Jump to content

Автоматични скоростни кутии


Nikieva

Recommended Posts

На Тони не е ли мултитроник (безстепенна)? ;)

Днес човека свали "мозъка", разглоби го, почисти го с обезмаслител, смени всички гумички по него (на ремонта взех ремонтен комплект уплътнения). Тази процедура той я прави за втори път, първия път беше преди две седмици преди ремонта, и тогава положението се влоши, вероятно защото не сменихме уплътненията.

Тогава свалихме кутията и направихме ремонт на всичко (подмяна на всички уплътнения и на повредения съединител), без да отваряме мозъка, нали го бяхме отваряли седмица преди това.

След като качихме кутията се оказа че има буксуване на първа и задна, което не изчезна за тестово каране 250 км. Тръгвах много внимателно за да не запаля новия съединител, с надеждата че като се разработи ще спре да буксува, но не би.

След днешната процедура по замяна на уплътненията първите ми впечатления са много добри, да видим до кога, надявам се да е още поне 250 000 км ;)

Кутията превключва по различно, по адекватно сякаш, и няма буксуване. Мисля това беше целта на ремонта. ;)

Според майстора след 3к км трябва да и сменя маслото ,тъй като при ремонта кутията се е напрашила и е желателно да се смени поне филтъра. Мен хич не ми се дават 200-300 лева, ама ще видя, ако съм се посъвзел от този финансов удар да го сменя.

А по въроса за изключването забравих да го питам, утре ще ходя да се разплащам, ако не забравя ще питам.

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 212
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има един любопитен за мен начин на прекодиране на софта на типтроника, който не мога да го изпробвам защото или VAGCOM-a ми е смотан, или компа на кутията не го поддържа.

С две думи сменя се едно число през ваг-кома и това променя начина на превключване в ръчен и автоматичен режим (за 5HP19 става на въпрос).

Ето малко инфо за ентусиастите които искат до пробват:

http://www.passatworld.com/forums/showthread.php?t=118567

http://forums.audiworld.com/showthread.php?p=15617105

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Скоро и аз отново се бухвам в сектата с автоматиците, но понеже напатих от VAG ще мина към алтернатива.

Ще пиша как се държи колата, защото сега я покарах само малко и ще си я взема следващия петък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз търся човек с като моята кола А6 С5 2.4/2.8 куатро да покарам малко да видя как е автомата сравнително с моя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я ми кажи според това което си чел всъщност LOCK UP-а на конвертора екстра ли е към определени кутии.

Моята ще е модел А241Е на Aisin-Warner и не мога да разбера има ли онова заключване на турбината и дали това е LOCK UP-a.

В интерес на истината се бухвам с главата напред и незнам дали ще уцеля правилната кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че има автомати в последните 10 години без локъп. Иначе разхода ще е ....

Това Celica ли е? Виж какво ми изкочи, ако е за същата кутия пише как да тестваш доста неща

http://discodan.org/gfx/celica/servicemanual/chassis/at.pdf

The A241 E and A243L automatic transaxles are 4–speed transaxles with a lock–up mechanism developed

exclusively for the New Celica.

These automatic transaxles are mainly composed of the torque converter with lock–up clutch, 4–speed

planetary gear unit, the hydraulic control system and the electronic control system.

2. INSPECT LOCK–UP MECHANISM

(a) Drive in D range, at a steady speed (Lock–up ON) or

about 75 km/h (47 mph) (A243L).

(:rolleyes: Lightly depress the accelerator pedal and check that

the engine speed does not change abruptly.

If there is a big jump in engine rpm, there is no lock–up.

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Carina E с 4 степенна кутия производство е 94-та година. Проблема е че не успях да открия точно модела на кутията защото в списъка на кутите на Тойота в Wiki-то няма Карина. Иначе кутията се държеше прилично като я карах, единствено между 1 и 2 има малко по осезаем тласък но го отдавам на отностително големия скок в предавателните числа а и това че ги сменя в момента с най-голям въртящ момент на двигателя. Мотора е 2.0/16V кода е 3S-FE мощността е 133 коня.

Не мога да си спомня за Lock-UP -а дали го прави това с оборотите защото все опитвах с педал до долу и kick-down-а веднага ме хващаше и прехвърляше предавка надолу. Но по скоро беше заключена турбината.

Пиша тук защото във форума на Тойота като цяло ме дразнят доста (не споделят инфо и много малко хора вобще ги разбират нещата) и затова обменям опит тук защото принципите са фундаментални поне що се отнася за кутии от тези години. И ми е приятно когато някой пише и се обсъждат неща които за съжеление у нас все още изглеждат малко като тема табу (ремонт на автоматик и то на разумна цена).

