Jump to content

Смяна на спирачна течност и от помпата на съединителя


tisho_psg

Recommended Posts

Понеже тия дни стават 2 год. от предишната смяна на спирачната течност искам да я сменя отново.

В един сервиз казаха,че ще ми я сменят,но не могат да сменят течността при помпата на съединителя. Това ми стана интересно и проверих в друг сервиз.Там също не се наеха да сменят течността при помпата на съединителя,защото била пластмасова и лесно се чупела при отвиване.

Честно казано не знам къде точно е тази помпа и лесно ли се източва течността при нея,но имам съмнения че там течността не е сменяна отдавна и ако се смени ще се усети някакво подобрение при работата на съединителя?

 

Нямам проблеми с помпите,не издават звук.Просто искам да им сменя течността.

 

Дайте съвети крие ли рискове смяната на спирачната течност на помпата,как точно става и къде да отида да я сменят хора който знаят какво правят а не се учат на колата ми. Става въпрос за А4 Б5 99г, 1,9ТДИ AHH мотор 90 коня. Всякаква информация,ще ми е от полза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казанчето е едно,но доколкото разбрах,при смяната на течността при спирачките не се сменя и тази в помпите на съединителя.Тя явно отделно се източва и после някак се обезвъздушава.Ако може някой да обясни как точно става в частта със смяната на течността в помпите на съединителя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е труден достъпа и най-вероятно затова ти отказват. В помпите на съединителя има много малко течност: с максимум 2 пускания си я "сменил". Когато сменях долната помпа развих болтчетата на казана за антфриза, преместих го, без да откачам маркучите, и от там бръкнах до пробката с много късо ключе 11 мм. Никак не е удобно, защото хода е много малък, а с късо ключе много трудно се отвива пробката.

Ако се свали предно ляво колело и кората около полуоската се вижда пробката и може и от там да се действа: поне да се разхлаби с патрон и удължение, а после да се обезвъздушава.

Не знам дали си струва усилията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е наложително да се смяна спирачната течност на 2 години. Знам за коли на които с по 10 години не е пипано там и още спират нормално. Едно нещо като работи, не се пипа, защото точно след това може покрай него да се повреди нещо друго. Наслушал съм се на всякакви такива ремонти. Желателно е да е правят промивки при смяна на маркучи, но смяна на течност на 2 години , не съм съгласен.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не на колко години се сменя течността е въпроса.Всеки е свободен да си я сменя когато иска,може и по два пъти на ден.Нека не пишем неща за който не питам в тази тема.

Не знам достъпа ли само е проблема,на мен ми казаха от сервиза,че помпата е пластмасова и нещо при отвиването се чупело много често и за това риска да се преебе помпата е голям? Въобще струва ли си напъна да се сменя и там течността? Ако ще се усети някакъв ефект бих настоял да се смени и там течността,ако няма никаква промяна след това значи не си заслужава труда? Явно малко хора сменят течността при помпите като сменят спирачна течност да дадат мнение и съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами развий пробката/винтила за обезвъздушаване, която се намира на долната помпа и остави оттам да изтече течността. След това налей новата течност и обезвъздушаваш

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро сменях спирачна течност, настоях да се смени и на съединителя, че колата е при мен от 8-9 месеца и незнам преди това къде, какво и кога е сменяно, та реших да сменя всички чорби.

Това което ми направи впечетление, че ми обезвъздушиха съединителя отдолу, от пробката, като с шприц пълен със спирачна течност почнаха да пълнят, докато излезне до казанчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,къде ти смениха течността и усети ли се разлика с новата течност?

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 литър трябва да ти стигне.Развий всички вентили за обезвъздушаване и остави да изтече течността. След това завий леко всички вентили и започни да наливаш течност. Лека-полека ще ззапочне да тече течност от вентилите и един по един започваш да ги стягаш.По този начин се обезвъздушава системата.Но не е лошо все пак да имаш помощник,който за финал да припомпва за крайна проверка на всичките колелета+съединителя.Огледай в какво състояние са ти маркучите.При мен отпред са 4 и отзад май пак толкова-не съм напълно сигурен.Не ти препоръчвам да натискаш педала на спирачката и съединителя когато няма течност в системата/на сухо,защото има вероятност да се обърнат гумичките на горните помпи и от нищо да направиш белята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок,мерси на всички.Ще я сменям в сервиз,като под налягане ще се изтласка старата течност.Ако знаете сервиз в София където се наемат да сменят и течността при помпите на съединителя-пишете :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата ми е 1996 и на спирачките е посменена течността, но на съединителя не искаха. И си е старата.

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно в сервизите не искат да си слагат таралеж в гащите със смяна течността на помпите.Предполагам защото има риск нещо да се преебе и по-неприятна работата :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е колегата,защото след време може да пуснеш тема:"След смяна на спирачна течност не ми работят спирачките и съединителя,къде да отида и кой може да оправи колата". Искам и други колеги,които си сменят течността на 2 години да го споделят в темата

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не сменям течността ли ми казваш?

:zustimm: още в първия си коментар го написах.

Щом в доста сервизи ти отказват,ще се намери някой,който ще се бие в гърдите и ще ти каже "лесна работа,те онези не разбират" и накрая като ти развали или счупи някоя част и ще си измие ръцете с думите: "какви боклуци били тези коли,как си карал с дефектни части колата,който е бутал там преди,той не си е свършил както трябва работата". и тн..............................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm: още в първия си коментар го написах.

Щом в доста сервизи ти отказват,ще се намери някой,който ще се бие в гърдите и ще ти каже "лесна работа,те онези не разбират" и накрая като ти развали или счупи някоя част и ще си измие ръцете с думите: "какви боклуци били тези коли,как си карал с дефектни части колата,който е бутал там преди,той не си е свършил както трябва работата". и тн.............................

Точно за това пуснах темата.Питам защо не се наемат да сменят маслото там,крие ли рискове и какви? Има ли сервиз където го сменят и знаят как става,без да се преебе нещо?

Само,че вместо много смислени отговори,получавам съвети като: не сменяй маслото'; или ще платиш за нещо което няма да знаеш дали е направено :stupid:

Че аз да не нося походно легло в багажника и да спя докато ми работят по колата :hilezh:

Както и да е,благодаря на всички за мненията.Ще сменя течността,вероятно без да източвам тази при помпите.В сервиз.

И не само това-ще продължа да я сменям на максимум 2 години.Ужас.Даже ще гледам,за да съм сигурен,че не съм си платил напразно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже ще гледам,за да съм сигурен,че не съм си платил напразно...

Настоявай да наблюдаваш като ти сменят течността,защото не можеш да си сигурен дали изобщо ще го направят.Ти няма как да разбереш,ще ти налеят чиста течност в казанчето и ще ти кажат това,което искаш да чуеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...