Jump to content

Как да си регулираме сами дебитомера след гърмеж от АГУ


Recommended Posts

Всичко което казвате е пробвано - не ще.Съмнявам се в ЕРН -как точно работи и може ли от там да ми спре притока на бензин.Мога ли да го тествам по някакъв начин-има букса с 2 кабелчета и две дупки към главата на инжекциона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих регулатора на налягането подавам му 12V -цъка и отпушва от едната дупка към другата(той има само две дупки).

Как и къде да измеря какво налягане се подава към главата на инжекциона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може да ти спре горивото ЕРН. Въпроса е, че от пожара заради загряването може да не отваря добре и това да причина за липса на гориво в главата на инжекциона. Лесно се сваля - нямаш ли познат с който да го размените за да видиш дали ще запали? Някакъв вариант е да отидеш при emsi_audi в моргата му и да пробвате на място. Опитай да вдигнеш клапата на дебитомера нагоре докато върти помпата на инжекциона - трябва да се вдига трудно ако опира в плунжера на главата на инжекциона. Другото, което можеш да пробваш е да отвиеш главата на инжекциона от дебитомера (на 2 винта е) както са и закачени всички щуцери и да видиш като върти помпата на инжекциона дали излиза иглата/плунжера навън. Ако излиза при механично натискане трябва да качи бензин в главата на инжекциона ако е изправно ЕРН.

Всичко зависи от това колко време е горял пожара - в главата на инжекциона има платна и други не метални части, които да са се стопили от високата температура.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Проблема се оказа в ЕРН и недостатъчно гориво в резервоара (второто било доста важно за да работи мотора :zustimm: )

Завих до край винта за реглаж на сместа,след това постепенно развиване като минавам газ-бензин докато постигна стабилни обороти на бензин.Не съм закачал амперметър (за сега) не съм засякъл и горенето,карам основно на метан -достатъчно е да мога да паля и стигам до газ-станция като се наложи.

Благодарности на колегата VBI и всички които се отзоваха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

- температурен датчик ”СИН”, монтиран на двигателя – изключително важен, подава прецизно информация за температурата на двигателя, като по този начин компютъра избира правилния режим на работа, посредством товарните програми записани в него. При неизправност или не-точно показание на този датчик, двигателя може да загуби мощност, да гори много бензин, да прекъсва, да мени ниските си обороти, да не може да достига крайните си обороти и при студено време да запалва!

Колега,къде се намира този син датчик,че търсих ама не видях.Мисля,че при мен той е проблема,защото отговаря на всичко написано.Водих я при газаджийте които слагаха уредбата,но те ми казаха,че проблема не е от газта и единственото което могат да направят е да върви само на газ.Няма никаква мощност,пали трудно(на газ вече хич)и работи на доста големи обороти.И всичко това като запушихме някакъв мущук на плочката.Като му сложим маркуча,който трябва да си стой там и натисна педала на газта веднага гасне.Получава се обратен ефект,вместо при всмукване да отваря мембраната на изпарителя,той я затваря и притока на газ спира :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти е монтирано както трябва АГУ-то, не трябва да гасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама в началото работеше перфектно на газ...даже по-добре отколкото на бензин.И така около 2 месеца.После станаха адските студове,базиках врътките на изпарителя уж да вдигна оборотите..абе стана.Ама един ден се случи това ей така изведнъж и оттогава край.Газаджийте уж са добри,единия даже има същата като мойта ама незнам с какъв двигател е.Дилемата е да го правя ли тоя инжекцион или да го правят както казват на газ само....и трябва да си купя и въже,че незнам къде ще го закъсам :hilezh: Аз лично чета чета тука из форума,ама пусто..нищо не разбирам.Дали можете да ми препоръчате някой все пак да погледне тоя пуст инжекцион....Иначе съм склонен да вярвам на газаджийте,защото това с мощността дето я няма ама никва и пали на студено без проблем и не мога да тръгна докато не загрее малко и пак с триста мъки,пак все едно не и достига гориво и работи н три цилиндъра, го прави на бензин...аз в момента не мога на газ да я карам,че кракът ми вече се изкълчи да е на газта и спирачките едновременно :help:

Сменил съм кабели и свещи..всичко...ток има да те убие

Редактирано от johnny_bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си пойграх и разглобих малко неща.Клапата под гофрирания маркуч въобще не работи.Май трябва да сменям целия инжекцион или някакъв магнит май я командва.Някой да има идея....Сега съм я направил само на газ да е и не минава през филтъра въздуха...на бензин въобще не иска да зацепи...

Редактирано от johnny_bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапата под гофрирания маркуч въобще не работи.Май трябва да сменям целия инжекцион или някакъв магнит май я командва.

Клапата на дебитомера с вдига от създадения от всмукателният колектор вакуум.Няма магнит.Клапата е от алуминий.

