Jump to content

Audi A6 2.5tdi (150hp) Или Mb E250td (150hp)?



Recommended Posts

Въобще не срещам дилема в тази тема. Ауди е автомобил, с който можеш да получиш и удоволствие , а ако е 4Х4 просто няма нужда от сравнение и описание усещането.

Баси и усещанията, тва да не ти е GT2 , споко за танкери говориме тука , кви удоволствия кви пет лева. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси и усещанията, тва да не ти е GT2 , споко за танкери говориме тука , кви удоволствия кви пет лева. :flipoff:

Баце не мойе сме сички като тебе баровци да си имаме по ено ГТ2 допалнително в гаража и вечер да го изкарваме да си начешем крастата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси и усещанията, тва да не ти е GT2 , споко за танкери говориме тука , кви удоволствия кви пет лева. :flipoff:

Moе да не е GT2, ама поне не е такъв труп на пътя, като дръгела с мерник и със задно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете коли които сравняваш са в еднаква степен трупове, не знам защо толкова настървено спориш с мен. :hilezh: В техническо отношение обаче, едното просто си е мерцедеса на колите а другото е властелина на алуминиевите носачи, носителят на течовете на масло, консуматорът на нафтови помпи, дебитомери и други лайна продавани само в порше.бг ;) До скоро аудито бе по красивия (излиза няколко години след мерцедеса се пак) но сравнен с колите от 2009-та е вече също толкова демоде колкото очиларката , и това че не е със задно е най лошия и минус - причината поради която ауди винаги са били последна дупка на кавала в сегмента на премиум седаните.

Редактирано от Oyama
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете коли които сравняваш са в еднаква степен трупове, не знам защо толкова настървено спориш с мен. :hilezh: В техническо отношение обаче, едното просто си е мерцедеса на колите а другото е властелина на алуминиевите носачи, носителят на течовете на масло, консуматорът на нафтови помпи, дебитомери и други лайна продавани само в порше.бг ;) До скоро аудито бе по красивия (излиза няколко години след мерцедеса се пак) но сравнен с колите от 2009-та е вече също толкова демоде колкото очиларката , и това че не е със задно е най лошия и минус - причината поради която ауди винаги са били последна дупка на кавала в сегмента на премиум седаните.

Не споря с теб, няма смисъл . ;) Особено след това изказване за задното... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обичам задното ама не ми върши никаква работа. Евентуално ако взема някое купе или роудстер може да е на задно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който го е страх от задното е мишка или жена, или пендел също е възможно да е. :wink:

Как да ги разбера такива - като видят кола със задно залягат или се крият зад пералнята?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си купувай мерцедеса, много е гаден и проблемен, особено ако е бил такси от Германия на 800'000км, как ли ги е доживял. Специално този двигател 250д/тд е безобразно здрав, евтин за поддръжка и рядко създаващ проблеми. 290ТД е по-малко коне, но има по-голям въртящ момент. Аудито- да хубаво е, визията му е готина, НО проблемите в мотора не са никак малко и евтини, а дори и първоначалното му обслужване би трябвало да те откаже от покупката.

Редактирано от Capone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам на кое казвате тромаво, можеби повечето карате 200 - 250 + к.с но на мен А6 2,5TDI 150к.с ми е напълно достатъчно. Смяна на ремъци, ролки + 80лв за някакъв фланец на обтегача + работа общо - 950лв. Смених и един напълно умрял разтоварващ клапан на турбото за 200 лв. и сега повечето BMW 320TD 150к.с ги ползвам като дтчици за вредни емисии (защото са с поне 1 дължина зад мене от светофар до светофар)

П.С. С ръчни скорости съм, незнам автоматика дали наказва Баварски бегачки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига ве само ролките били толкоз пари :rotcol:

Ама колега, ние в клуба отдавна надбягваме BMW-та, не са ни интересни. За мерцедес пък изобщо и дума да не ставa...

Сега ходим да надбягваме ферарита и ламбовци ;)

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига ве само ролките били толкоз пари :)

Как бе ти не знаеш ли че на "душегуба" само маслата са му 400-500 лева ,а ремците ходат на 2000 + 800 за 12 литра масло на кутията от 80 лева и още за филтар.Да не ти разправям че само алуминиевото окачване на предна дясна гума е 900 лева. :)

Добре че е колегата и тои да каже че я е обслужил за под 1000 лева ,че като спомена че за обслужване на моита със маслото за скоростите и филтара за картерните газове съм дал 1100-1200 лева и сички ме обявяват за некав долен измекяр дето е зел наи гурелясалите китаиски части и секи момент колата ше му се строши на две :)

. Смяна на ремъци, ролки + 80лв за някакъв фланец на обтегача + работа общо - 950лв. П.С. С ръчни скорости съм, незнам автоматика дали наказва Баварски бегачки!

