Jump to content

Audi A3 1.9 TDI 105 или 2.0 TDI


Recommended Posts

Здравейте колеги,нов съм тук сигурно сте писали хиляди мнения за мойте запитване,но бих ви помолил ако може да ме посъветвате за този автомобил.С две думи знам,че 2.0 дизеловия мотор на този автомобил след 2003 година (по-новото купе) е много проблемен и хиляди лелове за ремонти.Бих искал да знам малко повече за същото купе 1.9 дизел 105 коня... Разхода не ме интересува много.... интересуваме дали този мотор има "ряз" както другите ТДИ от старото купе, дали ако му сложа чип ще тръгне още повече и най-вече подръжката на мотора,защото ги гледам по 7000-8000 хиляди и откровенно мн ми харесва дву вратото А3.Първоначално се бях спрял на Бензиновото Турбо,но после се разобедих....Дайте мнение моля ви се БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО :)))) лек ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Не всички 2.0 TDI имат проблеми и не всяко 2.0 TDI от т.н. проблемни кодове двигатели непременно е проблемно! Това е най-разпространения двигател за модела (A3 8P) и съответно няма как да не четеш най-много за него. Отвори A3 8P раздела на форума и най-отгоре ще видиш тема "Всичко за А3 8P(A)". Прочети я и ще си отговориш на много въпроси.

2. Искаш да избягаш от ремонти за хиляди лева? Тогава за какъв чип говориш!? Купи си кола със желаната мощност от завода и забрави за подобни глупости!!! Няма по-глупаво от това да купуваш кола с намерението за чип при наличие на двигатели с мощност от 90 до 340 коня при A3 8P.

3. Цена под 10к за A3 8P, била тя и постна двувратка от първите години, мирише сериозно и поемаш огромен риск (отново темата за ремонтите за хиляди левове...). Ако искаш да имаш добра стартова позиция за избор на A3 8P събери поне 12-на хиляди. Със 7-8к ще вземеш това, което някой е подарил за експорт само за да се оттърве. Ско това е бюджета ти си точно между A3 8L и A3 8P - или трябва да събереш още за 8P, или да се замислиш сериозно за 8L като ще ти останат и пари за стягане и евентуални ремонти.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на скоро купих 2 голф 5-чки 1.9 тди 105 коня 2006г. от Германия.Едната я взех за 6600 евро другата за 7400 евро.Така че помисли какво ще вземеш за 6-7к. лева,и то ауди.Относно двигателя аз лично съм разочарован.Единственото хубаво нещо в този двигател е разхода.Иначе според мен е слаб и шумен двигател.След чип най вероятно ще стане готин за каране,но не бих сложил чип на такава кола за 6-7к. лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от очакванията. 105 коня са напълно достатъчни за купе като Голф / А3, а шумът е ясен - все пак е дизел и то PD...

И икономията си има цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз гледам точно тези а3 ки и се отказах от 2.0 TDI. Говорих си с майстори и хора които имат такива даже и 2007-8 година и пак си има проблемите с balance shaft module , пукането на глава и дюзите макар и по-рядко. Та това е напълно достатъчно да ме откаже и се ориентирах към 1.9 TDI , но sportback макар че и цената е с 3-4-5 хиляди над двувратите ,обаче и купето няма нищо общо. Покарах няколко 1.9 и за купето си върви доста прилично даже с пуснат климатроник и 3 ма човека в колата. Та както каза колегата над мене всичко зависи от очакванията ако не си състезател тия 105 коня ще са ти напълно достатъчни. Според мене ако попаднеш на поддържан 1.9 TDI няма да имаш някакви сериозни проблеми, та моят съвет е да търсиш такова ако искаш по-малко разходи по ремонти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей така не се научихте да четете темата за А3 8Р да ти кажа, търси си А3 8P 2.0 TDI с код на мотора ВММ вечен е, няма никакви дюзи, пукания и баланси!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вечни мотори няма. И да е друг кода се намират и такива с вече сменена глава, особено ако са внос от Германия. Но все пак 1.9 TDI така или иначе не е лош избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да за 6-7к и след това ще те боли глава :) 

ако удвоиш бюджета имаш реални шансове 

аз продавам моята кода на мотора е BMN 170 коня 

и аз като теб се колебаех м/у 1,9 и 2.0 но определено 2-ката си е 2-ка 

сега най-вероятно ще попиташ 

-А защо продаваш своята? :)

продавам я защото се очертава отново да пътувам към Германия и ако я продам ще си вкарам друга А3 с facelift но отново 2.0

Поздрави и успех в търсенето ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Колега, ще ти използвам темата за един въпрос. Харесах едно ауди а3 8п http://www.mobile.bg/11424274735355262, но ми прави впечатление, че е 2006г а не е с голямата маска ? Има ли такива или е блъскана най-вероятно и сменена с  обикновена броня...преди 2 седмици я видях колата там, но беше на 10500лв и просто като видях цената изобщо не загледах особено колата, сега я намалиха и звънях навити са да я дадат за 8700лв ако я удобря в смисъл аз толкова им казах, че мгоа да дам макс, дърпа се човека ама се съгласи ...утре отивам да я гледаме и много се чудя 

Редактирано от stefan91
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е хибридна - т.е. сглобена от поне 2, като бронята и волана са от 2003/2004-та.

За толкова пари - толкова - върната от Надин. 

Пък и на 126 000 км!  :stupid:  Ох, ох.... 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че се повтарям и потретвам, ама хора - задавайте си въпроса защо кола на (уж) 126 000 км и 2006-та с TDI и някоя друга екстра е купена за 3-4 000 евро!! 

Отговорът е ясен - била е в състояние, в което не си е заслужавало да се оправя, а само да се продаде евтино към третия свят и със сигурност не е била на 126 000. От там нататък - Блажени са верующите, че колата вече е "перфектна"! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че е удряна, не я прави автоматично и милионник.

 

Може да е била на 100 000км през 2009, да е стояла 2-3 години смачкана докато се продаде, после Бай Ганьо да я ремонтирал година и станахме 2013. След това и врътва 20 000км за 2 години и ей ти 120 000 през 2015. Не е нещо нереално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си зададох същия въпрос и така и цената малко повече би подхождала. Не съм сигурен обаче RNS-E дали се е предлагало 2003/2004.

 

@dhtj

Ама разбира се. Невъзможни неща няма. Може и бабата предишен собственик да не е била наясно с пазара и да я е подарила на джамбазина, пък той да е с топло сърце и да е решил да препродаде съответно.

Или пък в завода в Инголщат да е имало конспирация от недоволен служител подхвърлил стара броня и стар волан на производствената линия и колегите да не са обърнали внимание.

Всичко е възможно. Блажени са верующите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...