пробвай да я вдигнеш на ръка и виж дали не опира някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя стои непрекъснато затворена...като я бутна надолу има много малък ход,около 0.5 см.,че и по малко.отдолу погледнах никъде не опира.Кое може да е прецаканото???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега извинявам се за тъпия въпрос,ама тая клапа нагоре ли се вдига,защото имам чувството,че моита е пропаднала отдолната страна на фунията.Възможно ли е да се случи подобно нещо?Ще я снимам утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

между другото аз снимките които описваш колега VBI в темата не ги виждам никъде.Ще е по-лесно ако ги имаш още и пак ги публикуваш.Вече почва леко полеко да ми се изяснява тоя механичен инжекцион и може би ако погледна тези снимки,ще придобия още по-добра представа и ще опитам да екзорсирам моя мъртвец :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да вдигнеш клапата нагоре "на ръка" - трябва да не опира никъде. Ако опира ще трябва да я регулираш като разхлабиш централния болт. Относно мястото, където стои клапата - има "зелено" етикетче, което е залепено на самата клапа, на него има чертеж с точните разстояния. Нагласи го по този етикет. Относно снимките - явно са се загубили някои при последния ъпдейт на форума - като имам време ще се опитам да ги подменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-5674-0-19374800-1331464284_thumb.jp

post-5674-0-62018800-1331464292_thumb.jp

Ето я клапата.Вдигнах я без проблем,не опира никъде и не е крива.Обаче като я пъсна пада като на стар дядо няма да казвам какво...малко ме съмнява,че от болта ще стане.На етикетчето пише 1.9-0.5.Но не ми стана много ясно от коя страна трябва да е повече и с какво и как да го измеря.

P.S.Съжелявам за лошото качество на снимките,ама телефона толко си може...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, трябва да пада бързо надолу като я пуснеш. Иначе разстоянието се мери от ръба към главата на инжекциона (там където влизат тръбичките на дюзите) до самата клапа. За да стане точно ти трябва шублер, който слагаш на 1.5мм и с дълбокомера като го опреш в клапата гледаш дали равната част е на едно ниво с ръба на тръбата на Вентури (там където рязко се разширява фунията).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега,ще го пробвам,но това с централния болт няма да стане нали???...трябва да изкарам цялото тяло на клапата,има ли проблем да разкача дюзите или да не пробвам да го правя?Как трябва да се държи въпросната клапа като дам на контакт и опитвам да запаля???Защото в момента е като мртва без значение на какво гориво паля и колко газ подавам...може някой датчик да е проблем или някой вакуум...как да разбера кой и откъде да започна да търся....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Положението на клапата може да се регулира и без сваляне на дебитомера - достатъчно е с една дълга отвертка да се изкриви малко нагоре пластинката на която лежи. Като вдигнеш клапата нагоре ще я видиш. Отделно ако докараш някакви ниски обороти е хубаво да замериш и потенциометъра на дебитомера какви стойности дава при запален двигател на бензин. Ако въобще не ти държи обороти изключи куплунга на ст. моторче и виж как ще са - трябва да са около 1100+ оборота. Ако пак гасне - проблема ще е на друго място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Привет.

Утре ще замеря стойностите на потенциометъра, че нещо ми се стува износен.

За справка, нов в Порше, (оригиналдъ)е към 280лв. и два дни за доставка, има и бясни китайци в Евро07 за по 170лв.

Имам и един въпрос за този син датчик.

Аз на мотора не видях такъв закачен (СИН), същия цвят датчик има на един пластмасов тройник, на маркуч, долу от към страната на купето. Дали е той?

Мотора е ААR 2.3 бензин.

Благодаря.

Редактирано от Каменов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Привет.

:flehan: VBI

Няма никакъв проблем за всякакви К...троници и газ.

Всичко упира до добрата изправност на автомобила в случая А6Ц4 - 2,3 ААR

Мислих шест месеца дали да мина на газ и една седмица четене във форума ми беше достатъчна да се реша да ми монтират ГУ.

Препоръчвам „Васко газ” един от макото газаджии които знаеха какво е това KJ- stop.

Всичко по учебник без компрмиси с KJ- stop и ламбда симулатор, благодаря на cvetan83.

Както много от нас, реших че по колата всичко ми е наред (щом на бензин е ок), но се оказа че в момента в който монтираха уредбата, проблемите започнаха.

Високи ниски обороти, големи разлики при студена и топла, разцентровахме дросел клапата в опит да коригираме потока въздух , стъпков мотор и мн др.

При това положение без клапата, колата си работеше на бензин без проблем.

СЛЕД МОНТАЖ НА ГУ АВТОМОБИЛА СТАВА МНОГО ЧУВСТВИТЕЛЕН НА ВСЯКАКВИ ИЗНОСВАНЯ И МИНИМАЛНИ ПРОЦЕПИ ПО МАРКУЧИ, ВАКУМИ И УПЛЪТНЕНИЯ. ВСИЧКО ТОВА СЕ ОТРАЗЯВА В РАЗХОДА, ДИНАМИКАТА И ПРАЗНИЯ ХОД.

