Jump to content

Смяна на радиаторче на парно на B4-ka


Recommended Posts

Здраве колеги,

Радиаторчето на парното ми се скапа, знае ли някой читав майстор В Стара Загора, ако сте сменяли вече, какви пари са Ви взели за труд, на мен ми искат 130-140 лева за труда - струва ми се доста пара, макар че знам каква шашкания е тая смяна, а иначе радиаточе си намерих 32 лева немско.

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=7033

Е тва ти трябва, или ако НЕ, приготвяй Пачката ( по на сметка май ша ти е ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми искат 130-140 лева за труда.

Ами колега доста ми се вижда тази цена за труд, въпреки че както казваш разправията е голяма. В София, където майсторите взимат доста повече за труд откъдето и да е било на мен на три места ми искаха съответно 120, 100 и 80лв.

Така че, потърси по-евтин майстор в СтЗ. Не може да няма. Не забравяй да искаш и да ти облицоват наново клапите, а не само да ти сменят радиаторчето.

Редактирано от Bluedog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ямбол. Цена смяна радиторче 50лв /кола без климатик/, 70 лв/ кола с климатик. В сервиза сме правили безброй такива. Ако решиш драсни ЛС да се уговорим за ден и идвай . тел.0888157272

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде могат да ми претапицират само клапите?

П.С.: За София питам

Редактирано от Road Runner
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да ти се претапицират клапите препоръчително е да си смениш и радиаторчето на парното за да не ти се налага втори път да даваш същите пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само претапициране на клапите, благодаря. Дори ще им ги занеса извадени. Ма не знам къде и на кого да ги занеса :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм вече при тез с новото радиаторче... равносметката е 2 часа тотал.Сам при това.Колата на 70 градуса почна да праи баня вътре :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм вече при тез с новото радиаторче... равносметката е 2 часа тотал.Сам при това.Колата на 70 градуса почна да праи баня вътре :lol:

Как го нарави тва за 2 часа тотал, не се заяждам :) просто в подобен форум друг наш колега е направил подробен менюъл - там времето е около 6-7 часа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как го нарави тва за 2 часа тотал, не се заяждам :) просто в подобен форум друг наш колега е направил подробен менюъл - там времето е около 6-7 часа. :bia:

Таблото пада точно за 15 минути,също за толкова се и качва. Плюс това мисля,че споменах,че не съм облицовал клапите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми донеси ми ги на мен и ще ти ги направя.
Аре кажете къде да ги претапицирам тия клапи де :lol:

Аре стига пита де :respekt:, пиши ЛС на Муцев и се разберете :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чак пък 15, сложи ги 30
не ве той май ни спести,че цялата махала му е помогнала :rolleyes:

Готови ли сте да турите некой лев???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И искаш да ни кажеш,че ще:

-свалиш барчето при ръчната спирачка,като преди това свалиш декоративните панели на лоста,за да не ги надраскаш

-свалиш барчето около скоростния лост,като разкачиш и трите VDO уреда/ако ги имаш/

-ще демонтираш жабката с целия и механизъм

-ще демонтираш полицата под волана

-ще откачиш + на акумулатора и ще демонтираш AIRBAG-a

-ще демонтираш волана

-ще демонтираш ръчките на фаровете и чистачките

-ще демонтираш таблото с уредите

-ще демонтираш музиката си

-ще демонтираш всички бутони от централната конзола/при мен са 8/

-ще демонтираш трите решетки на централния въздуховод

-ще демонтираш декоративния панел и целия механизъм на врътките за парното и бутоните на климатика

-ще демонтираш централната конзола

-ще извадиш двата говорителя от таблото си

-ще демонтираш планката под централната част на таблото,закрепваща го за тунела

-ще развиеш всички винтове и винтченца крепящи таблото и кабелните снопове за него и ще го смъкнеш сам от колата,като междувременно откачиш и инсталацията за осветление на жабката

И всичко това за 15 минути и без чужда помощ,като не счупиш или надраскаш нищо по панелите?Иска ми се да ти повярвам,но едва ли ще стане! :flipoff:

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутоните не се махат- само им се изваждат куплунзите.

Ради много го бива в ръцете и ак оне се закучи някой болт/ кабел, няма да ме учуди, ако го направи за 15 минути :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно препоръчително е да се махнат и бутоните и тогава да се демонтират куплунзите им,особено ако са 8 на брой и с къси кабелни снопове,недостатъчни да се придвижи централната конзола напред заедно с тях.Освен това,винаги се закучва нещо по тези криви винтове и болтове на кола,която е на средна възраст 17 години и на която никога не е вадено таблото.Иначе, :flipoff: за колегата Ради! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен няма какво да ми доказваш,като си толкова сръчен помогни на колегата пуснал темата.А дали си ми искал разсъжденията или не,аз съм ги дал,защото това е целта на форума,"мойто момче"! :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немоем бате... аз съм несръчен у ръцете..... изпоскъсах сички видове свински опашки,инсталаций на колони и лаНБи..... изподрах целото табло със се барчетата..... и те така.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...