Jump to content

Странен звук - свистене


Audi mania

Recommended Posts

Здравейте. Искам да ви питам - като запаля колата и почва един странен звук подобен на свистене да се чува когато човек е извън колата. Звукът идва някъде от задната част на колата - най-силен изглежда до задните гуми. Някой дали има представа какво би могло да бъде. 

Благодаря ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм проблем с помпа на друга кола, бензинова, така свистеше, работеше без проблеми. С нова, проблема се оправи. Дали при тебе е същото - не знам. Само давам идея.

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си за всеки случай, колко е волтажа на алтернатора, че моя като беше заминал и бензиновата помпа започваше да свири.След рециклажа спря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако помпата се товари ненужно може да избие грешка като тази по-долу. Виж на канал 106 колко се товари помпата, трябва да е 50-60% на празен ход. И ако го оправиш, да споделиш ;)

 

18975 - Low Pressure Fuel Sensor (G410)

  • When found on FSI engines, MVB 106.2 shows the duty cycle of the lift pump, this value should be below 60% at idle. The higher the number, the more the lift pump has to run to maintain fuel pressure to the High Pressure Fuel Pump.

Също така, може да провериш бензиноводите, да не би да има натиснат някъде и да намаля дебита.

 

Инфо: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/18975/P2543

Редактирано от Dako
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е 103 блок, снимай 106 на празен ход и на обороти. Отделно като посочиш с мишката полето, трябва да ти покаже допустимите стойности.

Редактирано от Dako
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вляво където ти пише 103 (сто и трети канал) има 2 клетки една над друга пише UP и DOWN, чукаш 3 пъти на UP и стигаш на 106 (сто и шести канал).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така, помпата в резервоара е за ремонт или смяна.

Как пали колата, от раз или след 7-8 завъртания на стартера?

Колегата 

sivokuche

 

ще прави такъв ремонт и ще каже какво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пали от раз. Днес трябва да сменя помпата. Ще кажа как е.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше бучене от допълнителната помпа под купето и взех втора ръка от кола на малко км. Изглежда, че проблемите с помпите са решени в по-късните години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...