Jump to content

Зареждане на акумулатора А3 1.6 АКЛ 98г


mangusta083

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имах проблем със зареждането на акумулатора  и след дълго търсене смяна на релета т.н се оказа че пластината която прави моста за зареждането на акумулатора се е прекъснала.. Та питането ми е тези пластини продават ли се по отделно или върви целия блок. В момента съм направил мост с кабел но ме е страх да не почне да нагрява и би ли било проблем ако вържа кабела от алтернатора директно към плюсовата клема ?

 

02032015087JPGfj3IOWg_thumb.jpg

Редактирано от mangusta083
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това е бушон, а не пластина!!!

 

image.png

 

 

Провери си по книжка с каква стойност трябва да е и тичай към Порше. Цената на бушона е 6 лева! Ето ти и номерата, в зависимост от амперите на бушона:

image.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега там често има слаба връзка между кабела и кабелната обувка и за това много често там е разтопена пластмасата.Аз лично го имах този проблем но го хванах навреме защото не ми зареждаше достатъчно и калаидисах кабела към обувката.Хубаво е да си ги огледаш дали са почернели и дали греят след каране на поне 20-30км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този тип бушон не гори от слаба връзка. Той е силовак.

А иначе профилактично може да си почисти връзките. Но от тях ще има недозареждане и ниско напрежение, а не изгаряне на бушона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...