Jump to content

Амортесьори ???


Recommended Posts

... амортесьора не е само демпфер-той също поддържа масата на колата ...

Ако говориме за обикновените амортесьори, мисля че не си прав. Друг въпрос е какво правят "електрическите" амортесьори и тези с възможност за механична настройка на височината, чрез регулиране на нивото на долната чашка, на която лягат пружините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мога отговорно да заявя' date=' че моята кола се вдигна видимо след смяната на амортисьорите :roll: А дали я вдигат - незнам... Това е факт :shock: Верно е, че старите бяха МНОГО изпуснали, може и на това да се дължи, незнам :?[/quote']

tsvet40: за задните ли говориш?

задните амортесьори при FWD 80/90 са цял щтрут. там не е само пълнител, ами амортесьор със все чашка.. сещаш ли се сега как ти се вдига колата отзад след смяната? :)

тези за които говори verter са тези coil-over има ги в посо4ения сайт. там както обясни колегата Audi V6 се регулира положението на чашката веднъж и втори път preload-а на пружината с помощта на диск от горната и страна.. сайта е доста friendly и има интересни неща там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ford Probe-то беше с ел. амартисьори и имаш копче с което регулираш твърдоста им . Имам сега аз един въпрос - кога се налага смяна на Макферсона? И някой щте ми каже ли кой е дистрибутора на Боге

пич BOGE и SACHS са все на ZF.. в пове4ето слу4ай е едно и също вътре.

ще проверя кой ги внасяше официално и ще ти кажа в понеделник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Явно избора ми щте се насочи към БОГЕ , сега остава някой да ме светне кой е техния дистрибутор .

П.С. godo и мойте задни са си оригиналните на 210000+км и при това си мат щтемпел 1991 :lol:

Приятелю, аз в началото на зимата сложих предни БОГЕ, " гола вода", повярвай ми. Много са "меки" за тези коли. На хубав път, добре, но по паваж или жълтите плочки ще ми паднат пломбите, и удрят на шоковия тампон. Набутах се за тях с по 120 лв. единея+тампони +труд, прави сметка. Сега ще ги сменавам пак с по твърди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Боге ми дадоха цена 147лв  :schlaumeier:  :wink:  и ако верно не стават казвайте какво и откъде

Смятам да опитам с МОНРО. На АУДИТО на зет ми са такива и колота се държи перфектно на паваж и други неравности. Но това е мое решение, не те ангажирам с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MONROE в БГ за Рециклирани. За спрвка вижте колко пари са в другите страни. Не може тука да е 100 лв. преден за Ауди А6 Куаттро, и да дават 3 год гаранция. Сравних ги с BOGE... разлика балкан. Сега съм с BOGE и съм много доволен. Така че MONROE от БГ НИКОГА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

наи-доброто в момента наистина е боге за обикновена 80 не куатро 4 са около 430лв без пружини предни по 106 задни по окло 95-6 но пружините са по твърдо 98лв на парче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наи-доброто в момента наистина е боге за обикновена 80 не куатро 4 са около 430лв без пружини предни по 106 задни по окло 95-6 но пружините са по твърдо 98лв на парче

Ей, човече и тука си насрал!!!

За Ауди 80 В4 само газови амортисьори, защото има конструктивни недомислици в окачването и цените ми за колеги за различни от тези. И цените на пружините са много по-ниски от посочените от теб. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...