Jump to content

фурна и плот за вграждане


Recommended Posts

Това дали работи котлона или не лесно се проверява.Олиото дими при 240градуса е при максимум трябва да задими а на 250 има защита на самия котлон отдолу на керамиката.Силата се определя от ключа независимо дали е механичен електронен или сензорен.На максимум се включва директно и остава само на защитата.Ако пържите без видимо спиране на процеса всичко си е ОК.Индукционите са друга бира :hilezh: .Преди много време бях пуснал тема но нямаше интерес.Те са върха на сладоледа.Ползвал съм поне 5вида.От 3г. друг котлон нямаме и преди месец се развали.Трябваше да го оправя много бързо щото моята любима каза че котлона който ползваше бил много бавен.Всички традиционно имат много степени.Не работи като керамичните а много плавно се регулира мощността.Реагират веднага,температурната инерция зависи от дебелината на съда.Вече скара не ползвам имам си тиган квадрат с ребра и дебело дъно и от опит вече зная на каква мощност какво да пека и става като на скара. Съдовете трябва да са за индукционни котлони колегата е описал точно.Всички стари емайлирани тенджери стават но са тънки.Колкото по дебело е дъното е по добре,много равномерно загряване из цялото дъно. Да не се повтарям свършвам.Има промоции ако някой иска да пробва купува си за 30-60лв. и ако му хареса минава на по скъп и с повече функции.Стъклото се нагрява от съда и може да се опариш като се махне съда,при пържене на риба или нещо което пръска слагам ВЪРХУ и около котлона -амбалажна хартия или салфетка или някакъв памучен плат или рекламна брошура,след това смачквам и в коша.Ами питайте,не влияе върху здравето.Живи и здрави и напред с новостите,Горене направиха и индукционна фурна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 2 години на индукция сега ми се плаче на нормалния халогенен или какъвто се води плот. Има индукционни, които също включват и изключват при ниска мощност, но всички се увеличават и намаляват плавно от средата нагоре. Дори да се нагрее сами плот от тигана, всичко се охлажда в пъти по-бързо, това също много ме дразни на нормалните плотове, които греят силно много време.

Чудно ми е, че много хора не искат да минат на такива, понеже трябвали специални съдове..Аз не съм виждал тиган или съд, освен, ако не е нещо от 5 до 10лв макс, което да не става за индукция в последните 5 години поне по магазините. Явно или не знаят, или купуват най-евтините китайски съдове или са им много стари съдовете, но това го чувам най-редовно като оправдание. Цените на индукционните паднаха много, вече не са 2 пъти по-скъпи от другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще направя някой лични тестове, че оня ден един лук задушен уж да се запържи и като изключи котлона, само плуваше в олиото, без следи на пържене. Иначе бързо загряват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9-та степен се случва това, след като стане червен и изключи, спира пърженето

Няма по-голяма степен от това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече скара не ползвам имам си тиган квадрат с ребра и дебело дъно и от опит вече зная на каква мощност какво да пека и става като на скара. 

 

Как стават като на скара като мазнината няма къде да се отича (специално за месо и кайма говоря). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има в края по стените вдлъбнато каналче и на единия ъгъл има чучурче за изсипване на излишната мазнина.

http://www.lidl.de/de/ernesto-aluminium-druckguss-grillpfanne/p185359?fromRecommendation=true&scenario=also_clicked

Нещо такова с едно чучурче емайлиран и метална дръжка.Имам мерак за чугунен но е 200евро.

Имам едно такова на Beka чугун http://shop.gamaelit.bg/product/chugunen-tigan-za-palachinki-%C3%B8-27sm-satenirano-cheren-4txykog#ad-image-0

Супер е става за омлет палачинки  печене на каквото си поискате.Не съм го купувал ,един дото носят перални ми го подари.

По добро от индукционните котлони не съм виждал.Имам тенджерки за пържене и т.н.Всички са с дебело дъно и не са удобни за обикновени котлони.

