Jump to content

Смяна на масло Ауди А5 1.8тфси


galant

Recommended Posts

ЧНГ!!!!Колеги,предстои ми смяна на масло(извън гаранционно)и нямам идея какво масло дават за А5-цата 1.8тфси и колко литра да взема?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега маслото ти трябва да отговаря на норма VW50200 най малкото или най-новата VW50400 (Една от двете норми трябва да пише на тубата с масло). Като количество 4,6л. събира твоята система, така че ти трябват 5л. Ако можеш си го сменяй с оригиналното на ВАГ-групата това:

product_109.jpg

или това:

product_110.jpg

А може и някои от моделите на Кастрол, Мотул или Мобил, само да отговарят на една от двете посочени по-горе норми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря колега!От Германия ще ми донесат Castrol Edge 5w30,което отговаря на тези стандарти които си ми посочил :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЧНГ!!!!Колеги,предстои ми смяна на масло(извън гаранционно)и нямам идея какво масло дават за А5-цата 1.8тфси и колко литра да взема?

Благодаря предварително!

колега, взимаш Castrol EDGE 5W-30 и спи градът :hilezh::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последният път като ходих(в Порше Лизинг беше само че) ме здразниха адски много за колата на жена ми и от тогава не ща да ги чувам официалните(да чукам на дърво).Ама това е друга тема.

Редактирано от galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Еко шитнята 5/30 504.00/507.00 е за случаите , когато някой еколог реши да "притъни" да кара с удължени интервали на смяна ,което в Бг условията не е особено препоръчително , да не говорим ,че е безмислено щото всеки уважаващ себе си ФСИ мотор за 30 хил. ще опука поне 4 л.масло .

Главно го дават заради дизелите с ДПФ , ама за бензинова кола 5/40 покриващо 502.00 или мерцовия 229.51 си е ок .

Отделно от това  не вярвам масло ако ще и правено на марс ,да е добре след 30 хил.км. в мотора , особено в горещия ФСИ ще е на чорба далеч по-рано . Иначе при нормални интервали на смяна  се слага 5/40  502.00 и по мое неангажиращо мнение е далеч по-подходящо както за нашите условия ,така и за мотора .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...