Jump to content

ауди а8


phantasm

Recommended Posts

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ти почни да поддържаш а8 па да видим дали няма разлика с а6 :birthday: Тва е абселютно невярно да не говорим като паркираш пред сервиза и "майсторчето види :o кво караш започва да ти се радва и т.н

Пък точно за а8 2.5 ше и доиде дюшеш :bia: разбирам сектанство ама чак толко :puke: айде стига такъв потопен кораб на 10 +години ще е на мин 300 х км тези които не са струват пари и то колко 2 а6 ци та ако некои ми каже че душегубчето е във форма както и да е подържано след тоя пробег няма как да повярвам тва не е онзи вечения петак. Въобще не искам да отварям дума пък как върви на а8 с тоя мотор че направо е подтискащо ако е хавтомат направо ше има проблеми с междуградските автобуси и тролеите в града :lol:

Колата е великолепна за годините си и с друг мотор направо перфектна...

абе човек ква секта та гони аз досега не съм имал ауди но тва е ебахти машината вътре е кораб бе :o а6-така си е каруца такава ако ми харесваше за а6 щях да питам

пък и аз не съм састезал да ми трябват 200 коня стигат ми толко да ме движи . а ти явно си рейсар и 150 коня ти са малко ? ама пък що си със 1.8 ? :lol:

добре а колко е смяна на някаква част да сравна с сегашната ми кола примерно колко струва тампон на мотора , водна помпа нещо такова не консумативите ??

кви сте 2.5-дизеломразци :lol:

Редактирано от phantasm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, имам А8 2,5 тди 98г куатро от 2004г. С една дума - бягай далече, освен ако нямаш много излишни пари. Досега сигурно съм дал 15 000 лв по ремонти.

То не беше скоростна кутия 3500,- лв, резервоара едвам съм оправил(подкачаща помпа, не помня цифрата), еърбега все нещо му имаше, рейка, течове по двигателя, турбини, термостат( смяната му беше 400лв само труда), да не говорим ремъците и ролките колко са скъпи и трудни за смяна, ходова част слаба, и още други неща. Като имаш предвид, че колата е карана много внимателно - всяка сутрин я чакам да загрее, никога не е вкарвана в червените обороти, най-много 3000 об. и то за малко. Бавно съм минавал по дупки, волана го въртя в движение, а не на място, не я карам с повече от 160км/ч, и то много рядко, 140км/ч е моята скорост на магистрала. Добрите страни са - комфорт, проходимост, стабилност.

Постоянно трябва да и се прави някакъв ремонт, писна ми вече. Ще я покарам още малко, заради многото вложени пари и после с кеф ще я махна(ако мога). И съм говорил с други собственици на такива осмици - няма един, дето да е доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо искаш да кажеш за 725ТДС ли?

Едно не мога да разбера защо всеки път правиш полемики м\у двете фирми особено като тука не съм споменал "любимата" ти марка ? :lol:

абе човек ква секта та гони аз досега не съм имал ауди но тва е ебахти машината вътре е кораб бе ;) а6-така си е каруца такава ако ми харесваше за а6 щях да питам

пък и аз не съм састезал да ми трябват 200 коня стигат ми толко да ме движи . а ти явно си рейсар и 150 коня ти са малко ? ама пък що си със 1.8 ? ;)

кви сте 2.5-дизеломразци :lol:

Не с 1.8 а със о.8 см3 :flipoff: направо като си отворя предния капак се чудя къде е двигатела :ja:

Дизеломразец що бе аз съм му най-големия фен ама чесно казано нищо не разбирам аз 2.5 съм го виждал само на картинка :les:

Опитвам се тактично да ти кажа че ще направиш малко несполучлив избор САМО относно мотора другото в тая кола е прекрасно и си заслужава от където и да погледнеш + че парите са си твои и ако имаш повечко излишни не означава да ги хвърляш залудо тва е останалото е до късмет ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, имам А8 2,5 тди 98г куатро от 2004г. С една дума - бягай далече, освен ако нямаш много излишни пари. Досега сигурно съм дал 15 000 лв по ремонти.

