Jump to content

Ауди А3 - Дебитомер - капут


Recommended Posts

Никъде не виждам стойности от рода на "Дебитомер искано" , "Дебитомер реално" , "Положение на педала на газта в %-ти". Има само една група дето за дебитомер има ХХg/s и тва е :wall: Или аз не гледам каквото трябва или при мен всичко е различно... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 109
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според моя скромен опит, индикацията на ламбда сондата и впръскването на празен ход нещо не са в нормите. Като държа да отбележа, допира до този мотор ми е много повърхностен.

И вентилацията на резервоара не работи, скрийншота веднага след изфорсирване ли е направен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я ми обясни притесненията си по точно и как смяташ че трябва да е по принцип. А за вентилацията на резервоара нямам идея за какво точно става дума, но не е след изфорсирване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ме филмирахте вие. От дебитомера къде отидохме чак. Вентилации, времена... То са видя че няма да един проблема май ама айде...

някакъв лог на свободен ход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дебитомера работи.Но лошото е мисля,че отчита повече и по неговите показания сместа е много богата.Затова на 7-ми канал ламбда контрола е -22%.А когато са такива големи корекциите на "+" или "-" N80 не се запуска от компа.Виж на празен ход на 7-ми или 8-ми канал без да даваш газ и на загрял мотор корекциите така ли остават или след 20-30 секунди почват да се въртят около нулата .Може на снимката да е било моментно състояние. После логни на 2-ри канал и с пълна газ тествай на 2 скорост дебитомера.Ако имаш къде може на трета до поне до 6000об без да отпускаш газта.Показанията трябва да са около 100г/с .Ограденото с червено е само за автоматици в 3-та колонка и с ръчни скорости винаги трябва да е 0. 2-ра и тя е добре да е 0,но не са показанията от дебитомера,няма какво да търсиш там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

autorazsipnik Е поне нещо схванах тоя път. Относно корекциите на ламбда контрола винаги са си такива. Няма значение със или без да подавам газ. 20-30 колкото щеш секунди. Винаги си седят такива големи стойности. Дано си прав за това че причината за да не се пуска Н80 е именно тези стойности. Поне един проблем по малко дет се вика. Иначе какви стойности трябва да извежда на тази група за да се сметне че клапана работи коректно? А какво ще кажеш за това което казва колегата RaDi_b4 относно времената на впръскване? Там има ли проблем или всичко е наред? Ти с такава кола ли си и знаеш ли? Иначе по горе съм качил един лог файл който е на празен ход до около 5500 оборота. Най голямата стойност за дебитомера е 31г/с, но не знам до колко е правилно това да се мери на празен ход. Кое те наведе на мисълта че дебитомера отчита повече? И има ли изобщо някъде където да се види искано количество въздух и получено количество въздух примерно като в тази статия: http://www.tdibg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=86&Itemid=31 или при мен се вижда само това което съм показал и като гледам май е получено количество въздух?

ПС: И още един въпрос... Има ли значение тея измервания дет ги правя дали са на бензин или на ГАЗ? Щото май като наблюдавам навсякъде всичко е еднакво стойностите не се повлияват от това на какво съм в момента на измерване.

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е проблема да идва от буксата или кабелите. При мен проблема идваше точно от лоша връзка (счупено захващане) на самата букса Стойностите на G70 са в четвъртото поле на Group 2 и трябва да са му 2 и 4 g/s, тоест изглеждат в норма.

 

Трети пин е захранване и с маса от двигателя една тест лампа би трябвало да светне. Според Елза се правят се още няколко теста преди са заключи, че G70 e за смяна.  Адаптация на дросела е направена предполагам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зачетох за твоя мотор и пише ,че ниските стойности на ламбда контрол може да са също от блокирал N80 отворен,демек от бензиновите пари да обогатява много или дефектен дебитомер.Това ми се вижда малко нереално чак толкова ,но ако искаш го провери.Ако смуче през него без да "цъка"докато работи мотора или с изкарана  букса,значи е останал отворен.Пише още няколко причини,които пренебрегвам засега.Дебитомера.не го мери на празен ход,а както е описвано доста из форума.Виж му и максималните стойности,за да се изясни донякъде.Тествай на бензин,за да си сигурен. "искани" и "актуални" стойности няма как да се видят при теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравейте Колеги. Вчера направих два лог файла. Прикачам ви ги. Разгледайте ги и си кажете мнението... е стига да съм ги направил кадърно де :)

Първият е на 2-ра, 3-та и 4-та предавка и газта до долу без да отлепям педала от тенекията.

Вторият е на 3-та и 4-та предавка отново педала до долу.

