Jump to content

щека за А4 1.8 TFSI


carlessperson

Recommended Posts

Здравейте колеги, от днес вече съм собственик на A4 1.8 TFSI 2010

 

Имам един въпрос към вас - от къде мога да си намеря щека за мерене на маслото (не знам как излизат заводско колите, но на мястото за слагане на щека моята има някаква тапа и доколкото разбрах така излизат от завода, въпреки че в момента гледам че в сервизната книжка ясно е показано как се мери И със щека). Звънях в Porsche Sofia и ми казаха, че има щеки за 2.0 TDI, 3.0 TDI, 2.7 TDI, 3.0 TFSI и за 2.0 TFSI (за последното не съм особено сигурен) - абе всякакви други, но не и за 1.8 TFSI. Някой има ли представа дали щека, която е предвидена за друг двигател ще ми върши работа? Знам, че колата има датчик но предпочитам да разчитам на механиката в известна степен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, мисля да пробвам с тази за 2.0. Явно тръбата е същата така че би трябвало и щеката да върши работа. Доколкото разбрах някой е пробвал с тази първата на 2.0 и се е получило с някакви мм разлика, по принцип питах в Porsche sofia и тази част (06J 115 611 E) излиза като щека за голф, пасат цц, джета и разни други модели, не знам те с какъв двигател са но явно би трябвало да пасва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това е риск който според мен не си заслужава. Фактически слагаш метална пръчка в двигател. Сигурен ли си че не е по-дълга и няма да я изпраска някоя движеща се част?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си монтирах щека,нещо нямам доверие на този датчик.Всички знаем че какъвто и да е датчик винаги може да се скапе и да показва грешно .Мойто е 2.0 тфси засега между щеката и показанието на mmi няма разлика,нищо няма да се спраска ако вземете вярната щека

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това е риск който според мен не си заслужава. Фактически слагаш метална пръчка в двигател. Сигурен ли си че не е по-дълга и няма да я изпраска някоя движеща се част?

 

Ами то за тая пръчка си има отвор бе колега - принципно четах по чуждите форуми че при сервизиране и смяна на маслото в официалните сервизи ползват някаква щека да мерят маслото. Има хора които са го правили, просто щеката не трябва да стои вътре а да се ползва само при необходимост. Тръбата за щеката по номер е същата част като при моделите които са със щека - т.е. няма разлика в дължината, доколкото четах в нета е възможно да има някакви мм отклонение, но очевидно има хора които са го правили. И пак повтарям доколкото разбрах щеката не трябва да стои вътре, слагаш си я примерно в багажника и мериш при необходимост. Просто и аз му нямам вяра на тоя датчик - вади ми доста относителни показания. Докато съм на паркинга може да ми искара на мин. като искарам колата отпред като имаш предвид че и на двете места е на равно ми изкарва на макс. на мен поне ми прави някакви странни чатмаци и искам да проверя механично дали има някаква разлика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем щеката да си е на колата.Мойта я карам със боцната щека от септември миналата година.Тея двигателя не са някаква извънземна технология сравнени със по старите.Пак са купчина желязо която си има картер и масло в картера .Поръчвай ,слагай и само безаварийни километри и много радост с новата придобивка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Ако прочетете по-внимателно ще видите че става дума за слагане на щека за 2.0 на 1.8 двигател, която може да е по-дълга. Риска за който предупреждавам е ако се остави вътре и се запали двигателя. Риска е малък, но не е нула. При положение че стърчи и нещо я захапе отвътре пораженията няма да са малки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем щеката да си е на колата.Мойта я карам със боцната щека от септември миналата година.Тея двигателя не са някаква извънземна технология сравнени със по старите.Пак са купчина желязо която си има картер и масло в картера .Поръчвай ,слагай и само безаварийни километри и много радост с новата придобивка

 

Благодаря колега, искрено се надявам да са такива че имам леки притеснения вече ама дано да са неоснователни

 

CVT - тръбата за щеката за 1.8 и за 2.0 е същата и се предполага че е със същата дължина (прочети темата от английския форум която е пуснал колегата) - там пише, че самата част по номер (т.е. тръбата за щеката) е абсолютно същата както за 1.8 така и за 2.0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега, този линк по-горе аз го намерих, такa че го прочетох доста внимателно. Това което ми направи впечатление е че не трябва да се кара със забита щека. Освен това, това че тръбата е същата не означава че е дълга колкото самата щека. Може тръбата да си е по-къса и щеката да си стърчи, но на 2.0 двигателя да има повече място за нея.

Разбира се това са спекулации – никога не съм виждал прозрачен модел да двигател със забита щека.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Темата е малко стара, но тъй като и аз искам да си купя щека за същия модел и двигател - 1.8 tfsi, бихте ли споделили от къде сте купили щеката, колко струва и дали пасва? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а това да имаш щека опция ли е?

или всяка кола с ММИ е без щека?

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...