При нас става точно обратното минем ли на други котлони ще е сложно с тези дебели дъна. :hilezh:

Успех на всички при нови покупки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като сложиш дебело дъно и ойде икономията и бързодействието на индукционния котлон. Може да си продължим дебата в съответната тема. От няколко месеца и аз имам индукционен котлон и май съм доволен. Въпреки всичко жинъта ползва газ.

Файда от чугуниеви съдове няма. Били са фешън преди 50 години но им е минало времето. Тия с тая ламаринка за 220лв да ходят да се гръмнат някъде. Баси и златните палачинки чугуниеви.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ние сме на фаза обзавеждане. Всичките ни приятели казват да вземем индукционни котлони, но женската част иска и от двата вида. Намерих някакъв плот, който е комбиниран ( 2-та котлона са индукционни), но идея си нямам, колко е качествен.

 

http://www.technopolis.bg/bg/Hobs/Built-in-Hob-ELECTROLUX-EHG-06341-FK/p/707564

 

:gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледам да използвам керамични тигани или чугун. Последно преди години уцелих един квадратен чугунен тиган в Икеата, за 10евро и си карам с него. Чудно ми е кой дава по 200-300лв за гол чугун. Иначе и при керамичните има различни цени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките ни приятели казват да вземем индукционни котлони

Каква е ползата от индукционното нагряване?

Аз виждам някои ограничения, но не мога да видя ползата.

 

Едит: сега прочетох по-внимателно мненията  и ще се коригирам - не мога да видя ползата от кулинарна гледна точка.

 

 

Още един въпрос имам - каква е ползата от плот с 4-ка котлони - като ползваш задните си удряш главата в аспиратора, като ползваш предните цапаш по пода и аспиратора не работи пълноценно. 

Не е ли оптимално двойка котлони, монтирани успоредно и по средата на плота?

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..

Още един въпрос имам - каква е ползата от плот с 4-ка котлони - като ползваш задните си удряш главата в аспиратора, като ползваш предните цапаш по пода и аспиратора не работи пълноценно. 

Не е ли оптимално двойка котлони, монтирани успоредно и по средата на плота?

Не.

Ползата е, че има 4 различни размера, избираш този, който е най-близък до съда, който ще ползваш. Освен това можеш да позлваш 2 по диагонал. В някои случаи, при един по-голям тиган например, съседния котлон е неизползваем. Освен това има абсорбатори, които са наклонени под 45 градуса, т.е. в предния край са доста високо. Освен това има и вградени, които са достатъчно мощни. За всички абсорбатори важи, че има достатъчно И оптимално мощни, независимо отпред или отзад се намира котлона ти. Ако готвиш нещо толкова пръскащо, че да цапаш по пода, то премествайки го на заден котлон явно цапаш цялата кухня и така или иначе има нещо, което не е много ОК и това нещо не е котлона. :lol:

В 13 годишната ми практика съм се убедил, и продължавам да се убеждавам, че когато имаш възможност (достатъчно място) да вградиш 4 котлона винаги е по-добре. Когато нямаш възможност (достатъчно място) вграждаш 2-ка (3-ка) котлони, малка миялна, малък хладилник, вграден абсорбатор, малка мивка, плитка перална машина и още куп компромиси. :)

Разбира се всеки конкретен случай има своята специфика и съществуват и изключения. 

Редактирано от Zaharieff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е ползата от индукционното нагряване?

Аз виждам някои ограничения, но не мога да видя ползата.

...

Бях противник но и аз се сдобих с един такъв след като ме зариби колега. Баса с него беше че КПД е 95% и аз не повярвах. Измерено е - факт!

Предимства:

1. Много високо КПД спрямо другите видове - следствие > много бързо завира водата. Ама готвенето е за същото време след това. Естествено.

2. Икономия на енергия пак следствие високото КПД. Ако ти дреме. Ние харчим бутилка газ за 14 месеца и явно котлони не ползваме.

3. Не вдига висока температура - може да се постели хартия под съда. Лесно почистване. Вероятно най-големия плюс.

4. Автономния вид е много лек и може да бъде поставен навсякъде или прибран без грижи.