То не беше скоростна кутия 3500,- лв, резервоара едвам съм оправил(подкачаща помпа, не помня цифрата), еърбега все нещо му имаше, рейка, течове по двигателя, турбини, термостат( смяната му беше 400лв само труда), да не говорим ремъците и ролките колко са скъпи и трудни за смяна, ходова част слаба, и още други неща. Като имаш предвид, че колата е карана много внимателно - всяка сутрин я чакам да загрее, никога не е вкарвана в червените обороти, най-много 3000 об. и то за малко. Бавно съм минавал по дупки, волана го въртя в движение, а не на място, не я карам с повече от 160км/ч, и то много рядко, 140км/ч е моята скорост на магистрала. Добрите страни са - комфорт, проходимост, стабилност.

Постоянно трябва да и се прави някакъв ремонт, писна ми вече. Ще я покарам още малко, заради многото вложени пари и после с кеф ще я махна(ако мога). И съм говорил с други собственици на такива осмици - няма един, дето да е доволен.

Колега къде ти смениха термостата за 400лв ??? Май не само не си случил и на автомобил, ами и на майстори . Аз пък всички които си подържат колите на места, където хората са специалисти, не съм чул да се оплакват от проблеми. И колко са скъпи ролките и ремъците ? колкото при А6 толкова са и на А8. В момента около 1000лв с водната помпа, термостата и труда.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а щом ауди а8 е толкова зле бмв 725 тдс 2000г по читаво ли е ?

да видим сега ауди клуб дали ще си защити своето

Редактирано от phantasm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТДС е скапан също толкова защо въобще ги гледаш като има 730Д с минимална разлика в цената. Ауди в тея години нямат такъв мотор седмицата е доста по-динамична кола и предлага по-спортно усещане + определено по-добра возия.

-зимата само в гараж или с чисто нови гуми за 2000лв и лекичко :hilezh:

-цените на резервните части са доста солени

- интериора е :hilezh: абе не е свет удобен и функционален ама е :lol: сравнен с на а8 в тея години

Как да ти кажа според мен и двете коли са много хубави проблема е в моторите и на двете и двата не са стока единият пука глава без значение как се кара има добър шанс да не пали топъл помпата е л..но стар и харчещ за душегуба пък просто нямам думи :hilezh:

Виж други мотори пък и покарай ако ти се отдаде шанс сам да добиеш представа че с описание ако ставаше :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имали сме в семейството чисто нов 525тдс още от както излезна , едвам го изкарахме да стигне до 120 000км....... предполагам при седмицата няма да е нещо по-розово.

иначе за а8 с 2.5 двигател не мисля че ще е особено лесно да намериш запазена на малко километри , това е лимузина която се кара много ама МНОГО , тия дето са на по 100 000км сещай се колко са хубави.

иначе 2.5 съм имал а4-ка , естествено и правих кобилици , валове , повдигачи и т.н. ремонта е 4000лв почти.

Нафтовата помпа на 2.5тди е със слаба електроника - ремонта е от 800 до 1000лв без ГАРАНЦИЯ.

Нафтовата помпа се преебава и колата спира да пали като е загряла - за това ми взеха мисля към 400лв

Окачването почти нищо не съм правил , но не съм я и карал много.

Обслужването мисля ми излезе към 1300лв всичко без термостата , понеже майстора каза че всичко му е наред а аз съм прост и го послушах , после го правих на ново.

Като вървене обаче предполагам а8 ще е отчайващо с тоя двигател , а4-ката беше с чип до 180к.с. и пак имаше какво да се иска ........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТДС е скапан също толкова защо въобще ги гледаш като има 730Д с минимална разлика в цената. Ауди в тея години нямат такъв мотор седмицата е доста по-динамична кола и предлага по-спортно усещане + определено по-добра возия.

-зимата само в гараж или с чисто нови гуми за 2000лв и лекичко :)

-цените на резервните части са доста солени

- интериора е :( абе не е свет удобен и функционален ама е :hilezh: сравнен с на а8 в тея години

Как да ти кажа според мен и двете коли са много хубави проблема е в моторите и на двете и двата не са стока единият пука глава без значение как се кара има добър шанс да не пали топъл помпата е л..но стар и харчещ за душегуба пък просто нямам думи :rolleyes:

Виж други мотори пък и покарай ако ти се отдаде шанс сам да добиеш представа че с описание ако ставаше :)

не знам аз съм си наумил да си взема лимузина и това ще направя. искам задължително да си взема а8 може би 7мица отвътре е по компромисно но бива, за мерцедес няма смисъл да се оглеждам те са луди цени но просто на тея мотори по 3 литра не им ли е голям разхода ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То разхода не е определящ за такава кола , пък и ти колко километра ще минаваш с нея.