Смени ли филтара на картерните газове?Също така не е лошо да бутнеш катаизатора в кофата щом си имал грижи с Н75 и геометрията на турбото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе с тия катализатори ми е мътна малко работата... от догодина има сериозан шанс да почнат да трябват... което автоматично отваря пазара за нови катализатори... и съответно доста по-завишени цени на тая вещ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе с тия катализатори ми е мътна малко работата... от догодина има сериозан шанс да почнат да трябват... което автоматично отваря пазара за нови катализатори... и съответно доста по-завишени цени на тая вещ :)

И тоя проблем го реших - резнаха стария катализатор - него в 10 турби в наилона че бил канцерогенен и аиде в мазето на рафта.На негово място права тръба а не гърне че да разждясва по малко.Един хубав ден кат решат че сме хевропеици - вада катализатора от мазето и ми го заваряват обратно за техническия преглед :hilezh:

Редактирано от TDI_Fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз доколкото знам МТМ доработката на новото RS6 е 730к.с. и вече дори повечето ламборджинита не са му интересни - извинявам се за офтопика.

В предния ми пост съм оплел конците - 200 лв за разтоварващия клапан ги дадох отделно! Ремъци и ролки (без да сменям водна помпа) + фланеца на обтегача и работата в Bosh сервиз във Варна - 950лв. Имах и проблем с горивната помпа (20 сек. стоя на стартера докато запали и това само когато колата е стояла на слънце) още 50 лв и излекуваха и това.

TDI_Fan Не съм сменял филтъра на картерните газове нямаше да ми стигнат паричките, а не исках да отлагам ремъците с още 1 месец. Сетих се също, че са ми спряли някаква "еко простотия" дето не ми трябвала (да ме прощават еколожките ). :hilezh:

Редактирано от Ивайло Димитров
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивайло ако искаш ми прати меила ти на ЛС да ти пратя един фаил с описание как да сменш сам филтара на картерните /не го толагаи!/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам на кое казвате тромаво, можеби повечето карате 200 - 250 + к.с но на мен А6 2,5TDI 150к.с ми е напълно достатъчно.. и сега повечето BMW 320TD 150к.с ги ползвам като дтчици за вредни емисии (защото са с поне 1 дължина зад мене от светофар до светофар)

П.С. С ръчни скорости съм, незнам автоматика дали наказва Баварски бегачки!

МХМХ още един рацер с най-смотано вървящия 6 цил дизел в историята :steinigung: искам да те видя как ше го направиш ма не така виртуално Но от друга страна съм сигурен че дори не знаеш как да различиш тези с 136 и 150 кс ;)

Еми аз доколкото знам МТМ доработката на новото RS6 е 730к.с. и вече дори повечето ламборджинита не са му интересни - извинявам се за офтопика.

Да страхотна кола е но не може да се мери с ламбо, ферари инъче верно е с добра динамика за шлеп :) а м\у другото сравни RS6 е 730к.с. с доработената м5-ца пак тия коне ма да не вземеш да се разплачеш после :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МХМХ още един рацер с най-смотано вървящия 6 цил дизел в историята :hilezh:

Дааа бе ...тук вече излъга. Най-смотано вървящия 2.5 6 цилиндров дизел е на БМВ :steinigung: , ама явно нарочно го пропускаш , щото по -умрял и смотан дизел едва ли е създаван някога. Толкова горящ и невървящ мотор, малко фирми са способни да сътворят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа бе ...тук вече излъга. Най-смотано вървящия 2.5 6 цилиндров дизел е на БМВ :hilezh: , ама явно нарочно го пропускаш , щото по -умрял и смотан дизел едва ли е създаван някога. Толкова горящ и невървящ мотор, малко фирми са способни да сътворят.

Ама те имат и бенз. култов шестак /320,520/ дет му се опъва много сериозно. Чак ми е трудно да избера фаворит. :steinigung:

Редактирано от IVO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E добре де добре бех го забравил ТДС-то :steinigung: корекция "най-смотано вървящия 6 цил дизел в историята на ауди"

IVO що се заяждаш с мъртъвци пробваи нещо в твоята категория :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...