Препоръчвам първо да си звъните в офицялния представител за цени, защото се оказа че доста части са на същите цени или с малки разлики, като заместителите. :dance:

Запретнах ръкави и:

-откачане, разглобяване и изчистване на стъпковия мотор, (при мен имаше и поправка – повдигнах стопера на буталото за да може хубаво да затваря) 0лв.

-смяна на всички маркучи и накрайници имащи общо с въздух , маслени пари и вакумчета (слагайте скоби навсякъде) от Ауди морга и нови 40лв.

-смяна на бакелитени втулки и всички О пръстени на дюзи и втулки (от там също може да смуче въздух. Проверява се като при работещ двигател пръснете в зоната за проверка с WD или друго запалимо вещество). От ПОРШЕ 75лв.

-Смяна на Син и (Черен датчик – под големия за темпетарурата). От ПОРШЕ 63лв.

-Премерих потенциометъра (при мен се оказа в добро здраве) но нов оригинал е 280лв.

И така, срещу 178лв. И една неделя вече си карам на газ без никакви проблеми в обороти и динамика, независимо от пуснат климатроник или друг голям консуматор.

Благодарности за невероятно и профисионално направения форум. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Ако ми позволите и аз да добавя някои нещо от моя опит с новомонтирана АГУ. Моето Ауди е 100 quatro с АСЕ мотор и пълна механична инжекция. Година на производство 1992. На бензин колата работеше перфектно. Но да караш куатро на бензин при днешните цени на горивата е доста мазохистично. Уредбета ми я монтира един майстор, от когото съм много доволен. Не се прави на умен, не говори много, но за сметка на това прави каквото трябва до момента докато не стане. Отворен е за нови идеи. Изслушва, обсъжда.

Монтира АГУ и след като я включих на газ се появи следният проблем - на всеки 50 км пробег без прекъсване колата гаснеше напълно. Спирах и след 30 секунди тръгвах тоново. И така още 50 км. Измислих да "прецъквам" на бензин от време на време та да объркам АКУ-то, но не ми хареса като решение, иначе ставаше.

Също колата "кихаше" и при "кихането" ми излизаше маркуча от въздушния филтър към двигателя.Затова и не го затягах силно, да има откъде да "олаби напрежението".

Сложихме Ламда-емулатор и колата престана да се рестартира, но продължи да "киха".

След "кихане" обикновенно не искаше да работи нормално нито на газ, нито на бензин.

При следващото посещение при майстора му предложих схемата, която е на първата страница от поста на колегата cvetan83 с потенциометър и реле. Стойност на устройството - под 5 лева. 3.60 е релето и малко над левче потенциометъра.

Тогава също погледнахме и свещите, които се оказаха 3-електродни с разстояние 0.9 мм. По съвет на майстора ги смених с 1 електродни с по-малко разстояние, мисля че или 0.7 или 0.8 мм. Да не Ви казвам колко мрънкане чух в магазина за авточасти за тази смяна!!! Направо се чудя, защо продавачите не регулират АГУ, след като заят всичко за всички модели.

Сложих новите свещи и колата престана да "киха"!!! Върви страхотно, ниските обороти не мръдват.

Замревахме показанията от потенциометъра на дебитомера на бензин и после през новата схема на газ - почти идентични. От някакъв руски сайт изтеглех графика с покозанията и ги сравнявах със замереното.

Вече трета седмица карам - няма никакви проблеми. Върви на газ перфектно. Катеря на вилата ужасен път и без да се замисли колата на 1800 оборота го изкачва. Като и колата е натоварена, няма лабаво.

Защо пиша всичко това. Никъде не видях да се споменава за това, че 3-електродните свещи не са най-доброто за АГУ. Вероятно и разстоянието до електорда, което е по каталог не е съвсем удачно за АГУ. Според мой приятел "техничар" има логика да е по добре по-малко разстояние до електрода заради електропроводимостта на газовата среда, която е по-лоша от бензиновата. Не съм специалист и не излагам мнение, но споделям, че колата ми върви перфектно. Разход - извънградско при каране в диапазона 100 - 140 км/ч - 15 л/100 км. В града стигам и до 20л/100км. Климатика не го изключвам, жега е. Ако смятате, че разхода ми е голям с удоволствие бих опитал някоя хитринка да го намаля, че и газта вече ме дразни с високата цена.

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една тема за свещи на газ:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=126527

Според мен този разход извън града е висок.И градско е множко сякаш.

При нормално каране гори около 8л. бензин срещу 15л.газ.Погледнато от финансовата страна излиза почти същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действително е много голям разхода на газ. В града 14-15, а извънграда 10-11 е нормалния разход за АСЕ-то при нормално каране. Провери си сместа да не е много богата или не е сложено допълнително предварение от -3-5С на запалването.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Бихте ли качили снимките пак защото ми е трудно да се уриентирам с точност, за да не объркам нещо ми се ще ако можете пак да качите снимките "схема на дебитомер", "потенциометър" и т.н. Много ще съм благодарен, защото не мога да ги намеря в интернет. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово, добавих снимките, ако още нещо липсва или ти трябва помощ пиши :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...