 

Недостатъци:

1. Иска подходящи съдове (не бих казал специални). Старите емайлирани тенджери работят а в МЕТРО има страхотни комплекти тенджери за около 80 лв. Така че не е проблем. Кафеварките за такива са по-редки. Най-скъпа е подходяща тенджера под налягане. Около 100-150лв FAGOR примерно. И аз се сдобих с лидълски оребрен тиган подходящ за индукция. 30 лв. Прави много добри зеленчуци. Има накована стомана в дъното.

2. Регулирането не винаги дава точна възможност за избор на мощност но чрез температурната настройка общо взето се преодолява.

3. Може да изгори при вдигане на съда при работа.

 

Моя е за 100лв от МЕТРО 2200 Вата. Първия беше от ЛИДЛ на примоция за 50 кинта но не можеше да вдигне повече от 1100 Вата по прибор при обявени 2200 и го върнах.

 

Следва продължение. За гастрономите.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползата е, че има 4 различни размера, избираш този, който е най-близък до съда, който ще ползваш. Освен това можеш да позлваш 2 по диагонал. В някои случаи, при един по-голям тиган например, съседния котлон е неизползваем.

 

Освен това има абсорбатори, които са наклонени под 45 градуса, т.е. в предния край са доста високо.

Освен това има и вградени, които са достатъчно мощни. 

 

Разбира се всеки конкретен случай има своята специфика и съществуват и изключения. 

Има двойки със зони за оптимален размер, а има и индукционни - те винаги са оптимални:).

Има двойки и по диагонал (модулните на АЕГ), но ние не ползваме толкова големи съдове.

За да не се чудиш какво толкова много пръска и много мирише - панираме калмарчета в плитък тиган.

 

Имам най-мощния аспиратор на лекс груп, "каминен тип", включен към тръба фи160, която пък е вкарана в коминно тяло, монтиран на 60см от плота....има си дори естествена тяга.

При външен котлон изборът ни е или да мирише, или аспиратора да работи на 4-та (шумна) степен.

 

Та затова се чудя дали да не махна 4-ката и да сложа една двойка успоредно, по средата на плота.

 

КПД е 95%

Предимства:

 

 

Недостатъци:

 

Следва продължение. За гастрономите.

КПД-то е впечатляващо, но повече ме интересува КПД-то на фурната:)

 

Предимствата са ясни. Недостатъците ме притесняват. Съдове не ползваме много и не е проблем да се подменят, ако се наложи. Тенджерта под налягане я имам....всъщност май всички съдове са ни подходящи за индукция.

 

Има ли профи готвачи с индукция?

Чакам с нетърпение продължението за гастрономи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има двойки със зони за оптимален размер, а има и индукционни - те винаги са оптимални :).

Има двойки и по диагонал (модулните на АЕГ), но ние не ползваме толкова големи съдове.

За да не се чудиш какво толкова много пръска и много мирише - панираме калмарчета в плитък тиган.

2(3) размера винаги са по-малко от 4(5). :)  Дръж калмарчетата на задния котлон, аз каквото и да пържа го правя там.

 

Имам най-мощния аспиратор на лекс груп, "каминен тип", включен към тръба фи160, която пък е вкарана в коминно тяло, монтиран на 60см от плота....има си дори естествена тяга.

При външен котлон изборът ни е или да мирише, или аспиратора да работи на 4-та (шумна) степен.

 

Та затова се чудя дали да не махна 4-ката и да сложа една двойка успоредно, по средата на плота.

Лекс груп имат въздуховодна система за понижаване на шума и работи добре. Мощността на абсорбатора е недостатъчно условие за крайния успех, но виждам, че ти си наясно с това. :) В крайна сметка щом държиш - смени котлоните и прецени, очевидно си го решил. 

Моят съвет, от гледна точка на човек ползвал и 2-ки, 3-ки и 4-ки по няколко години, и вграждал стотици такива, го написах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го решил още, но понеже трябва да сменям плота се чудя дали да не използвам случая да сменя и котлоните.

За обезшумяващия кит на лекс груп - нямаше го, когато монтирах аспиратора, а в момента не мисля, че може да се обезшуми повече. Хоризонталната част от тръбата е увита във вата и затворена в кутия от картон. Вертикалната част е от многослоина ПВЦ тръба и тръгва на 160 още от аспиратора.

