Jump to content

Всмукателен колектор за 4,2 40в


Мхаил Вйнов

Recommended Posts

Здравейте , днес след опит да си раздвижа клапите на колектора, които бяха тотално спекли повредих едната , счупих оста на която се захваща палеца който я движи някой има ли някаква идея за ремонт на този проблем , или колко струва нов колектор

Редактирано от Мхаил Вйнов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте , днес след опит да си раздвижа клапите на колектора, които бяха тотално спекли повредих едната , счупих оста на която се захваща палеца който я движи някой има ли някаква идея за ремонт на този проблем , или колко струва нов колектор

търси втора употреба че нов май беше доста голяма сума :bia: виж Спас от враждебна дали няма :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го играх този филм, ще ти снимам как ги отремонтирах. Правих си специална скоба за да ги извадя и раздвижа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я ский какво са ме посъветвали колегите, имах подобен проблем. Има и снимки, както и указания какво да правиш, ако оста се счупи.

tvard:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолектора се разглабя. Ако си счупил нещо вътре по добре да го отвориш и почистиш. Потърси колетори втора ръка. Като цена около 300 лв е втора ръка ако намериш за тоя двигател. Като отвориш колектора, после ти трябва гарнитура - трябва да е оригинална иначе ще имаш ядове. Оригинална има само с поръчка и мисля че беше около към 100 лв. Може със силокон да го направиш, не мисля че ще имаш проблеми, но вземи по хубав ( 30 лв).

В почти всички случай някой пипне ли по колектора нещо и клапите, ти го чупи. Ако ще ходиш при майстор по добре му стой на главата.

Обикновенно това спичане се получава като не се кара автомобила. Поне това аз намерих като инфо.

Ако си с автопилот имаш ли проблеми, защото тези клапи там играят роля също...

Ако и другите колеги могат да дадат мнение, че да се взимат превантивни мерки, преди ремонти по 500 лв.

Редактирано от ivanS8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото и на мен ми се въртеше нещо за струг, явно се получава , на автопилот някой път трудно се фиксира, иначе с него няма проблеми , но имам кратък спад на мощноста между 3200-3400 оборота. И наистина като я взех колата не беше карана около9 месеца

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а дали играят роля за разхода на гориво ако не работят коректно?

Даже си спомням ония ден исках да се включа бързо от една пряка в движението и дадох газ и нищо тръгнах леко и след малко почна да върви като хората дали може да е от клапите иначе игра в оборотите нямам просто в ниските имам чуство че не е като преди

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но предполагам тва може да се разбере с външен оглед или неможе и трябва разглобяване?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като е загасена вакумчетата стоят разпънати, щом я запалиш трябва да се свият. Ако продължат да си стоят разпънати имаш проблем.

пп Само трябва да махнеш пластамасовата кора на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така забива за момент след което си тръгва както трябва , при мен са тотално блокирали при събрани вакуми , вчера едната клапа я раздвижих и сякаш е малко по добре , но за съжаление другата и счупих оста и сега ще влизам в филми май

Редактирано от Мхаил Вйнов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като е загасена вакумчетата стоят разпънати, щом я запалиш трябва да се свият. Ако продължат да си стоят разпънати имаш проблем.

пп Само трябва да махнеш пластамасовата кора на двигателя.

прай ми впечатление че като пала сутрин при самото палене оборотите се дигат и след тва рязко падат се едно ще загасне после пак се качват и си стоят високи след тва сичко е нормално дали тва падане при студен старт не се дължи на тия клапи? :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А проблем с разхода на гориво забеляза ли или си беше нормално?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то градското даже не се коментира, стрнното е че и с 140км/ч и с 180-190 км/ч и то на магистрала на автопилот си ми харчи 14л

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мене е така до морето с 120-130 на места и повече 13 ми даде при тебе е по тежко купето така че 14 си е реален разход то зависи и от гумите де ако караш с некви баници ще е един разхода ако караш с 17-ки ще е друг :bia:/>

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, тука само за 40 клапановия ли говорим. На снимките от другия форум се вижда,че там има два вакума. При мен е само 1 и от време на време нещо позапича и го пръскам със смазка. Имам и малко по-висок разход. Има ли схема за 32 клапановия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимката във др форум се виждат два вакума отпред.За задния ясно. А ще може ли да ги раздвижа без сваляне на колектора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...