Jump to content

Масло - ALT


Милчев

Recommended Posts

Здравейте колеги с просволутия ALT мотор ,моля за мнения кое е маслото което най се задържа в нашите мотори?Изчетох доста и разбрах че няма 100% масло което да не се харчи.Та споделете вашите наблюдения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,за този мотор на Ауди по предписание от производителя маслото е 5W40, но имам познати които карат тези Аудита с масло 10w40.Но и в двата случая този двигател гори масло.Въпрос на избор от самия теб е какво масло ще му наливаш.Пробвай с оригиналното масло на ВАГ-което се продава във сервизите на Ауди,цената му мисля, че беше между 120-140 лв.но не съм много сигурен.Братовчед ми кара Ауди с този мотор пробвал е доста видове масла но пак си гори масло, в момента той кара с Кастрол-10W40,купен от Владо-АСЕ тук от Ауди форума.Преди беше с 5W40,също на Кастрол,и с двата вида масло също го гори.Нека други колеги също да споделят мнения, за да получиш по изчерпателни отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нещо си се объркал и то яко.НЯМА двигател който да не харчи масло, въпроса е колко и за какво време го харчи.Маслото няма да се похарчи ако си стои в тубата и не се ползва. :hilezh: .

Относно маслото препоръчително е да си сложих качествено масло от познатите фирми/описвани по всяка една подобна тема /, за да не се притесняваш .А доколко за гъстотата на маслото,чиста или полусинтетика зависи на колко км е двигателчето. :zustimm:

Редактирано от Screamm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нещо си се объркал и то яко.НЯМА двигател който да не харчи масло...

Да, но има и АЛТ мотора, който обича да гори масло! Обича МНОГО! Колега ако не си се сблъсквал с този двигател - не подвеждай човека :zustimm: .

Всичките масла си ги пипа стабилно, за съжаление... Все пак пробвай с различна гъстота - знаеш ли пък, върху твоя екземпляр може да има ефект :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нещо си се объркал и то яко.НЯМА двигател който да не харчи масло, ...:

Хайде сега общи приказки - има такива двигатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно че ще го гори ,исках да разбера колегите имащи или имали ALT да кажат с кое масло разхода е най малък.Интересува ме и мнение за масло 10W60 ползвано на ТОЗИ мотор как се държи ?И моля нека пишат само тези с преки наблюдения за да не разпъваме темата излишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.И моята кола е с този двигател.От начало разхода ми беше около 400мл.на 1000км.До преди последната смяна на маслото карах с Мотул8100X-cess5w40.В момента съм с Кастрол Магнатек 5w40.А разхода на масло го редуцирах до 200-250мл.на 1000км.,като изведох картерните газове към атмосферата и монтирах маслен радиатор за охлаждане на маслото.Не мисля,че разхода на масло е проблем.Аз съм много доволен от колата,а от както съм с ГИ още по-вече. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не всички АЛТ мотори си "похапват"масло!Сега съм със РЕПСОЛ ЕВОЛЮШЪН-5W40 :) След 3000 км пробег,не го е пипнала :flehan: Имам едно наблюдение спрямо предишната смяна.Вкарваш ли мотора в "лютеницата",на дълъг път примерно,пипа маслото задължително :hilezh: Сега е щадя-не в вкарвам в червените линии!И резултата е налице :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно че ще го гори ,исках да разбера колегите имащи или имали ALT да кажат с кое масло разхода е най малък.Интересува ме и мнение за масло 10W60 ползвано на ТОЗИ мотор как се държи ?И моля нека пишат само тези с преки наблюдения за да не разпъваме темата излишно.

от първа ръка нз как се държи, не съм пробвал. но гледам че се предписва от кастрол за твойта кола, така че проблеми няма да имаш. стига да си купиш оригинално масло. ако питаш мене, аз бих ти препоръчал това: пълна синтетика http://shop.grid-trade.com/motorni-avtomobilni-masla-za-leki-avtomobili-dvigatelni-trnasmisionni-hidravlichni-spirachna-technost-antifriz-avtohimia/dvigatelni-masla-za-leki-avtomobili/ravenol-vsi-5w-40-sintetichno-motorno-maslo-5-litra-cena-acea-a3-02-b3-98-api-cf-sl.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега beko5511 ,това с охлаждането на маслото звучи интересно може ли малко подробности да дадеш,и да разхода на маслото не е проблем просто искам малко още да го намаля,и не искам да откривам топлата вода с проба грешка и затова се допитвам до вас(имам колата от два месеца,още откривам кое е правилното с ваша помощ)в момента карам с Ajip 10W40 но ПОЛУ синтетика Разхода на масло ми е около 400 г. на 1000км с нормално каране ( ако може да се каже нормално 100-120 км/ч)Та се чудя като слезе към минимума да го сменям ли или да доливам(маслото е на 3000 км)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега beko5511 ,това с охлаждането на маслото звучи интересно може ли малко подробности да дадеш,и да разхода на маслото не е проблем просто искам малко още да го намаля,и не искам да откривам топлата вода с проба грешка и затова се допитвам до вас(имам колата от два месеца,още откривам кое е правилното с ваша помощ)в момента карам с Ajip 10W40 но ПОЛУ синтетика Разхода на масло ми е около 400 г. на 1000км с нормално каране ( ако може да се каже нормално 100-120 км/ч)Та се чудя като слезе към минимума да го сменям ли или да доливам(маслото е на 3000 км)