Така че ако имаш някоя минута в повече и аз ще опитам да потърся ще ми е интересно да разбера каква е кутията и доколко е надежна. Аз лично съм с вярата че от тези години кутиите на Aisin са едни от добрите на пазара и се надявам да не сбъркам с покупката. Колата ще си я взема в петък като се прибирам.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами утре ако намеря "моя" майстор ще го питам за мнение дали е виждал такъв автомат, със сигурност спомена за японски автоматик на корса, който не се наемал да го прави, тъй като няма "леки" ремонтни комплекти а цели барабани и други по цели компоненти, което много оскъпява ремонта на фона на цената на корсата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-старите Опели от категорията на Кадет са с кутия на General Motors, по-късните модели От типа на Вектра А и Б са с кутии на Aisin като точно тези модели се имат като за едни от най-добрите и безпроблемни на пазара от тези години.

Погледни в тази база от която ми изпрати линка за А241Е дали някаде е описано Карините с кой модел са. Имам книга за Карината но ще мога да я погледна след 3 дни чак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ама съм надобрел нещо боба на който хвърлях показва почти точно, ето това е модела според списъка:

АВТОМАТИЧЕСКАЯ КПП (АКПП) Toyota Corona / Carina / Caldina ST190 / ST191

(Тойота Корона / Карина / Калдина ST190 / ST191)

Автоматическая коробка передач

Двигатель: 3S-FE

Тип КПП: A241E-01A

На 7-ма страница се намира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хем сама се влиза в "свободоен режим", хем с лоста вреди. Каква е логиката?...................

Маслената помпа на тази скоростна кутия се задвижва директно от двигателя (монтирана е на първичния вал),което ще каже ,че тази помпа не маже скоростната кутия при загасен мотор.Колкото до включване и изключване работата на автоматичната кутия се обезмисля.Всички автомобили се конструират от стотици инженери и се изпробват при всякакви условия на работа.Нека не забравяме ,че този автомобил Ауди е най-прицизно изработвания сериен автомобил. :snipersmilie:

МОЛЯ НЕ ЦИТИРАЙ ЦЕЛИЯ ПОСТ НА КОЙТО ОТГОВАРЯШ!!!

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека не забравяме ,че този автомобил Ауди е най-прицизно изработвания сериен автомобил. :snipersmilie:

Нека да не забравяме и че VW Фаетон e сериен автомобил, но по това което съм гледал за зглабянето му ми се струва че го правят по прецизно.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да не забравяме и че VW Фаетон e сериен автомобил, но по това което съм гледал за зглабянето му ми се струва че го правят по прецизно.....

Тук говорим за различен клас автомобил,можем да сравняваме VW Файтон с Ауди А6 или А8 или VW Tuareg с Q7.Не можем да сравняваме А3 с Файтон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че има автомати в последните 10 години без локъп. Иначе разхода ще е ....

Това Celica ли е? Виж какво ми изкочи, ако е за същата кутия пише как да тестваш доста неща

http://discodan.org/gfx/celica/servicemanual/chassis/at.pdf

Извинявай но забравих да ти благодаря за това ръководство :steinigung::hilezh: , снощи го изчетох от край до край и днес преди окончателно да я пазарувам ще няправя част от тестовете описани там:

1.Ще проверя за грешки кутията, няма да имам време за тест с изключен соленоид.

2. Все още се чудя дали да и правя stall test

3. Тест за спирателната сила на кутията

4. Тест на lock-up а мисля да направя и това е

Наистина има много тестове още но както тоакова ще си я до тествам вкъщи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стискам ти палци. :respekt:

Някой колега с А6 2.4 или 2.8 типтроник куатро ? искам да ме повози да видя някой неща коите ме убеждават че не са в ред из трансмисията....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вуйче много бира имаш от мен като се видим. Без твоята помощ нямаше да съм така уверен.

Малко по късно ще разправям за колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще пиша вече малко по темата.

Днес си взех колата но преди това направих няколко последни теста на кутията основно, тези тестове дойдоха с помоща на колегата NMM на когото съм адски благодарен ( в последствие се оказа че тези тестове ги имам в книгата за Карина която имам но тя беше на друг комп и нямах достъп до нея когато ми трябваше). Истината е че в инструкцията която ми даде като линк нещата са написани разбираемо и простичко (за такива като мен).

Та като за начало се престраших да и направя stall test по инструкция го дават мотора да може да развие 2300-2800 об/мин но това е за подобен на моя мотор но не точно, характерно за теста е че трябва да се направи и на D и на R резултата беше абсолютно еднакъв и в двата режима мотора успя да направи само 2000 об/мин. Не си позволих да я мъча повече от 2 секунди в този режим (все пак искам да купя здрава кола не искам зорлем да си я счупя)

Другия тест който си избрах да направя и ми се видя важен е time lag теста там е времето от избирането на режим с лоста до действителното му осъществяване то трябва да е в рамките на 1,5 секунди, колата отново се представи мн. добре.

После реших да тествам спирачните режими на кутията на 1 и 2-ра скорост, на 1-ва е осезаемо спирачния ефект а на втора може и да не съм развил достатачно скорост но не го почувствах толкова осезателно.

