Jump to content

Ламбда сонда 1.8Т


StarDust

Recommended Posts

Здравейте. Заминала ми е ламбда сондата,защото кабелите от буксата до средата са един вид изгорели и уплътненията са залепнали едно за друго и кабелите са оголени. И на ваг ком ми дава грешка за ламбдата "No activity". Гледах за номера, да взема същата, но намерих само 1J0 973 824. Доколкото разбрах, това е номера на буксата, не на ламбдата. Къде да намеря номера на ламбдата и някой знае ли каква е на 1.8T AGU 1998 година?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си в номера? Това е ламбда сонда от Поло!  :huh:

Иначе цената и нова от офиц. представителство е около 450 лв.

Можеш да намериш и доста по-евтини алтернативи, ето например съвместим модел на Бош за под 150лв...

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ми това е номера,който е на сондата като я сваля. Как да разбера коя е съвместима,да търся цена,която ме устройва.

Редактирано от StarDust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дал съм ти линк... вътре има таблица с номерата, на които отговаря модела на Бош, един от които е посоченият от теб.

Иначе както писах - пишеш номера в гуугъл и ще ти излязат доста резултати на различни производители. 

При всички положения втора ръка не си заслужава, все пак това е сензор, а не парче ламарина! Купи нов и то от утвърден производител.

 

П.с. И все пак да ти кажа - сгрешил си номера!! Ламбда сондата ти не е 03D 906 265, а 032 906 265! Според мен нещо не си довидял....
Това е номера за A3 8L (AGU), другият е за VW Polo. Възможно е да са еквивалентни, но все пак търси правилното! Спрямо таблицата за тази на Бош в ибей не са еквивалентни двете! Ако наистина е 03D, то някой е заврял каквото е намерил  :wall:

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мерси много за разясненията. Значи наистина тази ламбда, с която съм не е за моя мотор,защото номера,който дадох е правилен. Ако сложа ламбда с номер 058 906 265 C ще има ли проблеми. Да кажа и защо я сменям. На ваг ком ми дава грешка:

16518 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: No Activity P0134 - 35-00 -

Редактирано от StarDust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега - дадох ти номера на ламбдата за твоя двигател... Всичко друго е грешно!

За следващите моделгодини с твоя двигател има още 2 модела ламбда сонди, но за теб номерът е посочения и никой друг. Ти като искаш пак сложи този път от Skoda Rapid или Renault Megane - пак ще е грешна! Трябва ти 032 906 265 или съвместима с този номер на който и да е производител, точка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...