Според мен и не само нашите двигатели е добре да се карат с масло 5W40.Аз съм доволен от Мотул,но този път реших да пробвам Кастрол.А относно масления охладител-купих си адаптер,който се монтира преди мас.филтър.Самият адаптер има изход и вход.От автоморга си купих маслен радиатор с два маркуча,които са от този радиатор.В момента маслото циркулира от двигателя през адаптера,чрез единия маркуч минава през радиатора и се връща през другия маркуч пак в адаптера.После минава през масления филтър и се връща пак в двигателя. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефакто имаш два топлообменника - единия е оригиналния, който затопля/охлажда с антифриза, другия е допълнително монтирания от теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефакто имаш два топлообменника - единия е оригиналния, който затопля/охлажда с антифриза, другия е допълнително монтирания от теб.

Точно така колега.Мисля,че оригиналния охладител не е достатъчен да охлади маслото и от там то си губи качествата много бързо. :zustimm:

Редактирано от beko5511
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ,ясно че не се охлажда добре маслото в такъв случай ако се сложи масло --W60 няма ли да има по добър ефект в смисъл да издържа повече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега маслото за мотор АЛТ е VW 504.00, което отговаря на 5W-30 по SAE. Това масло е пълна синтетика. Аз карам с Castrol Edge 5W-30. Двигателят е АЛТ. Колата пристигна с такова масло от Германия. До сега съм навъртял 8000 км и съм долял 500 мл. С повишаването на вискозитета на 10W-60 ще постигнеш две неща:

1. По-труден старт (особенно през зимата), което води до по-дълго време на въртене на стартер и по-бавно достигане на маслото до лагерите и до създаване на маслен клин, което пък води до по-голямо износване. Да не забравяме и неизгодния режим за акумулатора.

2. По-трудно преминаване на маслото през маслопроводите, което може да доведе до "маслен глад" на лагерните възли и от там пак износване.

Има и още нещо. Поради по-високият вискозитет на маслото, помпата ще подава по-високо налягане. Редуцирът след нея ще отваря повече и следователно ще се дроселира повече масло за единица време, което води до допълнително загряване. Вариантът със смяна на маслото с такова,което има по-голям вискозитет се прилага при силно износени двигатели и е временно решение, но чак пък двойно увеличение - мисля, че е много. :rotcol:

Предполагам, че констукторите на двигателя са по-наясно по въпроса от всички нас във форума и щом те са казали 5W-30, значи това е маслото . :) Все пак не караш Москвич, че да наливаш каквото ти падне или смело да експериментираш. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен, ALT колеги.

Аз от март месец съм с Castrol Edge 5W-30 и за сега положението е добре. В началото, когато го сложих беше едва ли не още зимно време и изобщо не е пипала маслото. Средата на юни, обаче както си карах и ми изшищя за масло. За щастие бах си купил 5л туба и ми беше останал 1л. Долях 250мл и на следващият ден видях че е на максимум. След това мисля, че през август беше, когато пак ми изпищя по същият начин. Отново налях 250мл и за сега не се е обаждала. Струва ми се че има пряка връзка между жегите и разхода на масло. Замислям се за този допълнителен охладител, който си е сложил колегата.

Та в момента съм с още 500мл в тубата и съм минал около 5000км.

Има време до март месец, но и аз се замислям да продължавам ли с Castrol или Motul...

