Jump to content

ауди а8


phantasm

Recommended Posts

просто осмицата е съвсем съвсем друга бира

и дано човека сам си намери читава кола да изпита това усещане

мисля си, че това беше темата

некой да им го каже накрая :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не просто пишеш глупости, ехееее ако ставаше само с ремап 70 коня отгоре.

не знам как го измисли това за глупостите, но досега не съм си позволявал да говоря неща тип чул - недочул, за разлика от други изказвания

ами да, става, ама защо пък трябва да се отварят очите на всеки примерно

едно ре-мапване е толкова дълбока история и едва ли точно може да се каже колко крайно ще се изкара, докато не се изтества

но е факт, че има опции на богато

и не мисля, че е редно да се разводнява повече темата на човека

който има да казва по темата да казва - сподели си твоите реални впечатления от осмици, а не да слушаме за душегуби и да ме дебнеш за всяка запетайка :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си читав сервиз, където да я закараш да я погледнат преди покупката , а и да я подържат след това и няма да имаш проблеми. Задължително условие е , да се занимават с Ауди и поне някой от майсторите да притежава. Това е най-важното за адекватна подръжка след това. Препоръчително е с първоначалното обслужване да направиш и една ревизия на турбината, което е към 150 лв , за да си спокоен и да нямаш проблеми с нея за в бъдеще.

Съгласен ! Да уточня , че подмяната на цялата предница е толкова, а 40-50000км са солиден пробег за нашите пътища, че да се нарече окачването слабо. Има вариант и след като се подменят старите носачи да се рециклират и да има човек още един комплект .

по скоро нещо като на късмет ще е покупката защото от горубляне,дупница оттам ще е по всяка вероятност. ама в крайна сметка дано не си взема някоя друга лим. защото знаете как става отиваш за дадено нещо пък виждаш друго изгодно и так

а как е такова трудно ли се свиква с габаритите не съм карал толкова голямо прасе :rotcol:

Редактирано от phantasm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет: Такава кола не се купува от Дупница или Горубляне освен ако нямаш доверен човек. За предпочитане е германия от читава автокъща, която ще ти поеме някаква гаранция поне до излизането от града :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет: Такава кола не се купува от Дупница или Горубляне освен ако нямаш доверен човек. За предпочитане е германия от читава автокъща, която ще ти поеме някаква гаранция поне до излизането от града :zustimm:

сегашната ми кола е купена от горубляне на късмет на колата са навартяни 100,000км почти и единственото сменяно е консумативи aa и една водна помпа

от германия нямам възможност трябва да отида сам което не става , друг вариант да поръчам на познат да ми докара от италия

Редактирано от phantasm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина варианта ти тогава е да поръчаш на доверен човек да ти докара от германия

италия не мисля че е подходяща дестинация за подобен род коли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина варианта ти тогава е да поръчаш на доверен човек да ти докара от германия

италия не мисля че е подходяща дестинация за подобен род коли

Te за дойдат на цена в Германия, масово ги вкарват там от Италия, така че гаранция няма в това отношение, а и автомобил от такъв клас се предполага ,че е подържан където и да е бил, независимо от държавата, понеже собственици на такива автомобили са в повечето случаи хора с възможности. Ако наистина е сигурен и проверен човек, и в Италия може да се намери добър и запазен автомобил, като е добре предварително да се знае какво точно се търси и да не се бърза. В момента точно от Горубляне и Дупница изобщо няма какво да се купи, понеже покрай кризата са останали само куците коне и нови и читави почти не се вкарват, защото се търси печалба , а се предполага ,че стоката може да се задържи и повечко от очакваното.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Имам сантимент към първите А8-ци

Тази е от вторите. С цял фар (без отделен мигач) е, и капака и решетката са различни. Та и аз имам сантимент към вторите А8-мици, като тебе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Малко да ъпна и аз темата с моя опит относно А8 D2 моделите!

Имам А8 2,5 тди куатро модел 2000г от 2005г.

Наистина добрите страни са - комфорт, проходимост, стабилност.

Аз лично съм с чип и сегашната мощност е малко над 270к.с. и съм адски доволен! Чип и по-яко турбо+спортен филтър и по-широки тръби-това е рецептата!

Имай предвид,че я юркам яко и 220/240км си ги цепи от раз! Да,бавничка е в началото,но все пак е 2.5,а не 4.2! Скоро ще кача и видео ако някой не вярва за километрите! Другата ми кола е с 3.3 мотор и разликата е огромна!!!

Другия засегнат въпрос беше разхода- да,в града 13-15литра си ги гълта като нищо,а за извън-много си зависи от карането,но 10/11литра са приличен разход при нормално каране! Иначе минеш ли 170км/ч отиваш на доста по-голям разход!

За разлика в поддръжката на А6 и А8 нямам наблюдения,но да ти кача,че на А8 изобщо не е евтина,но ако си вземеш такава кола няма да го мислиш много! На този етап съм дал около 13/14хилки за обслужване,но наистина няма жалене!

Аз лично съм адски доволен от колата,защото си я взех лично от Герм. и беше на хипер малко километри! Сега си карам 3.3 и се чудя дали да продам другата /2.5 ТДИ/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...