Jump to content

Хидравлично масло


dak

Recommended Posts

Темата е интересна като цяло, самоче има генерална грешка в течностите и цвета им. 

Зелената, която би следвало да е оригиналната за Ауди и ФВ е с индекс 002 или 004- това е пълна синтетика и литъра е около 30 лева.

Червената -която обикновенно виждаме в казанчето е полусинтетика- Декстрон 3. Или поне това което е сипано след вероятен ремонт. А има и вариант това да е сипано в самият завод. Също е възможно изменение на цвета при експлоатацията на течността.

 

Има и минерални такива. Като ми казаха от лабораторията на Инса че е допустимо смесването на минерални с полусинтетика. Пълната синтетика не се смесвала с нищо !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за да не отварям нова тема ще ви попитам нещо. При мен се появи теч на хидравличното масло и като се върти волана има сериозен шум. Така, вчера досипах известно количество и сега установих че нивото в казанчето доста е спаднало  което ме притеснява, защото утре ще я закарам на сервиз. Естествено ще сипя масло. Притеснява ме това дали ще мога да стигна без да съсипя рейката или да се пребия някъде? Трябва да измина някъде към 20 километра до сервиза.

Какво мислите? Да търся ли сервиз по-близо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не смятам, че ще е проблем, стига да има масло в системата и да не го изплюе някъде неочаквано, но ме съмнява :) .

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Брат ми така изтече всичкото и волана затегна. Отделно шумът беше страшен. Незнам за рейката, но помпата за 20 километра ще замине гаранция.

Сваляш кората и отдолу в ляво под кулера има две гадни мъркучета които заводски са кринкнати със скоби към един охладител които стои  отпред на радиатора. Сменяш скобите, като преди това отрязваш малко от мъркучетата и така. Ако е от там теча де. 

Редактирано от kossis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко разяснения за различните видове:

 

http://www.blauparts.com/audi/audi_fluid/audi_hydraulic_fluid.shtml#mixaudipowersteeringfluid

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се ровил веднъж за тези хидравлични масла изглежда, че г 004 000 не е директен заместител, но по принцип става за замяна, г 002 000 не се предлага отдавна. Бях писал в една стара тема - изглежда, че маслото VAG G 002 000 не е минерално масло, а синтетично. Изглежда около 1990г. ауди решават да сменят минералното g 002 000 - non-synthetic Pentosin 7.1  със синтетично масло, като не сменят номера на маслото, то остава g 002 000, но вече отговаря на друга спецификация synthetic Pentosin 11S. С две думи аудитата от 1990г. натам излизат със g 002 000, но синтетика, просто не си сменят надписа на казанчетата за минерално масло.. което е необяснимо. Аз смених мойто с g 004 000, което изглежда не е пълен заместител, но вече 30 000км нямам проблем с него. Информацията е от бюлетин на ауди, поне според източника в нета. Разгледайте го, интересно четиво е.

http://www.blauparts...ing_fluid.shtml

Поздрави  :)

Редактирано от reindjura
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето помпата е центробежна- с турбина и каквото и да се сипе вътре стига да е с необходимият вискозитет не би следвало да може да се пресече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност не е "центробежна с турбина", помпата е пластинчата и се води "тангенциално проточна", а "пресичането" няма връзка с типа на помпата, получава се при смесване на някои видове съставки, различни при минералните и чисто синтетичните масла, рядко,но се получава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е на това му се вика не по врат, а по шия ! И за да се пресекат две течности е необходимо определено налягане и температура.

 

Но това - "пластинчата - "тангенциално проточна",  звучи къде къде по неразбираемо и извънземно. Абе голяма работа !

 

И какво пак си е турбинчата помпа въртяща вискозен флуид. Такива са и помпите за прехвърляне на Нафта и други нефтени продукти.

 

Те и моторните масла не се пресичат вече, макар че в мотора има необходимите за това условия. Просто при смесване на масла, маслото приема по ниският параметър- демек става полусинтетика или минерално ако е било синтетика.

Редактирано от kossis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се съглася в името на добрия тон, колкото и размито да е понятието вече в наши дни(и в този форум).

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко смених моето хидравлично масло.Взех оригинално от Ауди за скромната сума от 28лв. за 1 бутилка,но като не ми се занимаваше да ходя до Еуратек да го взема малко по-евтино :bia:

п.п. към колегата който иска да долива,то най-малката разфасовка е 1л.,а цялата хидравлика събира 750-800мл.. такаче направо го сменяй цялото

 

Колега, усети ли някаква разлика, по-мек/твърд волан след смяната?

 

 

Извинявам се за тъпия въпрос, ама някой колега може ли да сподели как точно се сменя хидравличната течност?

И може би по-важното след това, как се обезвъздушава системата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти датата на поста видЕ ли? :hilezh:

За смяната си има машинка, с вакуум, но досега съм виждал такава само в два сервиза, като в единия не я ползваха правилно.

А пред блока е така: отвиваш де що има маркуч по системата, желателно в най-ниската възможна точка, вдигаш кошника(предницата) и както е във въздуха, въртиш волана докато спре да църцори от раните. Пълниш казанчето, палиш за 5-10 секунди, наливаш, пак палиш за малко, наливаш, едновременно въртиш волана да "напълни" рейката и така докато казанчето спре да поема повече, спрат да излизат мехурчета и виенето изчезне напълно. Т`ва ти е и "обезвъздушаването".  Сваляш на земЛята и излиташ.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само съм доливал синтетично на SWAG - никакъв проблем. Имам литър и половина долято. Първо ми течеше от маркучетата на охладителя, а после и от маркуча високо нялягане. След като го смених се наложи да долея половин литър. То мисля общо е под литър количеството. Доливайте смело. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти датата на поста видЕ ли? :hilezh:

За смяната...

 

Видях, ама си викам, колегата може да е още активен, та да сподели  :hilezh:

Иначе Благодаря много за информацията :bia:  Ще я направя тая процедура в скоро време, че нещо не се върти толкова лесно, колкото ми се иска, да видя дали ще има подобрение  :hilezh:  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично Аз след като затегнах най никсата точка от която стана белята- точно този охладител. Явно е проблемен. Та отворихме празното казанче което събира около 0,5 литра. И налях почти догоре течност, запалихме колата и Брато завъртя леко волана на ляво/дясно. После в казанчето, течноста се разпени от мехурите въздух. след което загси. Течноста леко намаля. После запали пак така и волана започна да му омеква още на първото наливане, а шумът намаляваше. Накрая при загасването -леко се върна течност и преля, та трябва да не се налива много след третото доливане.

Хидравликата е обезвъздушена когато няма пяна в казанчето и шумът от нея е нормален. Не трябва да е като от рейс Икарус-лагер виене.

Редактирано от kossis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...