Иначе да изкажа и аз положителните си впечатления от колата. За сега съм доста доволен, като цяло. Сложих ГИ и си карам спокойно и заради цяната на горивото и заради разумният разход който ми прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ето какво открих при братята руснаци в техен форум по въпроса ALT http://audi-a4-club.ru/forum/viewtopic.php?t=4975&start=75

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да се включа в темата понеже карам същия мотор...значи дълго време карах с 5W40 и ми го гореше юнашки затова реших да пробвам и сега съм с 10W40 Castrol,но пак не съм особено доволен макар че имаше видим ефект и мисля следващата смяна да ми бъде 5W50.Колкото до 10W60 и аз се бях залятял към него но бързо ми охладиха страстите защото това масло просто не е за тоя двигател,много му идва тежко за работа,така че не слагайте от него!!!Знам че препоръчват навсякъде 5W30 но знам какъв ще е ефекта при мен затова не съм пробвал никога с такова.

Здравейте и от мен, ALT колеги.

Аз от март месец съм с Castrol Edge 5W-30 и за сега положението е добре. В началото, когато го сложих беше едва ли не още зимно време и изобщо не е пипала маслото. Средата на юни, обаче както си карах и ми изшищя за масло. За щастие бах си купил 5л туба и ми беше останал 1л. Долях 250мл и на следващият ден видях че е на максимум. След това мисля, че през август беше, когато пак ми изпищя по същият начин. Отново налях 250мл и за сега не се е обаждала. Струва ми се че има пряка връзка между жегите и разхода на масло. Замислям се за този допълнителен охладител, който си е сложил колегата.

Та в момента съм с още 500мл в тубата и съм минал около 5000км.

Има време до март месец, но и аз се замислям да продължавам ли с Castrol или Motul...

Иначе да изкажа и аз положителните си впечатления от колата. За сега съм доста доволен, като цяло. Сложих ГИ и си карам спокойно и заради цяната на горивото и заради разумният разход който ми прави.

да,и аз съм на мнение че има връзка с жегите и горенето на маслото затова се замислих да го сменя с такова което да издържа и да запазва свойствата си при по-висока температура като 5W-50 например

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегата Kissman,че по-удачния вариант е да се пробва с 5W50 отколкото с 10W60.Зимата студеният старт ще е по лесен,а и при загрял двигател вискозитета ще е по-голям. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги споделям с вас,че карам с 5в30 Мобил 1 ЕСП формула в БГ е около 150-60лв 5литра.На 5хил км съм долял 300грама.Маслото е много добро според мен и до колкото съм чел покрива,дори надвишава изискванията за "Хавтомобилите ни". Да чукна на дърво съм оцелил АЛТ които похапва малко масло,защото започнах да чета за него,едва след като взех колата.Поздрави :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дано и за в бъдеще ти похарчва малко. На баща ми в началото не го пипашe, в последствие започна... ддз, малко на късмет са тия АЛТ-ове :D

Редактирано от Miro_A3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:-) ами то сигурно тия мотори (ALT) само хора който после четът ги купуват( в това число и аз)сменил съм 4 опела и едно рено с който нямах проблеми защото четох преди да ги купя а за аудито невярвах че на тази хубава кола ще измислят точно такава недомислица нали все пак е ауди по висок клас демек и не предполагах че и те ще имат такава издънка .Макар че като купувах аудито като го запалиха умишлено бях отзад зада видя дали ще ,,хвърли" някъв облък дим било то сив или черен всичко си беше ок ( и сега е така ,макар да не разбирам как става този номер да изгаря толкова масло без видими следи)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с прословутия "маслояд" и все повече се замислям дали предишния собственик не е сипвал някакви добавки , защото колкото повече чета толкова по странно ми става.

Първоначално "майстора" реши че Мотул 6100 ще й заспи на тази кола, но след 4к км го смених, защото това не е маслото за този двигател...

Две смени карах с Мотул 8100 Х сес. До към 4-5к км доливах 250-450 мл според това колко бързах за лекции в Пловдив ... След 5-6к км започваше голямото лапане :gruebel:

Сега карам с 0W40 New Life на Mobil и го сменям на 10-11к км , като през това време доливам около 1.5л - 2л.

Ако го караш тоя двигател с повече от 170-180 км/ч този двигател системно по 80-100 км си лапа масълцето. Караш ли си съвестно с 110-120км/ч не е толкова лаком.

Това дето забелязах с Мотул-а , е че първите 5-6к км си стои прозрачно на пръчката и доливах по 100мл на 2000 км .

След 6-7к км потъмнява и започва да го харчи доволно, особено ако тези 6-7к км си го карал "на уволнение" .

С Мобил-а , дори след 4к км започва лакомо да го опитва .

Сега съм решил да пробвам с 0W30 на Polytron , пък ще видим какъв е ефекта.

Все повече клоня, че маслата който се предлагат в БГ са доста измекярска история, щом синтетиката на Мобил 0W40 се "сговнясва" за 5к км, след като й дават 20к.

А Мотул-а след 6к ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...