони ги няма?!..а не съм запознат с другите телевизори и не мога да направя обективно сравнение... :bia: Конкретно ме интересува Loewe Individual Selection 40 inch + Loewe Sound+ 5.1 Cinema + Loewe Audiovision като характеристики пасват ли си добре, липсва ли им нещо спрямо актуалните по-евтини предложения на конкурентите и т.н.? Какви са плюсовете, какви са минусите?

За справка:

http://www.loewe-int.de/en/products/loewe-...technology.html

http://www.loewe-int.de/en/products/loewe-...-51-cinema.html

http://www.loewe-int.de/en/products/loewe-...udiovision.html

Дано да ми се поизбистрят нещата, за да знам да започвам ли да спестявам :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам наблюдения върху старите кинескопи, но предполагам нищо не се е променило от тогава... Страхотно качество, заедно със страхотна цена. При кинескопните им телевизори ползваха кинескоп на Филипс. Всичко беше зглобявано ръчно, оттам идва и високото качество. Разтърси се в нета дали изобщо имат завод за производство на нещо или само зглобяват чужди компоненти. До сега не съм срещал от която и да е марка тв+двд да се управляват 100% с едно дистанционно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам наблюдения върху старите кинескопи, но предполагам нищо не се е променило от тогава... Страхотно качество, заедно със страхотна цена. При кинескопните им телевизори ползваха кинескоп на Филипс. Всичко беше зглобявано ръчно, оттам идва и високото качество. Разтърси се в нета дали изобщо имат завод за производство на нещо или само зглобяват чужди компоненти. До сега не съм срещал от която и да е марка тв+двд да се управляват 100% с едно дистанционно.

То и аз доста интересни неща чух...ръчни сглобки, изпълнявали за НАСА разни неща, нулево излъчване, автоматична яркост, най-нисък разход на ел. енергия, уникална система за записване от ТВ върху харда, докато си гледаш през това време филм по друг канал и т.н. и т.н.

Ето няколко снимки:

post-7791-1263647190.jpg

post-7791-1263647221.jpg

post-7791-1263647240.jpg

Individual_40_SE_FullHD__100_DR__en.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...И лично ген. Директора завива винтовете на капаците преди оня мармот който ги опакова. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...........До сега не съм срещал от която и да е марка тв+двд да се управляват 100% с едно дистанционно.....................

100% ??? :hilezh: Аз пък що мога с едно дистанционно Samsung BN59-000516A да го правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Това наистина са изключителни уреди на изключителна цена!

Причината е, че всеки един компонент е тестван при много жестоки изисквания и изработката е перфектна.

Подобна марка в момента е датската B&O, а допреди 15 години SABA, но не разбрах какво се случи с тях.

Това ми го е казвал началник на лабораторията от соцвремената, която разрешаваше внос на електроника в България и вярвай ми лабораторията приличаше на някакъв приказен магазин защото по онези времена освен съветски или по-късно български цветен телевизор не можеше да си и помислиш, освен ако нямаше долари или друга наричана тогава конвертируема валута. :dance:

Въпросът е нужно ли е да дадеш толкова пари при положение, че електрониката бързо се демодира и се появяват постоянно нови опции?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...........До сега не съм срещал от която и да е марка тв+двд да се управляват 100% с едно дистанционно.....................

100% ??? :dance: Аз пък що мога с едно дистанционно Samsung BN59-000516A да го правя?

Братле, не съм казал че не съществува, а че не съм попадал на такава комбинация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, не съм казал че не съществува, а че не съм попадал на такава комбинация.

колега от 92 година баща ми кат купи от тогавашния кореком телевизор видео усилвател дек и цд плеър и тонколонки сони ни дадоха такова дистанционно освен тези който си вървяха към всеки уред. уникална раота за времето си няма да казвам колко касетки е записало това нещо и колко хора е зарадвало на колегата късмет с избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Absolut - Колега, това 40" ТВ, което си пуснал си е най-обикновен 100%-ов Филипс.