Имам един приятел които имаше 2.5ТДи на а8 автоматик и харчеше 14-15 в софия и около 10 извън. Личният ми душегуб даваше 11-12 ръчка градско на а6 :)

ЗА 3л дизел на БМВ мога от първа ръка да споделя :respekt: Първо няма нищо общо като вървеж сравнен с тоя умрелок 2.5 моята по книжка и дават 12.2 4х4 автоматик комби реално харчи 13-14 извън 7-10 зависи как се кара с 10 л почти никои не те изпреварва :( не вярвам да очакваш по-нисък разход пък и да искаш няма как да стане освен ако не караш с 80 тогава е реалистично около 5 л

На 7-ма серия върви също много добре а разхода дори е по -малък като цяло имат скъпи чарколяци тва и за двете важи и са много карани коли ако са подържани на ниво ок ако ли не покупната цена ще е нищо сравнено с поддръжката за 2-3 години ползване. Като се има предвид че са на по 10 г залагам на проблематичност. Поне за 3-я дизел на БМВ мога само хубави неща да кажа имам трима познати и всички са на почти 300х км нямат ядове за сега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

и ква е разликата в поддръжката м/у а6 и а8 точно никаква

..

Даже на а8 е по евтина. :hilezh: :hilezh:

А бе оставете го да си купи а8 с 2.5тди или 725. По убаво от това сам да пробваш нема :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И съм говорил с други собственици на такива осмици - няма един, дето да е доволен.

ами хубаво, ама аз пък съм мега доволен

колата е лъскачка

вози супер добре

двигателя след лек ъпгрейд става отличен за каране

не съм имал 1 година никакви затруднения с колата...

и да - купувал съм си я лично от германия от частно лице

точно на 140к км.

така че всичко зависи от тебе си

ако клъвнеш на "оферта" си е твоя проблема после

ако сам се вземеш в ръце без да те шътка някой - очаквай един чудесен автомобил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама твоята беше на реални километри, нали ?

да, както съм и написал

затова дадох и оферти в кавички

щото у тая държава все оферти, и все прецакани от тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам аз съм си наумил да си взема лимузина и това ще направя. искам задължително да си взема а8 може би 7мица отвътре е по компромисно но бива, за мерцедес няма смисъл да се оглеждам те са луди цени но просто на тея мотори по 3 литра не им ли е голям разхода ?

Ако имаш възможност търси А8 180к.с. след 2000 година. Тогава повечето от недостатъците при първата серия на А8 и при 2.5 са отстранени. Изобщо не слушай какви ги разправят тук , един който е случил на умрял 2.5 150к.с. ТДИ и сега го плюе по целия форум и още няколко други които никога не са имали такъв мотор. След ъпгрейт този мотор става много приятен за каране и изобщо няма да почустваш липса на тяга. Още повече А8 е с алуминиево шаси и не е много повече на килограми от А6, нищо ,че изглежда кораб. Намери си читав сервиз, където да я закараш да я погледнат преди покупката , а и да я подържат след това и няма да имаш проблеми. Задължително условие е , да се занимават с Ауди и поне някой от майсторите да притежава. Това е най-важното за адекватна подръжка след това. Препоръчително е с първоначалното обслужване да направиш и една ревизия на турбината, което е към 150 лв , за да си спокоен и да нямаш проблеми с нея за в бъдеще.

Трябва да запретнеш ракави и да се впуснеш в търсене на пазена и подържана кола, иначе проблеми освен че пука маркучи на турбото и и си разтропва предницата през 40-50000км. няма(ремонт около 700-800лв.)!А за возията и вобще всичко което тази кола притежава....Нямам думи :hilezh::hilezh::hilezh::angry:

Съгласен ! Да уточня , че подмяната на цялата предница е толкова, а 40-50000км са солиден пробег за нашите пътища, че да се нарече окачването слабо. Има вариант и след като се подменят старите носачи да се рециклират и да има човек още един комплект .

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... за 20 дали мога да намеря пазена на не много километри ?....

