Jump to content

Здравейте има ли колеги с 2.5TDI(душегуба)в Русе?


radu81

Recommended Posts

Здравейте искам да открия колеги с Ауди С5,2.5 TDI в Русе!

Има ли такива мазохисти останали като мен в Русе?

За обмяна на мнения и информация и решаване на най главния проблем-Липсата за истински добър сервиз и майстор в Русе!

Извинявайте ако съм качил темата на грешното място,ако е така админа да я премести.

Поздрави на всички фенове на АУДИ!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Супер много ме е яд!!! :blush:

Очаквам нова среща на русенци!

А между другото съм на разположение на всеки,който иска да си полафим и обменим мнения,защото и аз имам много въпроси :hilezh: .

Че съм изпаднал в процес на търсене на майстор,който да не гледа 2.5 ТДИ като космическа ракета и още не успявам да намеря такъв.

Редактирано от radu81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега имам теч на масло околко 2те дюзи на левия капак.

Видях,че колеги са отстранили проблема със смяна на опръстените без да сменят целия капак.

Търся майстор,който му е ясно това,а не като последния,който мен ме пита какво да прави!!!

Имам също и една дразнеща вибрация на празен ход,и след всички изчетени подобни теми стигам до заключение,че симпомите са тампон на двигателя.

Ей,такива дребни неща за отстраняване!

Колата е S-Line супер запазена,и досега инвестирах много пари да отстраня всички недъзи на 2.5ТДИ,искам да отстраня всички дребни нещица.

Редактирано от radu81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уплътненията на дюзите не се продават самостоятелно, вървят в комплект с капака. По руските форуми тоя проблем го лекуват с някакви техни си пригодени уплътнения както и яко мазане със силикон. Но това е бял кахър, освен ако не ти се излива много масло от там...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не греша тампона трябва да се види с диагностика при мен имат датчик а омасления капак е детска болест даже е полезно за свещите - лесно се развиват.Под ж.п . моста по пътя за Басарбово има сервиз Ангел се казва маистора ако искаш го пробваи.Какъв е кода на мотора ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги!

Кода на мотора е AFB,най-обичания :hilezh: !

Колата е тотално обслужена заедно с всичките подгревни свещи преди 5 хил.км.

Масло пролизва много малко,но ме дразни защото се събира на кората отдолу и ми капе в гаража.

Имаше колега,който правеше тези опръстени и не се налагаше смяната на целия капак,но отдавна не си вдига телефона.

Ще е радвам ,ако имате ваш майстор,при който си карате и сте доволни да споделите! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам теч на масло околко 2те дюзи на левия капак.

Видях,че колеги са отстранили проблема със смяна на опръстените без да сменят целия капак.

Търся майстор,който му е ясно това,а не като последния,който мен ме пита какво да прави!!!

Имам също и една дразнеща вибрация на празен ход,и след всички изчетени подобни теми стигам до заключение,че симпомите са тампон на двигателя.

Ей,такива дребни неща за отстраняване!

Колата е S-Line супер запазена,и досега инвестирах много пари да отстраня всички недъзи на 2.5ТДИ,искам да отстраня всички дребни нещица.

 

със топло устойчив силикон като намажеш О пръстените спира да тече масло,но преди това трябва хубаво да махнеш и изчистиш маслото защото няма да хване силикона. мойте ги минах така и спряха да текат.и както каза колегата вървят с капака пустите му гумички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да точно колега мерси!

Аз понеже не съм го правил и не смея да бърникам!

Едно време правих основен ремонт на Москвича,ама на Аудито не смея да вдигам капака.

Второто е търсих силикон,намерих само червен.

Бих се радвал да я закарам на човек,който разбира.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз взех от WURTH силикон вярно скъп е но съм доволен.всичко що тече по тоя мотор,а то не е малко съм го минал с тоя силикон и за сега нямам ядове.

мойта я правихме аз и един приятел които има сервиз -на търговията се намира.

Редактирано от Jordan Atanasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да капе във гаража няма да е само теч от капаците,поне така си мисля.Капаците си вървят с тез о-пръстени,иначе ги мажат със селикон и проблемите около тях спират.Ако ще оправяш течове,сменяй всички гарнитури и семеринги заедно за да ти е мирна главата.Аз направих така и сега нямам проблеми сега.Също така е хубаво да си смениш и филтъра на картерните газове,защото от него започват всичките главоболия около въпросните течове. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мотора е проверен тече само от там.

Филтъра е единственото нещо което не съм сменил по този мотор.Ама то и аз рядко я карам 20 км за седмица,но понеже ще се прави скоро едно или две пътувания до Немско искам да си е ок.

Този майстор,който търся искам да оправи теча и да смени този филтър.

Просто досега нe намирам точният майстор в града.

Иначе колата е проверена,цялостно обслужена и чипосана във Варна от Иво-Ifidik,но не мога да я карам за всяко дребно нещо до там!

Ще търся все ще излезе нещо при нас.Ако не я захващам сам да я мацотя :hilezh::hilezh:

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами за филтъра ще трябва да откачиш тръбичките на гнп-то и да внимаваш да не ги пукнеш по време на махането или по време на слагането от много пренатягане.. и после да обезвъздушиш всяка една тръбичка.самия филтър е на мисля 3 болтчета по спомен маха се нагоре и слагаш пластмасовия по същия начин.

Редактирано от Jordan Atanasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно-мерси колега :zustimm: миналата зима се спомина ГНП то и докато го отремонтираме една седмица палих сутрин с обезвъздушаване мамата ми се .....като внимавам да не  изгори като остане без нафта помпата .Що теми изчетох и що клипчета изгледах покрай тая кола. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...