Виждам доста странни стойности на места, но все пак Вие си кажете мнението :)

 

ПС: Логовете са правени само на бензин.

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам стига почти 100 като стойност дебитомера, което до колкото знам не е крайно зле, но добра стойност е над 100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Добре нека и някой друга да си каже мнението. А за другите показатели от тея 3-те канала какво ще кажете? И особено на N80?

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е клапана за бензиновите пари, който се намира около филтърната кутия, поне при мен. Просто се заслушай дали го чуваш да цъка. Ако въобще не го чуваш никога да цъка значи не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мисля, че при дебитомера може да се говори за "крайно зле" и "не съвсем крайно зле". Или работи като хората - или не! Ако сега е "не съвсем крайно зле" при други атмосферни условия ще е "крайно зле"!

Няма междинно положение!

 

Но на мен лично ми е трудно да разчета от това някаква диагноза... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първия лог си мисля,че няма някакви  нередности и дебитомера си е в норма.На втория ми е интересно защо ламбдата започва да отчита по-бедна смес до края на теста. За N80 се виждат показанията , които  компа му задава.На 98,8% си е отворен  нацяло при пълна газ както е нормално.Вероятно самия клапан отваря щом на 7-ми канал се изменя коефицента в последното поле.Въпроса е дали не остава отворен ,което на празен ход оказва влияние и поради това да се появяват тия -22% на 7-ми канал.Провери ли го?

Редактирано от autorazsipnik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно да ти кажа не съм го проверил. Днес гледах за него в Ауто дата-та. Не съм се заслушвал в него дали цъка или не. Само помня че допреди около 5-6 месеца си цъкаше. В ауто-дата пишеше как се замерва и ще го прегледам. От писаното там ми стана ясно че на изгасен двигател трябва да има между 22 и 30 ома съпротивление м/у двете му крачета. А по какъв начин този клапан оказва точно влияние за работата на празен ход и какво причинява?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво влияние ми оказва този клапан когато карам на газ. Щото той е от бензиновата система и реално погледнато едва ли има нещо общо с ГИ-то

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логично ... същата работа която върши и на бензин ;)

Газовата ти уредба (ГИ) единственото което прави е да модулира сигнала от бензиновите дюзи в сигнал за газовите.

т.е. клапана обогатява сместа в определени условия, като подава бензинови пари ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок. Разбрах Клапана е важен и като работи на газ. Замерих го между двата пина и има съпротивление 27.3 ома, а на буксата както трябва към 1-ви пин и маса идва волтажа от акумулатора. Обаче от вчера насам има някакъв проблем, който сега хващам. Направих два лог-а. Единият е на празен ход а другият по големия е на каране из града. Ламбдата нещо блокира сякаш!? И тоя клапан от време на време май и той забива на 0 но понякога работи и ламбда коректора от -22% си става 0. Погледнете логовете и си кажете мнението. Качвам и една снимка която е от Vag-Scope. Правена е с лога на празен ход.

Prazen hod.xls

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя файл го имам. Именно ти ми го беше дал преди около 1 година. Какво по точно имаш в предвид да погледна в него. Ориентирай ме като страница примерно, щото и аз се пуля на него от 2 дена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

И другото, което забелязах е: Пуснах един лог като си тръгвах от работа. На студен двигател и карах така докато се прибера. Отначало има промяна в стойностите които отчита сондата. Клапан N80 не работи. Когато достигна температура 91.5 градуса, N80 вече почва да сработва тук там, но на места спира. И във този момент когато температурата е 91.5 градуса, сондата сковава и изправя чертата. Седи само на една стойност и никакви промени нито с подаване на газта нито на празен ход. Та по тази причина имам 2 въпроса:

 

1. Какво би могло да накара сондата да забие и да не коригира стойностите си освен ако не си е заминала?

2. Тоя клапан N80 - зависи ли му управлението от сондата или сондата зависи от него и също така какво би накарало той да спира на моменти и да седи на 0% и след като я изрежа и изчакам да нормализира оборотите чак тогава отваря и на празен ход седи на 2%?

 

Можете да разгледате точно това за което обяснявах по горе - от студен към топъл двигател

 

ПС: сори че ви занимавам и затрупвам с някви големи логове, но все още не мога да се ориентирам, от къде да почна да сменям щото всичко е цифра и не мога да си играя на тука има тука няма. Нещата които съм набелязал са Сонда, Дебитомер, N80. Остава да реша кое да е първото и възможното като проблем. Единствено на Дебитомера има записана грешка.

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Някой ще каже ли каква може да е причината сондата да блокира когато двигателя достигне работна температура. Айде че не ми се сменя всичко :(

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...