Пред него 100 пъти бих си взел една Куро блек плазма от висок клас на Пайниър, която ще сложи това Льове на кучето в... дето светлина не влиза.

Но, разбира се, все пак много зависи за какво ще го ползваш. Аз така или иначе не разбирам хората, които си купуват LCD-та при наличие на брилянтни плазмени панели на пазара, но нейсе - свят шарен.

Отиди и виж Pioneer плазмите за по 6-7-10 хил. лв, виж и Льовето (всички в действие, де) и пиши кой ти е харесал повече.

:blink:

Редактирано от =Alex=
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чувал само добри отзиви от хора около мен,които са клиенти на марката. Детайлна информция нямам,но доколкото знам до голяма степен цената им се определя от това ,че се водят бутикови.

Едно време,може и сега де,магазина беше на Ангел Кънчев срещу Ескейп и се продавах като тези телевизори,така и продукти на Denon,чието качество на звук на система за домашно кино за мен лично е ненадминато.

Само да вметна,че вече има магазин на Bang & Olufsen около паметника Левски.Има интересни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lcd телевизорите им всъщност са Sharp с много хубав дизайн. Нищо специално като технологии. Както Алекс е казал по-горе, ако искаш най-добрите телевизори, след като можеш да си го позволиш, това са плазмите на Pioneer. Спряха ги от производство и си продадоха технологиите на панасоник, но все още могат да се намерят по магазините бройки. Това са телевизорите, с които се сравняват всички други. От тази година може да очакваме KURO серията в линията на панасоник.

LOEWE и B&O са дизайнерски марки от висок клас, но особено при телевизорите не предлагат най-доброто. Даже като се замисля, в цялата им продуктова линия, нямат компоненти, които да не са заменими с доста по-качествени в съотвентата ценова категория.

А що се отнася до управлението с едно дистанционно, едно logitech harmony ще ти свърши цялата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. най-добрата плазма си остава Панасоник, както и новите серии на LG до колкото чувам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. най-добрата плазма си остава Панасоник, както и новите серии на LG до колкото чувам

Как реши, че си остава Панасоник, при положение че никога не е била ?

Откакто спряха Пайнер оттогава останаха само панасоник. Аз пък немога да разбера, какво ви кара да си купувате плазми, ма дето викаше колегата "свят шарен".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз защо бях останал с впечатление, че плазмата не е добро решение за HDTV, задължително трябвало да е LCD телевизора..я кажете повече за тези Pioneer KURO? Кое ги прави тях по-добри?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път чух и видях тази марка 1984г.Гаранция 3 дни да видиш как ти пасва на секцията и

тем подобни след това безплатна подръжка доживот на титуляра на фактурата.В ония времена

това си беше абсурдно.Но не мие фен тази марка въпреки че са отлични в изработка и прочее.

За ТВ-бих си взел ШАРП;домакинска техн.ФИЛИПС и МИЕЛЕ;видеотехника ПАНАСОНИК;фото-

техникаНИКОН и КАНОН;компютри ИНТЕЛ с ЕЙПЪЛ;мониториНЕК и ЕЙЗО. Не че няма други но

досега не съм сбъркал и все така си ги купувам.Дизайна им е страхотен и ако те удовлетворява

качеството взимай и не се чуди,каквито и компоненти да слагат са изпробвани при най тежки

условия на работа.Както каза руснака в Армагедон"руско американско-всички части са китайски"

:lol::lol:;) Успех в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз защо бях останал с впечатление, че плазмата не е добро решение за HDTV, задължително трябвало да е LCD телевизора..я кажете повече за тези Pioneer KURO? Кое ги прави тях по-добри?

Pioneer KURO си е безспорният връх на телевизорите, което не значи,че нямат недостатъци, главният от които е високата цена.

Разликите до същият клас Панасоник са прекалено малки, за да оправдаят двойната цена.

Иначе, аз имам 4280XA от ок. две години, най-впечетляващо за мен е прекрасното цветопредаване, без пренасищане,

естествени цветове на кожата,невероятна "дълбочина" на цвета съчетана с чудесна динамика и т.н.