За последно си оставих да проверя lock-up на турбината който се оказа също в кондиция. Характерно за тази кола е че lock-up се включва на около 70-75 км/ч тогава както сте си карали само на турбина на около 2100 об/мин се осеща едно като леко превключване на 5-та (виртуална) предавка и оборотите падат при същата скорост на около 1700-1800 об/мин. Тогава вече са "заключени" турбините и лекото подаване на газ не води до скокообразно нарастване на оборотите а си е точно като на кола със съединител без да сменяте предавка колата набира плавно.

Уникалното което много ме кефи е че 4-та предавка при тези кутии се води O/D (over drive) и се включва и изключва от малко бутонче на дръжката на скоростите. Хитрината е следната например искате да изпреварите малко по-динамично и вместо да чакате kick-down да сработи просто чуквате бутончето и сте на 3-та с едни приятни 3000 об/мин (мисля при около 90 км/ч) и само газ, след изпреварването чук бутончето и отново сте на 4-та.

Другия случай е пускате някаде по инерция и виждате че трябва лекичко да намалите, отнемате газта пак бутончето и се озовавате отново на 3-та която има по-голяма спирателна сила след като решите че няма повече да намалявате пак движение с пръста и продължавате лежерно да си шофирате.

Истината е че много ме израдва придобивката и цената и е мн. добра.

Засега има само два проблема пукнат е водния радиатор и е лепен но тепърва ще разбера дали е залепен качествено. Пукнатината изглежда така все едно някой е забравил да затвори хубаво капака на мотора и слънцето е "изгорило" пластмасата (Тойота имат фабричен дефект с казанчетата за стъкломиенето които слънцето влизащо отстрани им разказва играта, предполагам и тук е същото)

Другия проблем е гаден но се надявам да е това което си мисля а именно тотално заминал си тампон на мотора, Приподаване на газ след 70 км/ч почва да вибрира всичко особенно ако си на зор на баир, в момента в който върнеш газта и вибрацията изчезва. Пичовете са решили че е полуоска и са купили чисто нова от Швейцария за 300 евро (тук им поискали 2000 лв :) ) но не се оправило така че аз залагам на тампон и утре ще я качвам на канал да видя дали съм прав. Толкова от мен засега надявам се да ви е било интересно.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да ти е честита, въпреки че търпиш мъмрене че не е ауди, ама ще ти го простим с цената на обозримо количество бира :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам Ауди А3 автоматик 2000г. 110к.с. на 1300-1400 оборота кутията се колебае да мине на по-ниска или на по-вискока предавка (включва -изключва ,оборотомера не е спокоен,повишават се оборотите-спадат)ако някой може да ми даде точна информация какви са причините това да се случва ,ще му бъда много благодарна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да го свържеш с нещо - падане на акумулатор, наскорошен ремонт на нещо друго?

И на всички скорости ли го прави в този диапазон от обооти?

Ако да - може и да е датчик за оборотите, не е скъпо, но за съжаление той май не записва грешка и трябва квалифициран човек да го диагностицира.

Значи ако го прави на всички предавки само на тези обороти може да се окаже нещо дребно, или дори нещо в моторната електроника.

Каквото и да си говорим - трябва да идеш на диагностика в сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много,автомобила го имам от 1 седмица ,затова няма как да знам какви ремонти са правени преди това и обикновенно проблема се появява между 3/4 и 4/5,поне за вмомента виждам това.Възможно ли е причината да бъде недостиг на масло в скоростната кутия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от недостиг на масло ще се проявява когато е студена ясно, а когато е гореща по малко. Щом колата е нова покупка, значи се подготви за изненади. Ако те карат да сменяш маслото за да се види дали ще се оправи колата - няма смисъл, само ще набиеш пари за масло, и след това при ремонта пак ще трябва да купуваш. Само му провери нивото и да изтеглят малко от него да го огледат на цвят и мирис дали не е запалено.

При положение че това го има само при големите предавки може това подскачане да е от невъзможност за заключване на турбината, което е лошо. Гледай за теч на масло под колата.

Върви в сервиз докато не са се изпотрошили и други неща. При покупката не го ли усети този проблем? :rolleyes:

Някой колега знае ли дали и А3 са със 5HP19?

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термина ''заключване на турбина'' не ми е ясен ,немога да разбера какво имаш предвид и ако имаш някаква схема,ще ти бъда много благодарна ,ако ми я изпратиш.Аз не съм веща в тези неща,но баща ми ще разбере за какво става дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заключване на турбина означава когато хидротрансформатора(турбината) се се затваря като обикновен съединител и няма "приплъзване" през лопатките и. Схеми има по напред в в тази тема, но не съм сигурен в модела на кутията на твоята кола.

Edit: Ето тук са снимките и схемите за 5HP-19

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...