Просто архитектурните решения с обща дневна и кухня са една простотия с много недостатъци.

 

Ще използвам да те питам за мнение и по един такъв казус:

Понеже фурната е под котлоните се чудя дали да не я тунинговам и нея. Съвременните фурни духат напред.

АЕГ имаха преди години модел, при които можеше духането да се обърне назад и въздухът да излиза през "сифон" в ъгъла на техен плот 4-ка. За съжаление не се предлага вече и не мога да открия и точния модел.

Та мисля да запуша по-голямата част от отвора отпред и да обърна въздуха назад към шкафа и към плота, където да излиза през малка решетка в задния край - директно към аспиратора. За отпред ще оставя съвсем малко въздух, колкото да не прегрява предното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам да те питам за мнение и по един такъв казус:...

С какво мислиш да отведеш въздуха? Обикновен въздуховод ли?

Интересен ти е тунингът и в момента не се сещам дали нещо може да попречи.

Sent from my iPhone using Tapatalk 3.3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3. Може да изгори при вдигане на съда при работа.

Да напълно вярно,при едно условие - евтин.На АЕГ,Горене,Миеле и т.н. по 1000лв., не гори а спира.Вдигаш съда и спира,слагаш съда проверява и почва с малка мощност до зададената ,вдигаш спира веднага.Проба с Горене,Миеле и АЕГ.Горене имат някъде видео за реклама ,с половин тиган сложен на котлона,чукат едно яйце на ръба и върху тигана се сготвя ,а на стъклото си остава сурово.По интересното е че тигана е наполовина,а индуктора е кръгъл.Над индуктора качествените котлони имат тънък слой някаква топлоизолация около 4мм незная какво е като материал.ного е добра и не се загрява от стъклото което пък води до по високи температури на печене,пържене и др.Моя е с два IGBT транзистора в паралел и така работи много по пълноценно.Има много евтини варианти,пробвайте и ако го харесате си взимате нещо качествено ииии друго няма и да харесате,повярвайте.Успех :eusa_angel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1000лв? Ти шегуваш ли се? Колата ми не струва толкова.

 

От кулинарна гледна точка има предимство високото КПД което го кара да се държи като много по-мощен газов котлон. Примерно моя голям газов е 3 КВт по книжка. С КПД на газта 30% ефективно се ползват 1КВт върху съда. С КПД 95% индукционен 2 КВт ще вкара 1.9КВт в съда което е еквивалентно на много голям газов котлон от 6КВт. Който успее да овладее такава мощност ще получи и съответните ползи.

 

От друга страна температурата е ограничена на 220 градуса което ще повлияе отрицателно на високотемпературно готвене. Ако някой ползва такова.

 

Моя го взех от МЕТРО. Имаше два модела, евтин и по-скъп за 90лв. Скъпия победи със сензорното си управление което е зад стъкло. С идея за по-лесно почистване.

 

http://technika.bg/product/10684/induktsionen-kotlon-tristar-ik-6174.html

 

product_13447.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братовчед ми си е поръчал фурна и котлони на Miele, котлоните не били на очертани зони, а слагаш примерно тенджера и плота грее само под нея. Лошото е, че и съдовете трябва да са Miele. Като му я монтират ще тествам да видя как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горния линк който дадох е тъп интересен е тоя модел Folklig 4 котлона индуктивен :) от Икея техника не съм купувал за това питам дали има наблюдения някой?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братовчед ми си е поръчал фурна и котлони на Miele, котлоните не били на очертани зони, а слагаш примерно тенджера и плота грее само под нея. Лошото е, че и съдовете трябва да са Miele. Като му я монтират ще тествам да видя как е.

Надули са му главата с реклами.  :hilezh:

Плота му е с две нагревателни зони и не е разчертан за фасон. Да, грее под едно от двете места като индукторите са с диаметър 12 см по стандарт. Тенджерите няма значение какви са но ако ползваш ТУРБОдрън функцията е добре да са с дебело медно дъно. Общо взето нищо кой знае какво.

 

http://www.miele.co.uk/domestic/induction-hobs-1503.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...