Jump to content

Странен шум от мотора на Q7 3.0


Bobo Quattro

Recommended Posts

Здравейте колеги имам едно питане.Става въпрос за Q7 233к 2007г.Когато съм карал колата известно време и е загряла хубаво всичко е ОК.Обаче като престои около 1час и запаля отново около 10секунди се чува странен шум от мотора(все едно тракат повдигачи или нещо от сорта) след което шума изчезва.Това почна да става откакто почнаха жегите.Интересно че сутрин при стартиране няма такъв шум. Маслото е сменено преди 6000км 5x30 Кастрол.Ако е загряла и загася и запаля веднага няма шум,това става само като престои 1-2часа.Мисля че трака някоя верига!Не би ли трябвало да трака сутрин.?Един познат каза да сменя маслото с 5x40.?Ако не се оправи май ще отивам за смяна на вериги или може да се размина със смяната на някой обтегач?И не на последно място,опасно ли е да карам така докато отстраня проблема?Колата е на 190000км истински.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всеки шум от двигателя си има причина, която със сигурност не е за пренебрегване. Затова колата трябва да се види от някой, който разбира. Смяната на маслото сама по себе си не решава проблема и причината пак си остава. Не е препоръчително да се кара с шум от двигателя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че от Ауди дават обслужването с вериги и обтегачи да е през 150 000км. Всичко над това е късмет, не че не сам виждал коли по на 300 000 без обслужване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е че ако са веригите всички казват че сутрин трябва да тракат,а при мен сутрин на студент старт всичко е ок.Почвам да мисля дали маслената помпа не прави проблем нещо?Ще сменя маслото на първо време пък ще видим..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от горните обтегачи започват да тракат първо точно така - на топъл старт, след престой над 30-40 минути .... след това започват и на студено да тракат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Значи по метода проба-грешка? Не е ли много скъпо така да се сменят ненужно разни неща? Няма ли начин за по-точно диагностициране?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горните обтегачи омекват за 200к км. Незнам защо е толкова ниско качеството на Ауди и толкоз бързо всичко свършва. Мойте на 185к км се разтропаха и сгъстих маслото за лятото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имам наблюдение че когато навън е 35градуса и колата е топла,след като е престояла около час и запаля почват да се чуват веригите около 5-10 сек.Когато е около 20-25гр го няма този проблем.Само в големите жеги става.Маслото ми е 5х30

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по метода проба-грешка? Не е ли много скъпо така да се сменят ненужно разни неща? Няма ли начин за по-точно диагностициране?

Не е точно така, защото едната операция включва другата, а цената е много по-безболезнена. Има начин за сравнително точно диагностициране, но пак изисква разглобяване, почти като за смяна на обтегачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горните обтегачи омекват за 200к км. Незнам защо е толкова ниско качеството на Ауди и толкоз бързо всичко свършва. Мойте на 185к км се разтропаха и сгъстих маслото за лятото.

Не омекват толкова бързо, най вероятно колата ти е на повече от 185 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...