Ако имаш излишни пари за харчене, това е избора, но според мен не си заслужва.

Има чудесни плазми на Панасоник,Самсунг и LG за много по-малко пари.

Pioneer спряха плазмите под 50 инча, от 50 нагоре продължават да си ги правят, и честно казано,ако имаш ок. 3,5 метра зрително

разстояние - взимай 50 инча.

А относно ЛСД , по-добра е само ако ще гледаш на светло,фронтално и предимно анимации.

А, забравих, и плазмата ще ти гори средно 1.84 лв./месец ток повече. :D

Редактирано от hivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............А, забравих, и плазмата ще ти гори средно 1.84 лв./месец ток повече. :blink:

.............

И ще му е топло пред тв-то през дългите зимни дни :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позачетох се из нета, но не разбрах кое прави Pioneer Kuro чаак толкова добри. Верно е, че в повечето статистики са убедителни, но дизайнът е най-обикновен и не привлича с нищо специално. При положение, че out- in- , които има един такъв ТВ, ги има същите и Loewe, и Samsung и т.н., то освен високата цена на Loewe, за момента не виждам какво друго може да ме накара да отида при друга марка. + че при Loewe получавам ТВ с два тунера, два ресийвъра и 250гб хард, което не съм сигурен, че получавам при другите за парите, които им давам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

важното при един хай-енд телевизор не са 2та тунера, ресиивъра и 250гб хард... а картината. Това което куро-тата правят най-добре е да възпроизведат тази картина възможно най-точно. Така както е искал режисьора на филма. И имат най-доброто черно. LOEWE-то пък е един доста по-евтин ширпотреба телевизор в хубава опаковка. Ти решаваш какво всъщност искаш.

А пък аз лично съм голям фен на дизайна на Kuro.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Льове 32ка ама тръбен.Нямам никакви забележки по изрода!Няколко годишен е вече но си е ток и си управлява и двд-то с 1 дистанционно.Има си картина в картината и се вижда меко казано различно от всички телевизори на , които изобщо съм гледал включително и плазми и лсд.Ако имаш възможност да си купиш ново Льове,нямай съмнение, че ще си доволен.Казвам го като собственик на такова и то от доста време вече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ausgeklammert.com/wp-content/up...-z1-plasma1.jpg

За това чудо, какви са ви мненията ? Доста впечатляваща ми се стори презентацията му на представянето на новите модели миналата година...

THX сертифициран... Интересното, е че няма ни едно Къро сертифицирано, пък давало най-близо желаната от режисьора картина... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

THX сертифициран...

като си купиш Pioneer ,лично Джордж Лукас ти носи подарък джедайски меч и сертификат за джедай от Йода...,

.... квo ще кажеш, а?

Ето, за който му се чете:

http://www.hdtvtest.co.uk/Pioneer-PDP4280XD/

(Интересното е, че телевизор от 2007 г., все още "Reference Level")

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да кажа и аз нещо за LOEWE-то.

Имам наблюдения върху един 25" мисля LOEWE Concept кинескоп на незнам си колко ......найсе годишен е и мога да кажа, че картината е перфектна, а звука, който изкарва е като от уредба с добри колони. Просто не съм чувал такъв звук на какъвто и да било друг телевизор. Имало е случаи мои познати като дойдат да ме питат какво свири. В следствие на което, мисля, че цената на тези телевизори не е просто така висока, заради някакъв дизайн или просто така (той, между другото, дизайна според мен не им е нещо изключително).

Поздрави

Редактирано от ipget
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че са скъпи БОКЛУЦИ, като всичко останало. Малко след "перестройката" имаше фирмен магазин в София в който имаше 3 телевизора, единия от тях на поставка която се въртше с дистанционното. Ако не ме лъже паметта най-евтиния беше 12000 лв. (горе-долу сегашни пари), а най-скъпия (въртящия се) беше към 30000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...