Като падне акциза след нова година за тия пари си зимаш 4.2 и си слагаш един убав ГИ и казвай на ляво и надясно как те е срам да заредиш на газ станцията, а кефа си го оставяш само за теб. С такава кола, като идеш до морето без да спираш ще се чувстваш отпочинал, а другите ги остай да си карат евтините коли със скъпата поддръжка. :hilezh:

Даже на а8 е по евтина. :hilezh::angry:

А бе оставете го да си купи а8 с 2.5тди или 725. По убаво от това сам да пробваш нема :)

Ша и сложи 1.8 тръц с чип и ша стане самоует :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като падне акциза след нова година за тия пари си зимаш 4.2 и си слагаш един убав ГИ и казвай на ляво и надясно как те е срам да заредиш на газ станцията, а кефа си го оставяш само за теб. С такава кола, като идеш до морето без да спираш ще се чувстваш отпочинал, а другите ги остай да си карат евтините коли със скъпата поддръжка. :hilezh:

Ша и сложи 1.8 тръц с чип и ша стане самоует :hilezh: .

Глупости, 2.5тди е супер оферта еле па на а8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.........

Точно за такова 180 коньово мисля да се оглеждам след нова година живот и здраве. В краен случай ша е некое 4.2 с газчица, ако му преживея годишния данък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като падне акциза след нова година за тия пари си зимаш 4.2 и си слагаш един убав ГИ и казвай на ляво и надясно как те е срам да заредиш на газ станцията, а кефа си го оставяш само за теб. С такава кола, като идеш до морето без да спираш ще се чувстваш отпочинал, а другите ги остай да си карат евтините коли със скъпата поддръжка. :hilezh:

За какво 4.2 и после ГИ и т.н., да не говорим , че аз до ден днешен читаво такова на тоя мотор не съм виждал направено. Има 3.3 дизел за целта, който е невероятен за каране и като динамика е супер. Ако някой ден реша да си купувам такова А8 ще е с този мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за такова 180 коньово мисля да се оглеждам след нова година живот и здраве. В краен случай ша е некое 4.2 с газчица, ако му преживея годишния данък.

АКо си вземеш дизела 111 сигурно ще ти присветка с къси-дълги :hilezh: 4.2 с ГИ е супер оферта, кой не го блазни.

За какво 4.2 и после ГИ и т.н., да не говорим , че аз до ден днешен читаво такова на тоя мотор не съм виждал направено. Има 3.3 дизел за целта, който е невероятен за каране и като динамика е супер. Ако някой ден реша да си купувам такова А8 ще е с този мотор.

Айде стига глупости. Бигаз си имат изпарител до 280 kw ( те са два слепени доколкото съм видял) и при правилна настройка не виждам какви проблеми може да има. Единствения проблем е монтажа някой да не ти го претупа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Има вариант и след като се подменят старите носачи да се рециклират и да има човек още един комплект .

А8 с рециклирани носачи... безценно. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А8 с рециклирани носачи... безценно. :zustimm:

Много може да се поспори , дали рециклирани оригинални отстъпват на некви с неизвестен произход произведени в някой гараж...

Айде стига глупости. Бигаз си имат изпарител до 280 kw ( те са два слепени доколкото съм видял) и при правилна настройка не виждам какви проблеми може да има. Единствения проблем е монтажа някой да не ти го претупа.

Може да има всякакви, ама това е в сферата на теориите и предположенията. И аз тези които съм виждал са били с 2 изпарители и нито едно не работеше като хората. Тук може да се изкаже компетентно Машината по този въпрос или някой който е в час с инсталации на ГИ

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като падне акциза след нова година за тия пари си зимаш 4.2 и си слагаш един убав ГИ и казвай на ляво и надясно как те е срам да заредиш на газ станцията, а кефа си го оставяш само за теб. С такава кола, като идеш до морето без да спираш ще се чувстваш отпочинал, а другите ги остай да си карат евтините коли със скъпата поддръжка. :blink:

Ша и сложи 1.8 тръц с чип и ша стане самоует :rotcol: .

аз съм на морето

хаха така че по удачно е на планината :angry:

4.2 куатро идеята е пълна селска история. първо тук няма качествени майстори и второ от газта колата върви до едно време след това става на лайна. и като тръгна да я продавам какви пари ще и взема на 4.2 с газчица? аз лично никога няма да си купя кола карана на газ , особено пък в българия

а този мотор 180 кс е по- новият 2.5тди така ли?

Редактирано от phantasm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а този мотор 180 кс е по- новият 2.5тди така ли?

разликата е в дебитомера, турбината, инжекторите, горивната помпа, железарията е 1:1

друга разлика са спирачките - с няколко мм по - големи

с читава настройка двигателят достига и 250 коня, което си е съвсем прилично

но и въпреки това 180 коня никак не са малко за едно приятно пътуване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...